17 Ocak 2011, Pazartesi 14:57:59

YENİ ÜYE KİM OLDU?

Avrupa Hava Seyrüsefer Emniyeti Teşkilatı (Eurocontrol )Başkan Yardımcısı Dr. Ali Arıduru, Eurocontrol'e Letonya'nın da dahil olduğunu açıkladı.
  • soruyu soran ben değilim ama çok yalın açıklamışsınız tebrikler:))
  • anlatiyim..sen letonyaya seyrüsefer düzenlerken , uçuş planını eurocontole göndermen yeterli olacak...
  • Letonyanın Eurocontrol üyeliğinden bize ne Letonya zaten AB üyesi Eurocontrole de üye olur EASA'ya da. Biz kendi durumuza bakalım. Vallahi ben bir şey anlamadım. Anlayanlar bize de anlatsın.
38 üyesi bulunan Eurocontrol, Letonya'nın 2008 yılında örgüte üye olmak için yaptığı başvuru Aralık 2010'da oy birliği ile kabul etti. Daimi Komisyon tarafından yapılan değerlendirme sonucunda Letonya'nın üyeliğe kabul edilmesi ile Eurocontrol'ün üye sayısı 39'a yükseldi. 2004 yılında AB'ye katılan Letonya, altı yıl aradan sonra Avrupa Hava Seyrüsefer Emniyeti Teşkilatı'na kabul edildi.

Sivil Havacılık Genel Müdürü ve Eurocontrol Başkan Yardımcısı Dr. Ali ARIDURU, 1992 yılında Dünya Sivil Havacılık Örgütü (ICAO)'ya, 1993 yılında Avrupa Sivil Havacılık Örgütü (ECAC)'a katılan Letonya'nın Eurocontrol'e üyeliğine kabul edilmesinin Türkiye açısından öneminin büyük olduğunu kaydetti.

Türk sivil havacılık sektörünün yurt dışındaki önemli yatırımcılarından olan TAV'ın Letonya Hava Yolu Şirketi Air Baltic ile Riga Uluslararası Havalimanı'nın yeni terminal binası yapımı ve işletmesi için iyi niyet sözleşmesi imzaladığını hatırlatan ARIDURU, " 6 yıldır Eurocontrol'e kabul edilmeyen Letonya, Türkiye'nin Eurocontrol Başkan Yardımcılığı döneminde üyeliğe seçilmiştir. Riga Havaalanı'nın yeni terminal binasını biz yapacağız ve işleteceğiz. Letonya, yurt dışında havaalanı yatırımı yaptığımız 8 ülkeden biri ve Eurocontrol üyeliği ile bu ülkeyi destekleyerek ekonomik anlamda önemli sonuçlar elde edeceğimizi düşünüyorum." şeklinde konuştu.
YENİ ÜYE KİM OLDU?

Yorumlar

Misafir ~ 14 yıl önce
soruyu soran ben değilim ama çok yalın açıklamışsınız tebrikler:))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
anlatiyim..sen letonyaya seyrüsefer düzenlerken , uçuş planını eurocontole göndermen yeterli olacak...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
Letonyanın Eurocontrol üyeliğinden bize ne Letonya zaten AB üyesi Eurocontrole de üye olur EASA'ya da. Biz kendi durumuza bakalım. Vallahi ben bir şey anlamadım. Anlayanlar bize de anlatsın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000