18 Şubat 2012, Cumartesi 18:20:00

SUNEXPRESS UÇAĞINDA TEKNİK ARIZA...

Sunexpress Havayolları'nın Frankfurt-Antalya seferini yapacak yolcu uçağı arıza yaptı, uçak bakıma alındı...
  • son bir yılda teknikden kimler gitmiş kimler gelmiş onu bir araştırda sonra yorum yap aşık olmuşsunuz şirkete ama malesef eski sun express yok artık bunu siz de çok iyi biliyorsunuz ama itiraf edemiyorsunuz....İnşallah bu işin sonu kan ile bitmez..
  • Sun Express Lufthansa'nin teknik ciddiyeti ve safety titizligiyle birebir orneklendirilerek kurulmus bir firma. Ardinda 2 Star Alliance sirketin adini tasirken, yapmasi gerekeni yapip, en ufak arizalara hatta ariza ihtimallerine kadar raporlama yapar bu firma. Yillik sirket raporlama sayilarina bakarsaniz, sunex'in sahip oldugu rakami pgs thy atlas onur raporlarinin sayisi birlesse bile bulamiyorlar. Ama halkimiz herseyin gizlendiginde iyi oldugunu sandigi icin, "sunEx'e noluyo" deniyo. Sunex'e olan hersey aslnda her havayolu sirketinin ucaklarina oluyor ama kimsenin haberi olmuyor; iste olanla olmayan bunlar...
  • Bu XG 1141 den çektiğimiz yeter ya.Her uçuşunda problem her uçuşunda problem.bu seferin olduğu gün en az 4-5 kez planlama değiştirdiğimi bilirim.
  • ceiling light butonu gevşemiştir kesin, ona da no-go demişlerdir :).. şaka bir yana sxs teknik hassasiyeti en üst seviyede olan havayolumuzdur.
  • yaa ne kadar saçma yorumlar var yok efendim nooluyomuş sunexpress yok neler olmuş orada falan filan aptallıktan başka bişey değil bu yorumlar lütfen saçmalamayın artık
  • Bende iki ün önce frankfurt - istanbul seferini yapacak olan XQ871 seferli ucakta yerhizmetlerinde bulunuyordum. O ucak da gec havalandi. Sebebi ise sol Landinglightin bozulmasi ve Lufthansatechnik den, yedek parcanin gec gelmesiydi. Saygilar
  • alma mazlumun ahını.....
  • diyen arkadaş; şirket batıyomuş o yüzden uçakları isyan ediyomuş... asıl siz ne olmasını istiyorsunuz??? Söylenildiği gibi kamil koç otobüsünün arızalanması gibi,telaşa ne gerek var?
  • Bence de bu haberin nasıl bir değer ve önemi var? Bizim semte gelen belediye otobüsün lastiği patlamış, o yüzden 2 saat gecikme olmuş. Ama belediye başka bir otobüs tahsis ederek seferleri gerçekleştirmiş. Bunu da haber yapın bence...
  • Geçmiş olsun demek lazım. Herkesin başına gelebilecek bir olay. Kına yakmamak gerekir. Arızalı uçakla mı kalksaydı? Kaldı ki, şirketleri yeni uçak göndererek yolcu maduriyetini azaltmış.
Sunexpress Havayolları'nın bugün Frankfurt-Antalya seferini yapacak olan Boeing 737-800 tipi ve XG-1141 sefer sayılı uçağı teknik bir arıza yaşadı, sefere başka bir uçak tahsis edildi.

AirportHaber'in edindiği bilgiye göre; Frankfurt'tan planlanan kalkışı 13:35 olan Sunexpress uçağının kaptan pilotu, yolcularını aldıktan sonra uçakta teknik bir arıza tespit etti. Durumu kuleye bildirerek uçuşu yapamayacağını aktaran kokpit ekibi, yolcuların uçaktan tahliyesini istedi.
 
Yaklaşık 2 saat süreyle uçakta bekleyen yolcular, daha sonra Frankfurt Havalimanı'nda bekleme salonuna alındı.
 
Teknik arıza yaşayan uçak bakıma alınırken, Sunexpress Havayolları'nın sefer için yeni bir uçak tahsis ettiği ve yaklaşık 3.5 saat gecikmeli olarak saat 17:00'de Antalya'ya gitmek üzere kalkışını gerçekleştirdiği öğrenildi.

©AirportHaber Özel
SUNEXPRESS UÇAĞINDA TEKNİK ARIZA...

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

Misafir ~ 12 yıl önce
son bir yılda teknikden kimler gitmiş kimler gelmiş onu bir araştırda sonra yorum yap aşık olmuşsunuz şirkete ama malesef eski sun express yok artık bunu siz de çok iyi biliyorsunuz ama itiraf edemiyorsunuz....İnşallah bu işin sonu kan ile bitmez..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Sun Express Lufthansa'nin teknik ciddiyeti ve safety titizligiyle birebir orneklendirilerek kurulmus bir firma. Ardinda 2 Star Alliance sirketin adini tasirken, yapmasi gerekeni yapip, en ufak arizalara hatta ariza ihtimallerine kadar raporlama yapar bu firma. Yillik sirket raporlama sayilarina bakarsaniz, sunex'in sahip oldugu rakami pgs thy atlas onur raporlarinin sayisi birlesse bile bulamiyorlar. Ama halkimiz herseyin gizlendiginde iyi oldugunu sandigi icin, "sunEx'e noluyo" deniyo. Sunex'e olan hersey aslnda her havayolu sirketinin ucaklarina oluyor ama kimsenin haberi olmuyor; iste olanla olmayan bunlar...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Bu XG 1141 den çektiğimiz yeter ya.Her uçuşunda problem her uçuşunda problem.bu seferin olduğu gün en az 4-5 kez planlama değiştirdiğimi bilirim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
ceiling light butonu gevşemiştir kesin, ona da no-go demişlerdir :).. şaka bir yana sxs teknik hassasiyeti en üst seviyede olan havayolumuzdur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
yaa ne kadar saçma yorumlar var yok efendim nooluyomuş sunexpress yok neler olmuş orada falan filan aptallıktan başka bişey değil bu yorumlar lütfen saçmalamayın artık

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Bende iki ün önce frankfurt - istanbul seferini yapacak olan XQ871 seferli ucakta yerhizmetlerinde bulunuyordum. O ucak da gec havalandi. Sebebi ise sol Landinglightin bozulmasi ve Lufthansatechnik den, yedek parcanin gec gelmesiydi. Saygilar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
alma mazlumun ahını.....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
diyen arkadaş; şirket batıyomuş o yüzden uçakları isyan ediyomuş... asıl siz ne olmasını istiyorsunuz??? Söylenildiği gibi kamil koç otobüsünün arızalanması gibi,telaşa ne gerek var?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Bence de bu haberin nasıl bir değer ve önemi var? Bizim semte gelen belediye otobüsün lastiği patlamış, o yüzden 2 saat gecikme olmuş. Ama belediye başka bir otobüs tahsis ederek seferleri gerçekleştirmiş. Bunu da haber yapın bence...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Geçmiş olsun demek lazım. Herkesin başına gelebilecek bir olay. Kına yakmamak gerekir. Arızalı uçakla mı kalksaydı? Kaldı ki, şirketleri yeni uçak göndererek yolcu maduriyetini azaltmış.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000