22 Ocak 2013, Salı 08:48:43

ZAFER HAVALİMANI'NDA YAŞAM MÜCADELESİ

Sağlık Bakanlığı'nın gönderdiği ambulans uçakla İstanbul'a götürülen bebek için kapalı havalimanı açıldı.
  • Hasta bebek umarım sağlığına kavuşur. Bu olayda benim dikkatimi çeken başka bir konu var. Büyük bir gürültü ile açılan Zafer Havalimanı, yukarıda söylendiğine göre hafta sonu cumartesi ve pazar günlerini de içine alan ve 24 saati geçen bir süre sefer olmadığı için kepenk indirilip kapatılıyor.. Bu havalimanı için dillendirilen o yüksek beklentiler ne oldu?
  • Allah acil şifalar versin. Emeği geçenlere teşekkürler.
  • allah şifasını versin.. İnşallah allah sağsalım bir şekilde ailesine bğışlasın.. Allah onlara yardımcı olan tüm havayolu personeli ve 112 cilere de yardım etsin...:)
  • FİLM GİBİ.OKURKEN TÜYLERİM DİKENLEŞTİ.ALLAH ŞİFA VERSİN.
  • ALLAH cocugunuzu zizlere bagislasin aci şifalar versin insallah
  • allah acil şifa versin inşallah ve airporthaber sonucu bildirin lütfen

Kurumları zamanla yarıştıran bebek, Osman ve Nergis Söğüt çiftinin ilk çocuğu, geçen perşembe günü Özel Park Hastanesi'nde dünyaya geldi. Henüz ailesinin isim bile vermediği 'Söğüt bebek'in doğmunu yaptıran Dr. Münir Pehlivanoğlu, kalp anomalisi (Kalpteki ana damarların ters gelişmesi) sorunu nedeniyle cerrahi müdahale yapılması gerektiğini belirtti. Afyonkarahisar'da bu ameliyatı yapacak donanımda hastane bulunmaması nedeniyle, bebeğin İstanbul'da Siyami Ersek Hastanesi'ne sevk edilmesine karar verildi.

UÇAK VE HAVALİMANI İÇİN ZAMANLA YARIŞ

 

Sevk için 112 Acil Çağrı Merkezi'nden yardım istendi. Ancak kış şartları nedeniyle kara yolculuğunun bebeğin hayatını tehlikeye sokacağı kaydedildi. Tedavi gördüğü hastanede yolculuk için hazırlanan bebeğin önce ambulans helikopterle İstanbul'a götürülmesi kararı alındı. Fakat hava şartlarının helikopterin havalanması için elverişli olmaması yüzünden bundan da vazgeçildi. Bebeğin durumunun ciddiyetini öğrenen Afyonkarahisar İl Sağlık Müdürü Dr. Necip Yemenici, Sağlık Bakanlığı ile irtibata geçti. Ankara- Afyonkarahisar arasındaki telefon trafiği sonunda Sağlık Bakanlığı ambulans uçak tahsis etti. Ankara'dan havalanan ambulans uçak, hava şartları ve buz çözücü eksikliğinden dolayı Afyonkarahisar Askeri Havalimanı'na inemedi. Bunun üzerine uçak rotasını Kütahya Zafer Havalimanı'na çevirdi.

HAVALİMANI AÇILDI

Afyonkarahisar'a 40 kilometre mesafedeki Zafer Havalimanı'nın, 19 Ocak Cumartesi saat 17.45'te iniş yapan İstanbul uçağının ardından, pazar akşamına kadar uçuş olmadığı için kapalı olduğu bildirildi. Acil çağrı üzerine Zafer Havalimanı'nda yetkililer alarma geçti. Kısa süre içinde tüm yer hizmetleri, güvenlik personeli, itfaiye, ambulans ve apron görevlileri havalimanında görev başı yaptı. Pistin ışıkları açıldı, kule uçakla bağlantı kurdu. Ankara'dan gelen ambulans uçak, cumartesi günü saat 22.15'te sorunsuz bir şekilde iniş yaptı. Ambulans uçağın iniş yaptığı sırada Park Hastanesi'nden kuvözde taşınan 'Söğüt bebek', tam donanımlı bir ambulansla Zafer Havalimanı'na gitti. Tam donanımlı ikinci bir ambulans ise Söğüt bebeğin içinde bulunduğu ambulansı takip etti. Sorunsuz şekilde havalimanına getirilen bebek, ambulanstaki son kontrolün ardından uçağa alındı.

