03 Temmuz 2018, Salı 09:33:19

Qatar'dan BM'ye 'Hac' şikayeti

Katar, Suudi Arabistan'ın Katarlı hacılara uyguladığı engellerin kaldırılması için Birleşmiş Milletler bünyesindeki makamlara yazı gönderdi.
  • Yesinler birbirilerini
  • İbadet özgürlüğüne kimsenin yasak getirmemesi lazım insanlar devletler arasındaki sorunlara hacıların alet edilmesi yanlış . Her ülke kendi hacılarını taşıyor Qatar havayoluna uygulanan yasağın hac organizasyonunda kaldırılması gerekli .
  • seni kimse takmaz Qatar sen en iyisi türk firmalardan wet lease yap:)
  • Bırakın yesin araplar birbirlerini. Bize ne bundan.

Katar, Suudi Arabistan'ın Katarlı hacılara uyguladığı engellerin kaldırılması için Birleşmiş Milletler bünyesindeki makamlara yazı gönderdi.

Katar'daki Ulusal İnsan Hakları Komitesi (NHRC) tarafından yapılan yazılı açıklamada, Birleşmiş Milletler (BM)İnsan Hakları Konseyi ve İnsan Hakları Yüksek Komiserliği ile Din ve İnanç Özgürlüğünden Sorumlu Özel Raportörüne Suudi Arabistan'ın Katarlı hacılara uyguladığı engellemelerin kaldırılmasıyla ilgili yazı gönderildiği ifade edildi.

Açıklamada, engellemelerin devam etmesi ve Suudi Arabistan'ın Katar vatandaşları ile bu ülkede ikamet edenlerin ibadetlerini yerine getirmeleri konusunda hiçbir olumlu adım atmamasından endişe duyulduğu kaydedildi.

"Suudi Arabistan'a yönelik acil tedbirler alınmalı"
Komite Başkanı Ali bin Samih el-Merri, söz konusu yazılarda "Katarlıların da diğer Müslümanlar gibi hac farizasını yerine getirebilmesi için Suudi Arabistan'a yönelik acil tedbirler alınması" çağrısında bulundu.

Merri gönderilen yazılarda, hac mevsimi yaklaşmasına rağmen Katar'dan Suudi Arabistan'a doğrudan uçuş yasağının sürdüğüne, iki ülke arasındaki kara sınırının kapalı olduğuna ve hacıların buradan girişine izin verilmediğine, hacıların elektronik kayıt işlemlerinin de yapılmadığına dikkati çekti.

Suudi Arabistan Hac ve Umre Bakanlığından önceki gün yapılan yazılı açıklamada, 2018 hac mevsimi için hazırlıkların tamamlandığı ve bu kapsamda dünyanın farklı ülkelerinden yaklaşık 2 milyon ziyaretçinin beklendiği ifade edilmişti.

Açıklamada, Katarlı hacı adaylarının da Katar'a ait olmayan herhangi bir havayolu şirketi ile Cidde'deki Uluslararası Kral Abdulaziz Havalimanı'na gelebilecekleri kaydedilmişti.

Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Bahreyn ve Mısır yönetimlerinin 5 Haziran 2017'de Katar ile tüm diplomatik ilişkilerini kesmeleri Körfez bölgesinde krize yol açmıştı.

Qatar'dan BM'ye 'Hac' şikayeti

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

Aynen ~ 6 yıl önce
Yesinler birbirilerini

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Musti ~ 6 yıl önce
İbadet özgürlüğüne kimsenin yasak getirmemesi lazım insanlar devletler arasındaki sorunlara hacıların alet edilmesi yanlış . Her ülke kendi hacılarını taşıyor Qatar havayoluna uygulanan yasağın hac organizasyonunda kaldırılması gerekli .

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yalan ~ 6 yıl önce
suudiler taşımasın demiyor sadece siz bu topraklara girmeyin diyor ! gelsinler türkiye den wet lease yapsınlar:)
hikaye ~ 6 yıl önce
seni kimse takmaz Qatar sen en iyisi türk firmalardan wet lease yap:)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İyi fikir ~ 6 yıl önce
340 lara iş çıkar
Bırakın ~ 6 yıl önce
Bırakın yesin araplar birbirlerini. Bize ne bundan.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000