30 Temmuz 2015, Perşembe 08:20:25

Kayıp uçak bulundu mu?

Madagaskar yakınlarında bulunan bir enkazın, 17 ay önce 239 kişiyle esrarengiz şekilde kaybolan Malezya uçağına ait olabileceği iddia edildi.
  • Uzman değilim ama bu kadar sürede üzerinin deniz kabuklarıyla kaplanmış olacağını sanmıyorum. Yani demem o ki bu o değil.
  • Bulunamaz cunku uzaylılar kacirdi muhtemelen deney vs amacli bir yerde tutuyorlar dünya dışında
  • Evet bulundu, cok üzücü :(

Malezya'nın başkenti Kuala Lumpur’dan 239 kişiyle Çin’in başkenti Pekin’e giderken 8 Mart 2014’te Güney Çin Denizi üzerinde kaybolan ve izine rastlanmayan Malezya Havayolları’na ait MH370 sefer sayılı uçağın akıbetiyle ilgili yeni bir gelişme yaşandı.

Hint Okyanusu'ndaki Hint Okyanusu’ndaki Madagaskar adasının doğusundaki Reunion Adası'nda bulunan iki metrelik bir metal parçanın kayıp uçağa ait olabileceği öne sürüldü.

Fransa'ya ait Reunion Adası'nda dün deniz kabuklarıyla kaplanmış halde bulunan parçanın uçağa ait olup olmadığı konusunda tespitte bulunmak üzere Malezya'dan uzmanlar adaya gönderildi.

Sahil temizleme çalışması sırasında bulunan enkaz parçasının, uçak kanadına ait olduğu sanılıyor. Dünyadaki uçuşlar hakkında bilgi veren Flight-Report da Twitter hesabından duyurduğu haberde, adada bulunan parçanın MH370'in sağ kanadına ait olduğunu iddia etti. Havacılık uzmanları ise karaya vuran parçanın, Boeing 777 kanadının bir bölümüne benzediğini belirtti.

Avustralya Yayın Kurumu'nda (ABC) yer alan habere göre, Malezya Ulaştırma Bakanı Liow Tiong Lai, yaptığı açıklamada, “Sonuçta hangi tür enkaz bulunursa bulunsun onun MH370'e ait olup olmadığını anlamak için teyit etmemiz lazım. Bu nedenle konuyu araştırmak üzere bir ekip yolladık ve en kısa zamanda bir sonuç alacağımızı umuyoruz” dedi.

Reunion Adası'nda bulunan parça Avustralya medyasında ilk haber olarak yer aldı. Parçanın MH370'e ait olma ihtimalinin yanı sıra daha önce 1996'da düşen Etiyopya Havayollarına ya da 1987 yılında düşen Güney Afrika Havayollarına ait uçakların parçası olabileceği de öne sürüldü.

Kayıp uçak bulundu mu?

Yorumlar

Bu o değil ~ 9 yıl önce
Uzman değilim ama bu kadar sürede üzerinin deniz kabuklarıyla kaplanmış olacağını sanmıyorum. Yani demem o ki bu o değil.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 9 yıl önce
Bulunamaz cunku uzaylılar kacirdi muhtemelen deney vs amacli bir yerde tutuyorlar dünya dışında

Yanıtla

Kalan karakter 1000
D ~ 9 yıl önce
Evet bulundu, cok üzücü :(

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000