UÇAK İSTANBUL'A İNENE KADAR PİSTTE BEKLEDİLER

Ambulans uçağın kalkışından sonra bu kez pistte heyecan dolu bekleyiş başladı. Uçağın olası bir sorun nedeniyle geri dönme ihtimaline karşı koordinasyonu yürüten Afyonkarahisar 112 Acil Çağrı Merkezi Başhekimi Dr. Hamza Göyün ve Havalimanı İşletme Koordinatörü Nedim Uzun, havalimanı ve 112 çalışanları, ambulans uçak İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'na inene kadar bekledi.

İlk kez ambulans uçağın iniş yaptığı Zafer Havalimanı'nda hasta bir bebeğin tedavisine katkı sağlamanın mutluluğunu yaşadıklarını anlatan Koordinatör Uzunkaya, bebeğin sağlığına kavuşmasını umut ettiklerini söyledi.

HAVA AMBULANSI UMUTLARIMIZI ARTIRDI

Bebeklerinin karayoluyla nasıl gideceğini düşündüklerini anlatan anne 28 yaşındaki Nergis Söğüt, hava yoluyla İstanbul'a gitmesinin kendilerini çok umutlandırdığını belirtti. Ameliyat olacak bebeği için herkesin dua etmesini isteyen Nergis Söğüt, tedavi sürecinde katkı sağlayanlara teşekkür etti. Bebeğin ambulans uçakla gönderilmesinin ardından baba 35 yaşındaki Osman Söğüt, karayoluyla İstanbul'a gitti. Siyami Ersek Hastanesi'nde tedaviye alınan Söğüt çiftinin kızları, bugün ameliyata alınacak. (Milliyet)

ZAFER HAVALİMANI'NDA YAŞAM MÜCADELESİ

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

Garip ~ 12 yıl önce
Hasta bebek umarım sağlığına kavuşur. Bu olayda benim dikkatimi çeken başka bir konu var. Büyük bir gürültü ile açılan Zafer Havalimanı, yukarıda söylendiğine göre hafta sonu cumartesi ve pazar günlerini de içine alan ve 24 saati geçen bir süre sefer olmadığı için kepenk indirilip kapatılıyor.. Bu havalimanı için dillendirilen o yüksek beklentiler ne oldu?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Aviator ~ 11 yıl önce
Millet can derdinde, sen neyin derdindesin... Allah sevdiğine böyle bir durum yaşatmasın, o zaman havalimanı neden açık neden kapalı diye düşünmezsin...
Merzifonlu ~ 12 yıl önce
Allah acil şifalar versin. Emeği geçenlere teşekkürler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yeşim ~ 12 yıl önce
allah şifasını versin.. İnşallah allah sağsalım bir şekilde ailesine bğışlasın.. Allah onlara yardımcı olan tüm havayolu personeli ve 112 cilere de yardım etsin...:)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
urgent ~ 12 yıl önce
FİLM GİBİ.OKURKEN TÜYLERİM DİKENLEŞTİ.ALLAH ŞİFA VERSİN.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Irfan ~ 12 yıl önce
ALLAH cocugunuzu zizlere bagislasin aci şifalar versin insallah

Yanıtla

Kalan karakter 1000
arda ~ 12 yıl önce
allah acil şifa versin inşallah ve airporthaber sonucu bildirin lütfen

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000