28 Haziran 2013, Cuma 11:15:18

MNG TEKNİK’E HABOM TAKVİYESİ

Türk Hava Yolları’nın satın aldığı MNG Teknik, HABOM kadrosundaki 95 teknisyeni tüm haklarıyla bünyesine kattı.
  • Ya kardeş beni güldürdün gerçekten. 5 yıl okudum diye heryerde vurgulayıp duruyorsunuz. Ben uçak bakım lisesi ve 'MYO' mezunuyum. Beş yıldır bu işi yapıyorum. O diplomayı alınca ayaklarınız yerden kesiliyor ama mesele bakıma gelince kimseden farklı olmadığınız ortaya çıkıyor. Bu meslekte diplamadan önce el becerisi ve yetenek gelir. Yetenekli olanlarınız yokmu var. onların senden farkı ne biliyormusun. Hiçbirisi kendisini senin gibi en tepede kimseden üstün görmüyor. Nedense başkalarına laf uzatan, kendisin onlardan üstün görenler dökülüyor eline apex alınca. Yani beş yılda senin gibileri ve senle aynı sırada oturmuş çok değerli TEKNİSYENLERİ gördüm. Burada laf ebeliği yapma git ekmeğine bak...
  • Kim neye sızlanıyor bilmiyoru.Herkes bir torpillerle havalimanında işe girmek için duvarları aşındırıyor.Herşey girene kadar girdikten sonra hemen politikaya soyunuyor "cin olmadan adam çarpıyor" ARKADAŞLAR kimse size bu işlere girerken prosedürlerden bahsetmiyor mu? 1.Uçak bakımcılığında kalifiye yetkili personelsen zaten şirketler tarafından aranılan elemansın.SHY-145 kapsamında çalışan şirketler elinde onaylıyıcı personel bulundurmak zorunda. 2.Kimine göre yancı kimine göre yardımcı kimine göre bakımcı kategorideysen Form 4 lü bir müdürün altında 5 yıl uçak üstünde çalışarak bunuda ojt defteriyle kanıtlayarak belli modül sınavları sonrası yetkili personel oluyorsun. Herkes işine baksın kısacası adam daha kargo paneli takıp söküyor 1500 lirayı beğenmez başkası var special işler yapar yetkili olmak için çaba sarfeder karşılığını alır. Arkadaşlar unutmayın bu ülkede nasıl sadece mühendis,doktora ihtiyaç olduğunu gibi çaycıya,çöpçüyede ihtiyaç var 3 günde kimse havalara kapılmasın.
  • 5 sene bu işin üniversitesini okudum. Bu senelerde uçağın aerodinamik, uçuş mekaniği vs gibi mühendislik derslerinin yanında teknik bakım prosedürleri için de hem teorik hem pratik eğitim aldım. Öss sınavında %1lik dilime girdim ve bu bölümü kazandım. İş bulamayacağını bilmene rağmen bir bölüme girdiniz, mezun oldunuz sonra benim mesleğimi yapmaya başladınız. SHGM sayesinde 3 sene de benim alacağımdan daha güçlü mevkiler ve ücretler edindiniz. Yaptığınız işe gelince, 8 saat mesaide bir panel takmayan( takamayan değil) teknisyen(!) oldunuz. Sözün kısası çobanı, seyis yaptılar neden ağa değilim diye bağrınıyor. Yapma arkadaşım bu mesleği, benim mesleğimi hiçe sayıp, çakma modül sınavlarından 6 aylık eğitimlerden geçip teknisyen oldum diyeceksin sonra da beğenmeyeceksin. Bir tarafımı yırtıp ÖSS'ye hazırlandım bu bölümü kazandım ben. Tamam siz de ekmek parası kazanmak için bunu yaptınız ama yeter yahu! 5000 lira para mı vereceklerdi size? Olur canım.
  • merhaba ben ucak bakımm teknısyenıyımm bırılerınız 1600 tllıyoo kımılerınız 3000 tl alıyor lısassız olarak ben mytechnic calısanıyımm 1000 tl alıyorumm onuda zamanında alamıyorumm bırazda bıze acıyınn ay sonunu zor getırıyorum dıyorsunuz ben ölüyim o zaman yaşamayımmm
  • Arkadaşlar işe giren ilk Habomculardan biri olarak şunu demek istiyorum bence şuan bu halde olmamızın ilk sebebi bence sendikadır. ilk basta %60 kabul etselerdi. Şuan 2 sene oldu her sene % 10 artış ile ilerlese şuan %90 ile devam etmiş olacaktık. En azından ikramiye ve pas haklarımız olucaktı. Arada bir adalersizlik olmazdı. Gel gelelim şimdi TK da ki arkadaşlarımızla aynı işi yapıyoruz ve şunada inanıyorum çoğu arkadaşımız şuan Tk da ki arkadaşlardan daha kalifiyeli eleman ama o adam 3000 alırken bu arkadaş 1.600 ve o arkadaş parayı harcarken düşünmezken bu arakdaş ay sonu nasıl gelçek die düşünüyor. Ben şunu demek istiyorum şu 300 kişi yada 400 kişinin yani TK die başlıyacak olupta habom olarak başlayan arkadaşlarımızın hakkını yiyenler ŞUNU OKUYUN ; ALLAH'IN GÜZEL İSMİNDEN BİRİ: EL-ADL ;( ÇOK ADALETLİ ) Hakkı ve gerçeği bilerek doğru hüküm veren,zulmetmeyen,Sınırsız,sonsuz adalet sahibi.Allah mutlak adildir;zulmü ve zalimi sevmez. ADALET YERİNİ BULACAK İNŞALLAH. SABİR ARKADAŞLAR.
