26 Ekim 2018, Cuma 20:29:36

TAV 9 aylık rakamları açıkladı

Türkiye’nin havalimanı işletmeciliğinde dünyadaki lider markası TAV Havalimanları, yılın ilk dokuz ayında 118 milyon yolcuya hizmet verdi. Şirket aynı dönemde 902 milyon avro ciro elde ederken net karı 206 milyon avro oldu.
  • Peki tav çalışanları ne olacak ortada kalanlar işsiz olarak
  • tav tam bir sömürücü dini imanı para olan bir şirket...personeline 3 kuruş para veren ve milletin ahını alan bir şirket...bakalım ne zaman btacak
  • Bir şirketin en düşük maaş alan ve şirketin kurumsal birçok haklarından faydalanamayan (kredi,kampanya,indirim ve özel avantajlar) Havaş'ın adı dahi geçmemiş. Ama iş reklama gelince bizim yer hizmetleri şirketimiz var komple havalimanı işletmesi yapabiliriz diyorsunuz. Sani bey Tav tech. Tgs ve diğerlerine verdiği önemi keşke havaşa da verse. Ama ne de olsa havaş kendi kendine yetsin size ayak bağı olmasın personel zam istemesin yeter :)
  • Şirketler bu denli kâr yapıp çalışanı memnun etmiyor, hak ettiğini vermiyor. Hak ettiğini veren bir thy var herhalde
  • Ya bu şirketler kar ediyorlar ama elemanlarını neden mutlu etmek istemiyorlar gerçi bunların maaşları da iyi ama allah çelebideki kardeşlerimize yardımcı olsu
  • malesef artik ist kapanis
  • iscileri kole gibi calistirip zam yapmiyip koruklere elektirik odememek icin klimayi acmadan yolcuyu bayiltip bende kar yaparim

Türkiye’nin havalimanı işletmeciliğinde dünyadaki lider markası TAV Havalimanları, yılın ilk dokuz ayında 118 milyon yolcuya hizmet verdi. Şirket aynı dönemde 902 milyon avro ciro elde ederken net karı 206 milyon avro oldu.

TAV Havalimanları İcra Kurulu Başkanı Sani Şener “TAV olarak yedi ülkede 15 havalimanının işletmesini üstleniyoruz. Havalimanı işletmeciliğinde tüm dünyada tercih edilen bir marka olarak, hizmet şirketlerimiz de 20 ülkede toplam 63 havalimanında hizmet veriyor. Hizmet şirketlerimizin faaliyet gösterdiği 63 havalimanının 40’ı  yurtdışında, 19 farklı ülkede  bulunuyor.

Mayıs ayında, Türkiye’nin dış hat yolcu trafiği açısından ikinci büyük havalimanı olan Antalya Havalimanı’na yüzde 50 ortak olduk. 2018’in ilk dokuz ayında dış hat yolcu trafiği yüzde 27 büyüyen Antalya Havalimanı, Türkiye’nin en önemli turizm destinasyonu olarak şirketimizin geleceğe dönük büyüme planları içinde önemli bir yere sahip.

2018 yılında işlettiğimiz havalimanlarının neredeyse tamamı tüm zamanların en yüksek dış hat yolcu rakamlarına ulaşarak kendi rekorlarını kırdı. Portföyümüze bu yıl kattığımız Antalya hariç Türkiye’de işletmesini üstlendiğimiz havalimanları yılın ilk dokuz ayında yüzde 10 yolcu artışı elde ederken, yurtdışında işlettiğimiz havalimanlarının yolcu büyümesi yüzde 15 olarak gerçekleşti. Toplam yolcu trafiği açısından Tunus’ta yüzde 50, Gürcistan’da yüzde 21 ve Makedonya’da yüzde 18 artış oldu. 

Böylece, inorganik büyüme de dahil olmak üzere 2018’in ilk dokuz ayında hizmet verdiğimiz yolcu sayısında yüzde 36 büyüme kaydettik. İnorganik büyümeyi dahil etmediğimiz zaman sadece organik büyümemiz %11’e ulaştı. Yolcu sayısında elde ettiğimiz bu çok başarılı sonuçları yüksek karlılıkla taçlandırmayı da bildik. Ciromuz yüzde 6 artarak 902 milyon avroya ulaştı. FAVÖK yüzde 23 artarak 485 milyon avroya ulaştı. Kurdaki harekete karşın net kârımız yüzde 25 artarak 206 milyon Avroya ulaştı ve ‘önemli çift haneli büyüme’ hedefimizi ilk dokuz ay itibariyle tutturduk.

