24 Ekim 2017, Salı 18:58:05

TAV Havalimanları karını yüzde 49 artırdı

TAV Havalimanları 2017 yılı dokuz aylık dönemde 87 milyon yolcuya hizmet verdi ve 163 milyon avro kâr elde etti.
  • Çıkan adamıda torpiline göre geri alırlar.Bunlara anladıkları dilden konuşmak lazımda bize yakışmaz.Tavı herkes tanıdı artık
  • Yeni havaalaniyla kaybettigin kaybi hicbirseyle kapatamassin
  • Hisse yüzde üç düştü bunu nasıl yorumlamalıyız?
  • Sani bey hissedarlar adına sizi tebrik ederim. Ahl de hostesler otopark ve kart sorunundan şikayetçi bilginiz olsun ve kısa zamanda sizi Sabiha Gökçen de görmek istiyoruz. 1
  • Allah daha cok versin de calisana da biseyler verseniz artik.
  • madem kârını arttırdın çalışanlarına zam yap o zaman amk. Mezara girdiğin zaman o para seni kurtarucakmı bakalım.
  • Yarin gorucez bugun %3 kaybettirdi
  • Reklamlar
  • Kim sayesinde? Tabi ki çalışanlar sayesinde. Ha şunu da belirtelim ki tav ve bünyesindeki şirketlere torpilsiz girilmesi çok zordur.torpilsiz giren varsa da düşük ücrete çalışır.
  • Tav hep iyi ve onde

Havalimanı işletmeciliğinde Türkiye’nin dünyadaki önemli markası TAV Havalimanları’nın konsolide cirosu, 2017 yılının ilk dokuz ayında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 5 artarak 854 milyon avroya ulaştı. Şirket sene sonu ciro ve kar beklentilerini de yukarı yönlü revize etti.

TAV Havalimanları İcra Kurulu Başkanı Sani Şener  “2017 yılı, havacılık sektörünü bir seneden uzun bir süredir etkisi altına alan gelişmeler sonrası toparlanma yılımız oldu. Türkiye’de faaliyet gösterdiğimiz havalimanları yolcu sayılarında kuvvetli bir büyüme başladı. Böylece, İstanbul Atatürk Havalimanı şehir çıkışlı dış hat yolcu trafiği ilk dokuz ayda yüzde 6 büyüme gösterdi. Ankara Esenboğa Havalimanı, 2016 yılının sonunda başlayan yeni uçuş noktalarının etkisiyle dış hatlarda yüzde 35 artış sergiledi. Gürcistan bu dönemde, Rusya, BDT, Ortadoğu ve İsrail trafiğindeki artışla birlikte yüzde 44 büyüdü. Medine göz alıcı büyümesine yüzde 20 ile devam etti. Wizzair’in Üsküp’e konuşlandırdığı dördüncü uçakla birlikte Makedonya da yüzde 12’lik büyüme kaydetti.

İlk dokuz ayı avro bazında yüzde 5 ciro, yüzde 12 FAVKÖK ve yüzde 49 net kâr artışı ile tamamladık. Ciro ve FAVKÖK artışı beklentilerimizin üstünde geldiği için sene başında açıkladığımız bu kalemlerdeki yatay seyir beklentilerimizi yukarı doğru revize ettik. TAV tarihinde elde ettiğimiz en yüksek çeyreklik ciro, FAVKÖK ve net kârı bu çeyrekte elde ettik. Sene sonu için avro bazında yüzde 1-3 arası ciro ve yüzde 6-8 arası FAVKÖK artışı bekliyoruz.

Bu sene yaptığımız toplam 35 milyon avroluk yatırımın 17 milyon avrosu ile Gürcistan’ın terminal kapasitesini artırdık. Gürcistan’ın ilk dokuz aydaki yüzde 44’lük yolcu büyümesi bu yatırımımızın ne kadar isabetli olduğunu gösteriyor.

Suudi Arabistan’da üç yeni havalimanını -Yanbu, Qassim ve Hail- işletmeye hak kazandık. Küba’da işleteceğimiz havalimanlarıyla ilgili görüşmelerde önemli mesafe kaydettik. ATÜ ve BTA, yeni işletme noktaları için hazırlanıyor. Bilişim şirketimiz TAV Teknoloji, Körfez bölgesinde birçok ihale kazandı. Bugün itibarıyla TAV markası altında 15 ülkede yolcu salonu işletiyoruz. Bu ülkelerin arasında ABD, Şili, Almanya, İsviçre ve Kenya’yı ana faaliyet coğrafyamız dışında ülkeler olarak sayabiliriz.

Üçüncü çeyrekte Akfen Holding’in yüzde 8 seviyesinde TAV Havalimanları hissesi, Groupe ADP tarafından satın alındı. Uluslararası yatırımcılar da Tepe ve Sera’nın toplam yüzde 3,6’lık hissesini satın aldı. Böylece TAV’ın halka açıklık oranı yüzde 44,3’e yükseldi. Bu işlemlerle hem Groupe ADP hem de uluslararası yatırımcılar TAV’a güvenlerini tekrar ifade etmiş oldu. TAV Havalimanları, önümüzdeki dönemde Groupe ADP’nin faaliyet gösterdiğimiz ana coğrafyalardaki genişleme aracı olacak.

TAV Havalimanlarını bugünlere getiren hissedarlarımız, iş ortaklarımız ve çalışanlarımıza şükranlarımı sunuyorum” dedi.

TAV Havalimanları karını yüzde 49 artırdı

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

Hm ~ 7 yıl önce
Çıkan adamıda torpiline göre geri alırlar.Bunlara anladıkları dilden konuşmak lazımda bize yakışmaz.Tavı herkes tanıdı artık

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yeni havalani ~ 7 yıl önce
Yeni havaalaniyla kaybettigin kaybi hicbirseyle kapatamassin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Madem karvar!! ~ 7 yıl önce
Hisse yüzde üç düştü bunu nasıl yorumlamalıyız?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hissedar ~ 7 yıl önce
Sani bey hissedarlar adına sizi tebrik ederim. Ahl de hostesler otopark ve kart sorunundan şikayetçi bilginiz olsun ve kısa zamanda sizi Sabiha Gökçen de görmek istiyoruz. 1

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ogg ~ 7 yıl önce
Allah daha cok versin de calisana da biseyler verseniz artik.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
sadi ~ 7 yıl önce
madem kârını arttırdın çalışanlarına zam yap o zaman amk. Mezara girdiğin zaman o para seni kurtarucakmı bakalım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Peh ~ 7 yıl önce
Yarin gorucez bugun %3 kaybettirdi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tav ~ 7 yıl önce
Reklamlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kim sayesinde ~ 7 yıl önce
Kim sayesinde? Tabi ki çalışanlar sayesinde. Ha şunu da belirtelim ki tav ve bünyesindeki şirketlere torpilsiz girilmesi çok zordur.torpilsiz giren varsa da düşük ücrete çalışır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bravo ~ 7 yıl önce
Tav hep iyi ve onde

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000