  • Saygi deger tk li abilerim sevgili habomcu kardeslerim.. Hepinizi saygiyla selamliyorum. Öncelikle yorumlarda gördugum tam bir bilgi kirliligi,habomculara yapilanlar konusundaki bilgi cehaleti. Biz ilk 300 kişi olarak thy teknik a.ş. de ise baslamak icin imza artik. İsimizden ciktik geldik. Tk kı abiler bunun anlamini idrak edebilirsiniz umarim. Bunu anlamak zor degil. Okullarimiz ne olursa olsun. Bolumlerimiz ne olursa olsun. Biz KANDİRİLDİK... Bizim derdimiz maas degil haksizlik! Sizin gibi koyun olmamak. Ben ise girdgimde 2000 3000 lira maas alan 9 aylik adamlar vardi,22 aydir burdayim maasimi zaren biliyosunuz. Siz abiler olarak bizi kullasiniz,ve bize yapilan haksizliga sessiz kalip sustugunuz icin. Umarim gelmez ama bize yapilablar sizinde baskniza gelicek. Korkakliginizin bedelini 972000 gibi siciller alarak odeyeceksiniz. Birbirimize destek olucagimiza olanlara,konusulanlara bak. Komik gozukuyosunuz.. Biz ler yalan duymaktan biktik,bizler kandirilimaktan biktik. Selametle......
  • yazilara az bi goz gezdirdim sacma sapan karsilastirmalar , ben alamiyorsam sende alma gibisinden laflar vsvs ..gozunuzu iyi acin bakin sirket sizi bizi herkesi en dusuk ucretle calistirip alin terimizle hakkimizla oynuyor sanki isi ogrenince falan hakkini verecekmi HAYIR... eee daha neyin tartismasi bu ...yok tgs su kadar aliyormus onceden simdi bu kadar aliyor ozaman siz neden az aliyoruz diyorsunuz? Lafa bak ...herkez iyi maas alsin gecimini iyi saglasin diyen yok..bu ne servet dusmanligi hasetlik..habom personeli gerekli egitimden gecmis insanlar cayir cayir is cikaran personeldir ...sokaktan bilmem neyin ilce baskaninin referansiyla gelmedi buraya ..ama hakkiyla oynaniyor...Alin teriyle oynanan oyuna ne kul Ne Allah cc razi gelmez ..yapilan oyunlar baslarinda paralansin ..kul hakki oynadiklari kul..baska birsey degil ..bu dunyada makamlarin siyasetin arkasindann is yurur ama ..mizan terazisinde zerrenin hesabi lime lime sorulur ozaman gorusmek uzere...
  • bizimle birlikte gelip giden müehndisleri de unutmayalım, thynin kazıgı hepimize
  • Eskiden yer hizmetleri özel değildi ,şöförler THY AO. personeliydi.Maaşları da bugünün 2500 try'sine denk gelen seviyelerdeydi.TGS açıldı şimdi aynı iş 900 try'ye yaptırılabiliyor.Peki canım kardeşlerim bir TGS personeli çıkıp diyor mu ''kardeşim benden önceki şöförler 2500 try alıyordu ben aynı işi 900 try'ye yapıyorum'' diye. Sizden önce olanlar sizden öncede kalmıştır.Geçmişe mazi denir ,geçmişi bırakıp geleceğe bakın.. uçak bakım mesleğinin geleceğinde maaş artışını düşünmek tek kelimeyle hayalcilik olur.çünkü bu sektörde maaşları THY belirler. su gibi dağıtılan lisansların ,sürekli habom'a pompalanan personel sayısı yüzünden sektördeki uçak teknisyeni maaşlarının gelecekte düşeceğini anlamak için süper zeka olmanıza gerek yok. unutmayın az olan değerlidir.
  • allaha şükür şirketimiz bana 1700 tl maaş veriyor.lisansım yok iş tecrübem yok sorumluluğum yok.tef mezunları kendilerini odtü bilgisayar mühendisliği mezunu falan zannediyorlar herhalde.adam 2 bin tl'yi beğenmiyor baksanıza.be kardeşim madem sen daha iyi maaşa layıksın git sana o paraları veren şirkette çalış.ne diye kendini üzüyorsun.stres yapmana gerek yok.daha iyi koşullarda iş bulabiliyorsan bir dakika bile durma. artık bu şirketin prensibi bu.personel giderlerini kısmak.bunu kafana sok. artık kabin memurları da part time çalışıyor thy'de. bırak kabin memurunu teknisyeni falan adam ucuz olsun diye yunanistan'dan pilot getiriyor sen hala benden öncekiler şu kadar maaş alıyordu derdindesin.

