15 Mayıs 2014, Perşembe 08:20:30

BAKAN EKER HAYALİNE KAVUŞTU

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Türk Hava Kurumu (THK) Üniversitesi'ndeki yüksek lisans eğitimini tamamlayarak pilotaj diplomasına sahip oldu.
  • Botaş ihalesini kutlamışlar canım ne var bunda sende kazanacak bende kazanacak bacı vardalım:-))) bu Recep ivediği seviyorum
  • Fiyatlardan haberdar mı acaba... Ne güzel, çocukluğundan beri içinde yaşattığı hayâl bir çoğumuzunkiyle aynı. Lâkin bizim tuzumuz biraz daha nemli..
  • Bakan bey acaba bu uçuş eğitimi için ne kadar para ödemiştir ve bunun faturasını gösterebilir mi çok merak ediyorum. Her istediği zaman THK na geldiği ve diğer öğrencilerin önüne geçerek eğitim aldığını zaten biliyoruz. 2.5 senedir uçuş eğitimini tamamlayamayan öğrencilere ayıp etmiyor mu THK nun yönetimi?
  • hayırlı uğurlu olsun diyorum. sayın bakanın yüksek lisans diploması. başka ne denir bilmiyorum.
  • Sayın bakanım Thy'ye sınavsız girmek istiyorsanız lufthansa tarafından işten çıkarılmanız lazım
  • bakan burslu mu okudu?
  • Sayin Eker sende böyle yazmakla kendinizi onun seviyesine düsürüyorsunuz, emniyetli ucuslar!
  • KOMEDİYE CEVAPTİR. yorumunu okudum kendini bogaz koprusunden atarmisin lutfen berbat bi yorum yazmisin ya ::
  • Ne var yani.Parası varmış bastırmış almış.
  • torpil bulup thy ye girsin:)

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Türk Hava Kurumu (THK) Üniversitesi'ndeki yüksek lisans eğitimini tamamlayarak pilotaj diplomasına sahip oldu.

Eker, diploma töreni öncesinde uçuş öğretmeni Bekir Er ile Cessna 172S tipi eğitim uçağıyla uçtu.

Uçuş sonrası soruları yanıtlayan Eker, uçma hayalinin çocukluğunda başladığını anlattı.

"Çocukluğumda uçmak isterdim, her yere ulaşma arzusuyla herhalde... Bir de herkesle konuşabilmeyi isterdim. Herkesin dilinden anlayabileyim isterdim" diyen Eker, pilotaj eğitimi alarak bu hayali gerçeğe dönüştürdüğünü ifade etti.

Yaklaşık bir yıldır eğitimlerinin sürdüğünü anlatan Eker, "Vakit sıkıntısı yaşadığımız için eğitimleri hafta sonlarında veya mesai saatleri dışında çok erken saatlere denk getirerek gerçekleştirdik. Uçuş okulu bize yardımcı oldu, eğitim saatlerini ona göre ayarladık. Bir yıla yakındır bu eğitimi alıyorum. Biraz uzun oldu" diye konuştu.

Öğrenme aşamasının çok keyifli olduğunu belirten Eker, yeni şeyler öğrenirken zorlanmanın normal olduğunu ama azim ve irade ile çok da zorlanmadığını söyledi.

"Cesaretleri varsa uçarlar"

Bakan Eker, "uçmayı diğer bakanlara da tavsiye eder misiniz?" sorusuna "Arzusu olan herkese öneririm" yanıtını verdi.

Uçarken en çok neyi, hangi görüntüyü beğendiği yönündeki soruyu yanıtlayan Eker, şöyle konuştu:

"Uçma duygusunun kendisi güzel. Havada hareket halindesiniz. Bir de bu eğitim uçakları diğer uçaklardan farklı olarak çok yüksekten uçmuyor. Daha alçaktan... Bugün, diyelim 5 bin-5 bin 500 feete çıktık. Bu da çok yüksek bir irtifa değil. Dolayısıyla aşağıdaki nesneleri de yeryüzü şekillerini de coğrafyayı da daha net bir şekilde görüyorsunuz. Tam böyle yerin yemyeşil, göğün mavi olduğu, yer yeşil gök mavi bir manzara, arada da beyaz bulutlar var. Tabiat güzel. Cenab-ı Allah çok güzel yaratmış."