2018 yılsonu için, trafik ve kur varsayımlarımız çerçevesinde ve Antalya yolcusu dahil olarak, yüzde 30’dan fazla yolcu büyümesi, Atatürk Havalimanı’nda yüzde 8-10 arası dış hat yolcusu büyümesi, Atatürk Havalimanı şehir çıkışlı dış hat yolcuda yüzde 11-13 arası büyüme, FAVÖK’te yüzde 14-16 arası artış ve net karda önemli çift haneli büyüme beklentilerimizi koruyoruz.

Yer hizmetleri şirketlerimiz Havaş ve Türk Hava Yolları ile ortaklığımızı 15 yıl daha devam ettirme kararı aldığımız TGS, İstanbul Yeni Havalimanı’nın yaratacağı artan kapasite ile ülkemiz havacılık sektörünün yaşayacağı büyümeden son derece olumlu etkilenecek. TAV İşletme Hizmetleri, BTA ve TAV Technologies kendi hizmet alanlarında tüm dünyada tercih edilen birer markaya dönüşürken portföylerine yeni havalimanları ekleyerek büyümeye devam ediyor. Büyüme stratejimizin üçüncü sacayağı olan hizmet şirketlerinin toplam kombine cirodaki payı yüzde 36’ya ulaştı.

TAV Havalimanları’nı bugünlere getiren çalışanlarımıza, hissedarlarımıza ve iş ortaklarımıza emekleri ve güvenleri için teşekkür ediyorum” dedi.

TAV 9 aylık rakamları açıkladı

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

Derin ~ 6 yıl önce
Peki tav çalışanları ne olacak ortada kalanlar işsiz olarak

Yanıtla

Kalan karakter 1000
aliveli ~ 6 yıl önce
tav tam bir sömürücü dini imanı para olan bir şirket...personeline 3 kuruş para veren ve milletin ahını alan bir şirket...bakalım ne zaman btacak

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Üvey Evlat Havaş ~ 6 yıl önce
Bir şirketin en düşük maaş alan ve şirketin kurumsal birçok haklarından faydalanamayan (kredi,kampanya,indirim ve özel avantajlar) Havaş'ın adı dahi geçmemiş. Ama iş reklama gelince bizim yer hizmetleri şirketimiz var komple havalimanı işletmesi yapabiliriz diyorsunuz. Sani bey Tav tech. Tgs ve diğerlerine verdiği önemi keşke havaşa da verse. Ama ne de olsa havaş kendi kendine yetsin size ayak bağı olmasın personel zam istemesin yeter :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sıradan bir çalışan ~ 6 yıl önce
Şirketler bu denli kâr yapıp çalışanı memnun etmiyor, hak ettiğini vermiyor. Hak ettiğini veren bir thy var herhalde

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Çalışan ~ 6 yıl önce
Ya bu şirketler kar ediyorlar ama elemanlarını neden mutlu etmek istemiyorlar gerçi bunların maaşları da iyi ama allah çelebideki kardeşlerimize yardımcı olsu

Yanıtla

Kalan karakter 1000
. ~ 6 yıl önce
malesef artik ist kapanis

Yanıtla

Kalan karakter 1000
evet ~ 6 yıl önce
iscileri kole gibi calistirip zam yapmiyip koruklere elektirik odememek icin klimayi acmadan yolcuyu bayiltip bende kar yaparim

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kuleci ~ 6 yıl önce
Sizlere yorum yapmak dahi istemezdim ama 15 yılın üzerinde bir çalışan olarak yazmak isterim. Tav Türkiye cumhuriyetinin en baba şirketidir. Biz memnunuz. Diğer arkadaş körük yazmış. Köprü, körük değil. Bakin yazıyorum; çalışan olarak çok memnunum. Nice kar açıklamalara. Personel Tav in 1 ci maddesidir her zaman. Saygılar. Darısı diğer şirketlerin başına.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000