THY’nin geçtiğimiz aylarda satın aldığı MNG Teknik’te yapılanma başladı.  Onur Hava Yolları Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Karaman’ın MNG Teknik Genel Müdürlük koltuğuna oturmasıyla yapılanma sürecine giren MNG Teknik, kadrosunu HABOM’dan yapılan takviyeyle güçlendiriyor. 

95 HABOM çalışanının tüm özlük haklarıyla MNG Teknik’e geçtiği belirtilirken sözkonusu devir sözleşmesinin dün imzalandığı kaydedildi.

THY, işadamı Mehmet Nazif Günal’a ait MNG Teknik’i satın aldıktan sonra ismini değiştirerek Turkish Technic Eurosian adını seçmişti. Ancak şirketin ismi resmen henüz değiştirilmedi.

Nisan ayı başında THY’nin satın aldığı MNG Teknik, 60 bin metrekare kapalı alana sahip ve Atatürk Hava Limanı'ndaki hangarında, aynı anda 16 dar gövdeli uçak veya 4 geniş ve 8 dar gövdeli uçağa hizmet verebiliyor.

©Airporthaber.com ÖZEL

MNG TEKNİK’E HABOM TAKVİYESİ

Yorumlar Tüm Yorumlar (65)

%1 lik arkadaşa. ~ 11 yıl önce
Ya kardeş beni güldürdün gerçekten. 5 yıl okudum diye heryerde vurgulayıp duruyorsunuz. Ben uçak bakım lisesi ve 'MYO' mezunuyum. Beş yıldır bu işi yapıyorum. O diplomayı alınca ayaklarınız yerden kesiliyor ama mesele bakıma gelince kimseden farklı olmadığınız ortaya çıkıyor. Bu meslekte diplamadan önce el becerisi ve yetenek gelir. Yetenekli olanlarınız yokmu var. onların senden farkı ne biliyormusun. Hiçbirisi kendisini senin gibi en tepede kimseden üstün görmüyor. Nedense başkalarına laf uzatan, kendisin onlardan üstün görenler dökülüyor eline apex alınca. Yani beş yılda senin gibileri ve senle aynı sırada oturmuş çok değerli TEKNİSYENLERİ gördüm. Burada laf ebeliği yapma git ekmeğine bak...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İmla ~ 11 yıl önce
Arkadaşım üniversite mezunu adama laf atıyorsun ama bak kelimesinden sonra üç nokta kullanılamayacağını bilmiyorsun. Olsun biz sizleri böyle kabul ettik.
dikmeye sarıl ~ 11 yıl önce
Kim neye sızlanıyor bilmiyoru.Herkes bir torpillerle havalimanında işe girmek için duvarları aşındırıyor.Herşey girene kadar girdikten sonra hemen politikaya soyunuyor "cin olmadan adam çarpıyor" ARKADAŞLAR kimse size bu işlere girerken prosedürlerden bahsetmiyor mu? 1.Uçak bakımcılığında kalifiye yetkili personelsen zaten şirketler tarafından aranılan elemansın.SHY-145 kapsamında çalışan şirketler elinde onaylıyıcı personel bulundurmak zorunda. 2.Kimine göre yancı kimine göre yardımcı kimine göre bakımcı kategorideysen Form 4 lü bir müdürün altında 5 yıl uçak üstünde çalışarak bunuda ojt defteriyle kanıtlayarak belli modül sınavları sonrası yetkili personel oluyorsun. Herkes işine baksın kısacası adam daha kargo paneli takıp söküyor 1500 lirayı beğenmez başkası var special işler yapar yetkili olmak için çaba sarfeder karşılığını alır. Arkadaşlar unutmayın bu ülkede nasıl sadece mühendis,doktora ihtiyaç olduğunu gibi çaycıya,çöpçüyede ihtiyaç var 3 günde kimse havalara kapılmasın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
müthiş ~ 11 yıl önce
bravo çok doğru bir yorum.
ypmagznsevm ~ 11 yıl önce
Sen kimsin bilader herkesi tanıyomuş gibi konuşabiliyosun dikmeye sarıl adı altında saklandığın gerçek ismi bulurum lütfen haddi aşmayan kelimelerle hitap edelim sen neyi neyle savunuyosun kimi kime vurduruyosun sen neyi ne ile örnek gösteriyosun şu düştüğün durumlara bak.Sana çok basit bir örnek verecem.Habomcuya Gri Gömlek TK'ya kırmızı gömlek verirsen sabah'dan akşama kadar uçak üzerinde çalışan adama panel verirsen o habomcu ne öğrenir biliyomusun panel takma ve sökmenin inceliklerini geriye koca bir Nah öğrenir..İşte bu ayrımı yapamayan fakir düşünceler senin yazdığın gibi hakaret vari cümleler üretir ismini dahi yazmaya tırsar 3 gün değil 3 senede geçse habomcu Turkısh technıcde kaldıgı muddetce Şefler tarafından küçük işler devredilecek büyük spesifik işlere ise 3 tecrübeli gönderilecek habomcuda avucunu yalayacak HABOM denen yerde..Önce kelimeni değil fikrini çoğalt öyle yansıt diyeceklerini.
haha ~ 11 yıl önce