Eker, "Bundan sonraki uçuşlarınızda aileniz de size katılacak mı?" şeklindeki soruya karşılık, esprili şekilde "Benimle uçmaya cesaretleri varsa uçarlar" ifadesini kullandı.

"Pilotaj Yüksek Lisansının bir numarası"

Bakan Eker'in pilotaj diploma töreni, THK Üniversitesi Rektörü Ünsal Ban'ın odasında gerçekleştirildi.

Eker, THK Üniversitesinin Türkiye'nin çok önemli bir ihtiyacına cevap verdiğini belirtti. Ban'ın bildirmesi üzerine yüksek lisans programından haberdar olduğunu anlatan Eker, eğitim aşamasında destek verenlere teşekkür etti ve pilotaj bölümünün tezsiz yüksek lisans programında bir numaralı öğrenci olduğu için gurur duyduğunu söyledi. Türkiye'nin havacılıkta kat edeceği çok mesafe bulunduğunu dile getiren Eker, THK Üniversitesinin bu anlamda çok önemli hizmetler verdiğini kaydetti.

Ünsal Ban, Bakan Eker'in Türkiye'nin pilotaj yüksek lisans programını tamamlayan "bir numaralı" öğrenci olduğunu belirterek, diplomasının hayırlı uğurlu olması temennisinde bulundu.

Daha sonra cübbe ve kep giyen Eker, mezuniyet geleneğine uyarak kepini fırlattı. Eker'e diploma ve pilotaj sertifikalarını, Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürü Orhan Birdal, Sivil Havacılık Genel Müdürü Bilal Ekşi ile THK Başkanı Osman Yıldırım takdim etti.

BAKAN EKER HAYALİNE KAVUŞTU

Yorumlar Tüm Yorumlar (16)

İhale ye gel ~ 10 yıl önce
Botaş ihalesini kutlamışlar canım ne var bunda sende kazanacak bende kazanacak bacı vardalım:-))) bu Recep ivediği seviyorum

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 10 yıl önce
Fiyatlardan haberdar mı acaba... Ne güzel, çocukluğundan beri içinde yaşattığı hayâl bir çoğumuzunkiyle aynı. Lâkin bizim tuzumuz biraz daha nemli..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
sorular sorular ~ 10 yıl önce
Bakan bey acaba bu uçuş eğitimi için ne kadar para ödemiştir ve bunun faturasını gösterebilir mi çok merak ediyorum. Her istediği zaman THK na geldiği ve diğer öğrencilerin önüne geçerek eğitim aldığını zaten biliyoruz. 2.5 senedir uçuş eğitimini tamamlayamayan öğrencilere ayıp etmiyor mu THK nun yönetimi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
tüketici ~ 10 yıl önce
hayırlı uğurlu olsun diyorum. sayın bakanın yüksek lisans diploması. başka ne denir bilmiyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 10 yıl önce
Sayın bakanım Thy'ye sınavsız girmek istiyorsanız lufthansa tarafından işten çıkarılmanız lazım

Yanıtla

Kalan karakter 1000
burslu mu? ~ 10 yıl önce
bakan burslu mu okudu?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
dus agent ~ 10 yıl önce
Sayin Eker sende böyle yazmakla kendinizi onun seviyesine düsürüyorsunuz, emniyetli ucuslar!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 10 yıl önce
KOMEDİYE CEVAPTİR. yorumunu okudum kendini bogaz koprusunden atarmisin lutfen berbat bi yorum yazmisin ya ::

Yanıtla

Kalan karakter 1000
QS ~ 10 yıl önce
Ne var yani.Parası varmış bastırmış almış.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
thy girsin ~ 10 yıl önce
torpil bulup thy ye girsin:)

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000