04 Temmuz 2015, Cumartesi 08:33:16

Hollanda Malezya kazasını BM'ye taşıyacak

Hollanda, geçen yıl Ukrayna'da meydana gelen uçak kazasına ilişkin davanın BM’ye bağlı uluslararası bir mahkemede görülmesini istiyor
  • hollandanin devleti bir kocaman tiyatro
  • sahtekarlar.. 1975 de focker tipi hollanda yapimi TK uçağı florya da düştü ve sonrasında enkazı çıkarmak icin hollanda kraliyet ailesi izin vermedi ! elaleme gelince duyarlı olan hollanda bize gelince eli maşalı.. thy de de gık yok.. 40 cenaze hala uçagın icinde 75 m derinde.. inanmayan bknz: yandex/bursa isimli floryada düşen thy uçagı..

Hollanda'nın, geçen sene Ukrayna'da meydana gelen Malezya Havayolları'na ait uçak kazasına ilişkin davanın BM'ye bağlı uluslararası bir mahkemede görülmesini istediği bildirildi.

Hollanda Başbakanı Mark Rutte, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, kazada vatandaşlarını kaybeden ülkelerden Malezya, Belçika ve Avustralya'nın yanı sıra uçağın düştüğü Ukrayna ile ilgili davanın BM'ye bağlı uluslararası bir mahkemede görülmesi konusunda görüştüklerini söyledi.

Kazanın yaşandığı ilk günden bu yana kurbanlar için adaletin sağlanmasının temel öncelikleri olduğuna işaret eden Rutte, ilgili ülkelerle uluslararası mahkemenin kurulması için BM bünyesinde destek arayışında olduklarını ifade etti.

Suçluların bulunup yargılanmaları gerektiğine ve bu konuda yalnız olmadıklarına değinen Rutte, “Böyle bir mahkeme faillerin yargılanması şansını sunar" dedi.

İlgili ülkelerin BM Güvenlik Konseyi'ne mahkemenin kurulmasına yönelik bir karar tasarısı sunması bekleniyor.

Ukrayna'nın Rusya sınırına yakın bölgesinde 17 Temmuz 2014'te düşen Malezya Havayolları'nın MH17 sefer sayılı Amsterdam-Kuala Lumpur seferi yapan uçağında bulunan 283 yolcu ve 15 mürettebattan kurtulan olmamıştı. Kazada hayatlarını kaybedenlerin 196'sı Hollanda vatandaşıydı.

Hollanda Güvenlik Araştırma Konseyi geçen sene kazaya ilişkin hazırladığı ön raporunda, uçağın muhtemelen dışarıdan gelen bir nesneyle düşürüldüğünü, pilotaj hatasının söz konusu olmadığını açıklamıştı.

Ukrayna yönetimi, uçağın füzeyle vurulduğunu iddia etmiş, olaydan Rusya yanlısı ayrılıkçıları sorumlu tutmuştu. Ayrılıkçılar ise Ukrayna ordusunu suçlamıştı.

Hollanda Malezya kazasını BM'ye taşıyacak

Yorumlar

goudsche kaasje ~ 9 yıl önce
hollandanin devleti bir kocaman tiyatro

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 9 yıl önce
sahtekarlar.. 1975 de focker tipi hollanda yapimi TK uçağı florya da düştü ve sonrasında enkazı çıkarmak icin hollanda kraliyet ailesi izin vermedi ! elaleme gelince duyarlı olan hollanda bize gelince eli maşalı.. thy de de gık yok.. 40 cenaze hala uçagın icinde 75 m derinde.. inanmayan bknz: yandex/bursa isimli floryada düşen thy uçagı..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000