5 sene bu işin üniversitesini okudum. Bu senelerde uçağın aerodinamik, uçuş mekaniği vs gibi mühendislik derslerinin yanında teknik bakım prosedürleri için de hem teorik hem pratik eğitim aldım. Öss sınavında %1lik dilime girdim ve bu bölümü kazandım. İş bulamayacağını bilmene rağmen bir bölüme girdiniz, mezun oldunuz sonra benim mesleğimi yapmaya başladınız. SHGM sayesinde 3 sene de benim alacağımdan daha güçlü mevkiler ve ücretler edindiniz. Yaptığınız işe gelince, 8 saat mesaide bir panel takmayan( takamayan değil) teknisyen(!) oldunuz. Sözün kısası çobanı, seyis yaptılar neden ağa değilim diye bağrınıyor. Yapma arkadaşım bu mesleği, benim mesleğimi hiçe sayıp, çakma modül sınavlarından 6 aylık eğitimlerden geçip teknisyen oldum diyeceksin sonra da beğenmeyeceksin. Bir tarafımı yırtıp ÖSS'ye hazırlandım bu bölümü kazandım ben. Tamam siz de ekmek parası kazanmak için bunu yaptınız ama yeter yahu! 5000 lira para mı vereceklerdi size? Olur canım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
haha'ya ~ 11 yıl önce
ağa'm bu insanlar 5000 lira istedikleri için çırpınmıyor, bu insanlar kendilerine para verilmediği için çırpınmıyor, bu insanlar çırıpınıyor çünkü her o küçümsediğin 6 aylık dönemeçte şirket yetklisi birileri çıkıp şöyle olacak böyle olacak diye söz veriyor, typ'de şirket yetkilisi gelip şu kadar maaş alacaksınız diyor işe girdiğinizde, thy teknikte istihdam ettirileceksiniz diye söz veriyor, her 6 ayda bu sözler umutlarla destekleniyor. bu insanların isyanı vermedikleri paraya değil tutulmayan sözlere kandırılmalarına anlıyormusun? yok anlamıyorsun 5 sene o işi okumuş %1lik dilime girmişsin helali hoş olsun ama sen 100 sene okusan bu kafayla ne adam olabilirsin ne o %1lik dilimi hakedebilirsin işin insani boyutunu düşünmüyorsun. dilerim sen hayatın boyunca küçümsediğin bu insanlar gibi kandırıl ve her seferinde bu söylediklerin aklına gelsin yürekten bunu istiyorum Allah'tan, senin gibiler başına gelince anlar çünkü..
TEKNİK ~ 11 yıl önce
CUK ! Eline emegine saglık kardeşim
ilk defa ~ 11 yıl önce
ilk defa bu kadar temiz anlatımlı ve doğru bir yorum okudum.tebrik ederim.
habom ~ 11 yıl önce
habomcu arkadaşlar burada yorum yazmak yerine size söz verip tutmayan yöneticiler hakkında dava açın.burada birilerini kırarak inciterek haklı olduguz konularda haksız duruma düşmeyin.burayı hiçbir yöneticinin okudugunu zannetmiyorum.yok dava açamam işten atılırım korkusu yasıyorsanız o zaman elinizdeki ile yetinip işinize sarılırın.işi öğrenin.başka çare yok
"haha'ya" ya ~ 11 yıl önce
Verilen sözler mi? Ya ben ne diyorum. Bana verilen sözler ne olacak? Senin bu mesleği yapman bile lüks arkadaşım. Size diyorum ki arkadaşım ben bu mesleği yapabilmek için %1 lik dilime girdim ve beş sene okudum. Sen alakasız bir bölümde okuyup benim mesleğime ortak oldun. Hala verilen söz diyorsun. Benim hakkım size hibe edildi. Anlatabiliyor muyum? Senin bu mesleği yapman bile lüks.
- ~ 11 yıl önce
senin bu kafayla bu yaşıyor olman lüks asıl, bunun hesabını ben ve benim gibilere soramazsın, hadi ben sana hak verdim bıraktım gittim yerime gelecek onbinlerce kişi var senin hakkını ben almadım söke söke. çok zoruna gidiyorsan burdaki insanlara söylenmeyi bırak başbakanlık önünde duran adam ol bu adam nie duruyor desinler sende bundan şikayetçiyim de bu işi bu olaya çeviren onlar bizler değil. kaldı ki sen 5 yıl okudun %1lik dilime girdin zaten şuan myo mezunundan farklı durumdasın aynı değil 800tl fazla maaş ve daha hızlı yetkilenebiliyorsun, asıl sen daha neyin derdindesin? misal lisede de motor okurum 4 sene 2 yılda myoda okurum aynı bölümü 6 yıl. 6 ay typ okur burada motor bölümünde işe girer çalışırım babalar gibide işimi yaparım hemde liseden beri okuduğum meslek üzerine, senin olduğun yer ulaşılmaz değil kendini tanrı görme. sen benden daha öncelikli olursun olmalısın elbette hakkın ama ben de senin iş konusundaki bilgi seviyene zamanla gelirim bunu sok kafana
- ~ 11 yıl önce
ayrıca en önemli kaçırdığın ve kendini pişti ettiğin nokta ne biliyor musun, senin o 5 yıl okuduğun üni.ler daha ortada yokken teknikte çalışmaya başlamış meslek çıkışlı elektronikçiler motorcular elektrikçiler vs.. şuan seni eğitiyor burada onlardan alıyorsun pratik eğitimini. teknik çalışanlarının yüzde kaçı sivil havacılık çıkışlı gitte bir onu araştır bence, demekki neymiş dostum senin yüzde 1lik dilime girmen kendi başarın tebrikler ama geride bıraktığın %99luk dilimde senden iyisi çıkamaz diye bir kaide asla yok. o aşağıladığın myo mezunlarıda shyo mezunlarıda tef mezunlarıda hepsi mesleki çıkışlı kişilerden işi öğreniyor.
ERCİYES ~ 11 yıl önce
İşin özü budur kardeşim kelamına sağlık
sizlerrrrr ~ 11 yıl önce
merhaba ben ucak bakımm teknısyenıyımm bırılerınız 1600 tllıyoo kımılerınız 3000 tl alıyor lısassız olarak ben mytechnic calısanıyımm 1000 tl alıyorumm onuda zamanında alamıyorumm bırazda bıze acıyınn ay sonunu zor getırıyorum dıyorsunuz ben ölüyim o zaman yaşamayımmm

Yanıtla

Kalan karakter 1000
sendika ~ 11 yıl önce
Arkadaşlar işe giren ilk Habomculardan biri olarak şunu demek istiyorum bence şuan bu halde olmamızın ilk sebebi bence sendikadır. ilk basta %60 kabul etselerdi. Şuan 2 sene oldu her sene % 10 artış ile ilerlese şuan %90 ile devam etmiş olacaktık. En azından ikramiye ve pas haklarımız olucaktı. Arada bir adalersizlik olmazdı. Gel gelelim şimdi TK da ki arkadaşlarımızla aynı işi yapıyoruz ve şunada inanıyorum çoğu arkadaşımız şuan Tk da ki arkadaşlardan daha kalifiyeli eleman ama o adam 3000 alırken bu arkadaş 1.600 ve o arkadaş parayı harcarken düşünmezken bu arakdaş ay sonu nasıl gelçek die düşünüyor. Ben şunu demek istiyorum şu 300 kişi yada 400 kişinin yani TK die başlıyacak olupta habom olarak başlayan arkadaşlarımızın hakkını yiyenler ŞUNU OKUYUN ; ALLAH'IN GÜZEL İSMİNDEN BİRİ: EL-ADL ;( ÇOK ADALETLİ ) Hakkı ve gerçeği bilerek doğru hüküm veren,zulmetmeyen,Sınırsız,sonsuz adalet sahibi.Allah mutlak adildir;zulmü ve zalimi sevmez. ADALET YERİNİ BULACAK İNŞALLAH. SABİR ARKADAŞLAR.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
sendika mı ~ 11 yıl önce
olaya global olarak bakamadığınız için hala aynı nakaratları tekrarlıyorsunuz.dünya ile rekabet etmek için personel giderleri düşürülür.tgs, do-co, yurtdışından pilot getirilmesi, turkish opet'in kurulması ,kabin memurlarının part time çalıştırılması vb.size de kızmıyorum çünkü sektörün geçmişi hakkında en ufak bilginiz yok.bu yüzden geleceği de göremiyorsunuz.çoğunuz thy ismini duyunca birşey sanıp balıklama atlamışsınız.havacılık = yüksek maaşlar eşitliği 2004 itibarı ile bitmiştir.
sendika mı 2 ~ 11 yıl önce
bu kadar büyük küresel anlaşmaların olduğu ortamda ''bu olayın sorumlusu sendika demek''çocukca ve bilgisizce yapılan bir yorumdur.sendika dediğiniz yapı milyarlarca doların döndüğü uçak bakım pazarında zurnanın son deliği bile değildir.
din devlet ~ 11 yıl önce
burası din devleti değil.yöneticiler allahın isimlerini referans alıp şirket yönetmez.zırt pırt dini kullanıp yöneticileri suçlayacağınıza elinizde belgeleriniz varsa size haksızlık yaptığını düşündüğüz insanlara dava açın.burada yorum yapmak size hiçbir şey kazandırmaz.
biat ~ 11 yıl önce
üye olmadığınız bir kurumdan nasıl çıkar bekliyorsunuz? sendika tabii ki tk personelini koruyacak ve giriş ücretinin düşürülmesini kabul etmeyecek.sen sendikadan önce seni kandırıp işe aldıran ''mübarek'' abilerini sorgula bence. tabii biat etmekten sorgulama diye bir yetiniz kaldıysa...
sendika mı'ya ~ 11 yıl önce
dünya ile rekabet için personel gideri düşürülürse, o zaman üst yönetimdeki 39 kişi kendi kendine çok iyi iş başardık thy ilerledi diyerek kendi kendine ocak ayında iki maaş artı ikramiye niye veriyor? oturduğu koltuktan mı ilerledi thy? o koltuktan verdiği emirleri uygulayanlar en alt kademesine kadar çalışan insanların çabaları ile yükseldi, böylemi rekabet böylemi adalet böylemi ha? ocak ayında iyi karar aldım thy büyüdü diyen bir kişinin bankaya 2 maaşlık primiyle yatan parayı biliyor musun? bir habom personelinin maaşını 1 kuruş harcamadan 3 yıl 10 ay çalışıp biriktirebileceği meblağadır gerisini var sen düşün buraya gelipte sakın personel gideri düşürülür diye de edebiyat yapma, bunlar insan hayvan değil. bu saçma bahanelerle kendini aklamasın kimse. vicdan var. Allah var.
mark mobius ~ 11 yıl önce
kendi maaşını yönetici maaşıyla niye karşılaştırıyorsun. microsoft aylık 20 dolara çin'de işçi çalıştırırken çinli işçi diyor mu benim müdürüm aylık 1 milyon dolar maaş alıyor ben 20 dolara çalışıyorum falan diye.sen kendi işine bak.olabiliyorsan yönetici ol.hep aynı laflar.allah var din var..yok bilmem ne.kardeşim sizin şirketiniz halka açık çoğunluk hissesi mark mobius'a ait.onun da sünnet ehli olduğunu hiç sanmıyorum.
mobius'a ~ 11 yıl önce
kusura bakma mobius efendi sende benim söylediğimi anlattığımı idrak edecek kafa yok ben yönetici benden niye fazla alıyor demiyorum, ortada bir başarı var ise ve bir mükafatı var ise bunu tek başına yönetim yapmadı diyorum niye yönetici maaşı veriliyor demiyorum diyorumki o zanman personele de kendi maaşı ve yaptığı işler doğrultusuna göre motivasyon ve başarının sonucu olarak güdüleyici bir güzellik yapılsaydıya lafım anlıyormusun acaba bunu? ben bunun adaletini sorguluyorum. aynen hep aynı laflar Allah var ama benim Allah'ımın baş harfi büyük ve onun adaleti var tecelli eder günü gelince sende mobiusu o zaman görürsün.
bilmişe ~ 11 yıl önce
iki tane kapak açtın diye şirketin başarısına ortak olduğunu mu zannediyorsun.sen yat kalk dua et o yöneticilere.uçakla alakanız yok lisansınız yok ingilizceniz yok deneyim desen o da yok üç beş ayda yalan yanlış öğrendiklerinizle uçak üzerinde çalışmaya başlayıp 2000 tl maaş alıyorsunuz bir de nankörlük yapıyorsunuz.işe girene kadar binbir takla girdikten sonra vay efendim bana niye prim yok.thy ne zaman çalışanlarına prim vermiş a benim cahil kardeşim.anadolu'dan tahta bavulunuzla gelip havacılık uzmanı kesildiniz iki ayda.ilk önce çalıştığınız şirketin geçmişi hakkında bilgi sahibi olun.abilerinize sorun öğrenin.ondan sonra gelip yorum yaparsınız.
Habom ~ 11 yıl önce
Saygi deger tk li abilerim sevgili habomcu kardeslerim.. Hepinizi saygiyla selamliyorum. Öncelikle yorumlarda gördugum tam bir bilgi kirliligi,habomculara yapilanlar konusundaki bilgi cehaleti. Biz ilk 300 kişi olarak thy teknik a.ş. de ise baslamak icin imza artik. İsimizden ciktik geldik. Tk kı abiler bunun anlamini idrak edebilirsiniz umarim. Bunu anlamak zor degil. Okullarimiz ne olursa olsun. Bolumlerimiz ne olursa olsun. Biz KANDİRİLDİK... Bizim derdimiz maas degil haksizlik! Sizin gibi koyun olmamak. Ben ise girdgimde 2000 3000 lira maas alan 9 aylik adamlar vardi,22 aydir burdayim maasimi zaren biliyosunuz. Siz abiler olarak bizi kullasiniz,ve bize yapilan haksizliga sessiz kalip sustugunuz icin. Umarim gelmez ama bize yapilablar sizinde baskniza gelicek. Korkakliginizin bedelini 972000 gibi siciller alarak odeyeceksiniz. Birbirimize destek olucagimiza olanlara,konusulanlara bak. Komik gozukuyosunuz.. Biz ler yalan duymaktan biktik,bizler kandirilimaktan biktik. Selametle......

Yanıtla

Kalan karakter 1000
diren habom ~ 11 yıl önce
1-3000 try'yi 10 yıllık adam(lisanssız) zor alıyor sen 9 aylık adam 3 bin try alıyor yazmışsın.at yalanı sevelim inananı. 2- ''sizin gibi koyun olmamak vs'' demişşin.arkadaşınız iş kazasında öldü.(thy tekniğin ilk ölümlü iş kazası)ortalığı birbirine kattınız ayaklandınız.bravo sizlere.güldürme beni kuzu. 3-sen senden yıllar önce şirkete girmiş abilerine koyun benzetmesi yap sonra da destek bekle.oldu görürsem söylerim.
Diren Habom'a ~ 11 yıl önce
Ben sana daha 3 yılı dolmamış lisansız 3000 lira alan tk personelinin bodrosunu gösterirsem bu yazdıklarından utanmayacakmısın,ya bu işin içinde değilsin yada sırf muhalefet olsun diye sallıyosun yazık sana ve senin gibilere.Burda Habomculara daha yenisiniz,lisansınız yok,havacılık okumadınız diye söylerken bizden 6 ay önce giren TK'lı arkadaşlara niye tepki göstermediniz onlarda bizle aynı yoldan bu işe başladılar ve ayrıca suan aynı işi yapıyoruz.Sendikaya bile üye değilsiniz o sizin hakkınızı niye savunsun diye açıklama yapan kişiler kendileri sendikaya üye olurken herhangi bir zorluk yaşadılarmı TK ya imza atıp diğer odada sendikalı oldular.adam üyesi oldugu sendikanın havalimanında eylemi var diye havalimanındaki yolcusunu karşılamaya gitmiyor orada görünürümde işimden olurum diye.Bizler TK lı abilerimizle kardeşlerimizle düşman değiliz,dilenci hiç değiliz sadece söz verilen haklarımızı istiyoruz lütfen burda yorumlara dikkat edelim çünkü sizde bizim durumumuza düşebilirsiniz.
boslafyapmayin ~ 11 yıl önce
yazilara az bi goz gezdirdim sacma sapan karsilastirmalar , ben alamiyorsam sende alma gibisinden laflar vsvs ..gozunuzu iyi acin bakin sirket sizi bizi herkesi en dusuk ucretle calistirip alin terimizle hakkimizla oynuyor sanki isi ogrenince falan hakkini verecekmi HAYIR... eee daha neyin tartismasi bu ...yok tgs su kadar aliyormus onceden simdi bu kadar aliyor ozaman siz neden az aliyoruz diyorsunuz? Lafa bak ...herkez iyi maas alsin gecimini iyi saglasin diyen yok..bu ne servet dusmanligi hasetlik..habom personeli gerekli egitimden gecmis insanlar cayir cayir is cikaran personeldir ...sokaktan bilmem neyin ilce baskaninin referansiyla gelmedi buraya ..ama hakkiyla oynaniyor...Alin teriyle oynanan oyuna ne kul Ne Allah cc razi gelmez ..yapilan oyunlar baslarinda paralansin ..kul hakki oynadiklari kul..baska birsey degil ..bu dunyada makamlarin siyasetin arkasindann is yurur ama ..mizan terazisinde zerrenin hesabi lime lime sorulur ozaman gorusmek uzere...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
tekno ~ 11 yıl önce
bizimle birlikte gelip giden müehndisleri de unutmayalım, thynin kazıgı hepimize

Yanıtla

Kalan karakter 1000
tgs habom örneği ~ 11 yıl önce
Eskiden yer hizmetleri özel değildi ,şöförler THY AO. personeliydi.Maaşları da bugünün 2500 try'sine denk gelen seviyelerdeydi.TGS açıldı şimdi aynı iş 900 try'ye yaptırılabiliyor.Peki canım kardeşlerim bir TGS personeli çıkıp diyor mu ''kardeşim benden önceki şöförler 2500 try alıyordu ben aynı işi 900 try'ye yapıyorum'' diye. Sizden önce olanlar sizden öncede kalmıştır.Geçmişe mazi denir ,geçmişi bırakıp geleceğe bakın.. uçak bakım mesleğinin geleceğinde maaş artışını düşünmek tek kelimeyle hayalcilik olur.çünkü bu sektörde maaşları THY belirler. su gibi dağıtılan lisansların ,sürekli habom'a pompalanan personel sayısı yüzünden sektördeki uçak teknisyeni maaşlarının gelecekte düşeceğini anlamak için süper zeka olmanıza gerek yok. unutmayın az olan değerlidir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
doğru ~ 11 yıl önce
evet geçmişteki ücretler geçmişte kaldı.artık yeni ücretlerle çalışmaya alışmalıyız.bu küresel rekabetin bir sonucu. TGS DO-CO TURKISH OPET ve sonunda HABOM...gelecektede KABIN AS kurulacak.az kaldı.
gerçekler ~ 11 yıl önce
allaha şükür şirketimiz bana 1700 tl maaş veriyor.lisansım yok iş tecrübem yok sorumluluğum yok.tef mezunları kendilerini odtü bilgisayar mühendisliği mezunu falan zannediyorlar herhalde.adam 2 bin tl'yi beğenmiyor baksanıza.be kardeşim madem sen daha iyi maaşa layıksın git sana o paraları veren şirkette çalış.ne diye kendini üzüyorsun.stres yapmana gerek yok.daha iyi koşullarda iş bulabiliyorsan bir dakika bile durma. artık bu şirketin prensibi bu.personel giderlerini kısmak.bunu kafana sok. artık kabin memurları da part time çalışıyor thy'de. bırak kabin memurunu teknisyeni falan adam ucuz olsun diye yunanistan'dan pilot getiriyor sen hala benden öncekiler şu kadar maaş alıyordu derdindesin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
gerçekler'e ~ 11 yıl önce
sana burdan bir eksi yağmuru yaparız hangi şirkette çalıştığını değil hangi kapıdan gireceğini şaşırırsın ..
itaatkar seni ~ 11 yıl önce
bu işin öncesi sonrası yok kardeşim. şirket sürekli karlılığını artırarak büyüyor.Neden senin benim emeğimdem kırparak büyümeye çalışıyor.Gitsin müşteri getirsin bizde çatır çatır çalışalım hem şirket kazansın hemde biz neden olmasın....
para ~ 11 yıl önce
işe girmeden önce şuraya bir gireyim daha başka birşey istemem diyenler daha lisansı almadan ingilizce bilmeden spesifik işleri yapamadan kalkmış uçak teknisyenliği ile ilgili ahkam kesiyor.daha iyi şartlarda daha iyi maaşlarda çalışabileceğini ,iş bulabileceğini düşünen ama hala habom'da çalışan insan mazoşisttir.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000