20 Kasım 2023, Pazartesi 11:49:31

Ahmet Bolat; 'Kehanet değil 7 dev şirket arasına gireceğiz'

İştirakleri ile toplamda 950 uçağa ulaşacaklarını belirten THY'nin Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Bolat, ABD ve Çin'deki üçer büyük havayolu şirketi dışında tek devin THY olacağını belirtti.
  • mahkeme kararlarını tanımayarak mı yarışılacak
  • kar payı thy nin ettiği kazançtır ve 7'70 e in çalışması ile kazanılan kazançtır maaş veye ayrı ayrı para vermesi doğru değildir ADALETLİ olması açısından herkese aynı para verilmesi doğrudur yaptığın ise göre herkez maaşı alıyor zaten az maaş alan arkadaşlarımız geçim sıkıntısı çekiyor birazda olsa insanlar ailelerinin ihtiyacını alsin
  • Tk güvenlik şefi Mustafa cerrah güvenlik personellerine uyguladığı mobbing ve tacizden vazgeçerse çok seviniriz
  • Tk güvenlik şefi Mustafa cerrah güvenlik personellerine uyguladığı mobbing ve tacizden vazgeçerse çok seviniriz
  • Edip Akbayram der ki " Güzel günler göreceğiz, güneşli günler...."
  • Ahmet bey size bilgi veriliyormu bilmiyorum ama nekadar teknik personel istifa edip Almanya’ya gitti ve gidecek bi araştırın eğer okuyorsanız bu yorumu. havacılıkla uğraşan insanların emeklerini sömürüyorsunuz yemin ederim dolarla kazan tl ile dağıt şirketin nezararı var anlamış değilim bunca insan emek veriyor daha ne verilecek onu soylenekten bile Acizsiniz Su ekonomide insanlat borcbatagina dalmisken insanlarin Umut larini calmaktan Başka birsey yapmiyorsunuz sendlkalar zaten Hep sizden yana Maaşların %40 Zaten devlete valla cb korktugunuz kadar kul hakki yemekten korkmuyorsunuz Bü sirket Bü kadar Kar ediyorsa butun personelin emegiyle oldu gel gorki cikipta dam akillli konusamiyorsunuz sunu verecez die Zulmediyorsunuz calisanlariniza
  • Bu sürekli primlere sevinen arkadaşlar hangi kafadalar anlamış değilim size verilen zam ne kadar yüksek olursa bir sonraki seneyide o kadar etkiler tgs kadar ıqsu düşük bi topluluk yok dışarıda taş toplatmam ama burda maaşı iş yapmadığı halde alıyorlar ne kadar sorumsuz sorumlu varsa buraya toplamışlar seçmece gibi Allah akıl fikir versin
  • Benim kirama 6500 lira zamlandi asgari ücret ne kadar zam olcak şirket tgs THY ne kadar zam yapicak
  • 150 BİN HAYIRLI OLSUN
  • Emin ol artık dışarda kimse askeri ucret almıyor sen buna kafa yorma

İştirakleri ile toplamda 950 uçağa ulaşacaklarını belirten THY'nin Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Bolat, ABD ve Çin'deki üçer büyük havayolu şirketi dışında tek devin THY olacağını belirtti.

Türk Hava Yolları (THY), dünyanın yedi dev havayolu şirketi olma yolunda önemli adımlar atıyor. Yüzlerce yeni sipariş için anlaşma aşamasında olan ve iştirakleri ile birlikte 950 uçağa ulaşacak THY'nin hedeflerini şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Bolat ABD'de Detroit'e başlayan direk seferler üzerine düzenlenen törende anlattı.

Bolat, "Baktığınızda ABD de üç tane büyük hava yolu var. United, American ve Delta. Asya'da yeni yapılanmalar var ama ne kadar gidecek belli değil. Üç tane büyük Çinli şirket var Amerikalı üç firma dışında. Onlar daha da büyüyecek. Müthiş bir iç pazarları var çünkü. Ne kalıyor geriye. Lufthansa zaten arkamızda kaldı. Air France da öyle. Emirates körfez havayolu çok bizimle ilgili değiller. Onun için ne kalıyor geriye bir tek Türk Hava Yolları. Benim bu söylediğim kehanet değil. Yedi dev firma arasına gireceğiz" dedi.

Londra'dan Uzak Asya'ya kadar olan bölgede tek büyük havayolu şirketi olmanın önündeki en önemli sorun olan havalimanı sorununu da İstanbul Havalimanı ile çözdüklerini dile getiren Ahmet Bolat, 2033 stratejisi kapsamında ABD gibi uzak ülkelerin kendileri için önemli bir hedef olduğunun da altını çizdi. THY, artan uçak ihtiyacını gidermek için geçen hafta, Airbus ile görüşmelere başladığını ve 240'ı kesin, 115'i opsiyon olmak üzere toplam 355 uçak almayı planladığını duyurmuştu. Ahmet Bolat, söz konusu siparişler kapsamında ilk teslimatların 2026 itibarıyla başlayacağını söyledi.

Milli bayrak taşıyıcı şirketin portföyüne dahil ettiği son uçuş noktası ABD'de Detroit oldu. 15 Kasım itibarıyla başlayan uçuşlar Boeing 787-9 ile pazartesi, çarşamba ve cuma günleri olmak üzere haftada üç gün karşılıklı, İstanbul Havalimanı- Detroit Metropolitan Havalimanı arasında gerçekleştirilecek. 25 Aralık itibarıyla sefer sayısı haftada dört güne çıkacak. Önümüzdeki yıl ABD de 14'üncü destinasyona çıkmış olacaklarını belirten Bolat, "Denver olur muhtemelen. Ardından da Orlando'yu planlıyoruz" dedi. Türkiye'ye yılda 55-60 milyon civarı turist geldiğini belirten Bolat, bu sayıyı artırmak için Türkiye tanıtımlarına ağırlık verdiklerini söyledi ve ekledi: "Artık biz gittiğimiz her yerde THY'nin değil Türkiye'nin reklamını yapıyoruz. Her yerde doğal güzellik var ama tarihin, medeniyetin başladığı yer Türkiye." Söz turist sayısından açılmışken ABD'den bu yıl 1.4 milyon turist geldiğinin atlını çizen Ahmet Bolat, "Geçen yıl 1 milyon ABD'li gelmişti. Şimdiki hedefimiz bu sayıyı iki katına, Kanada'yı da dahil edersek 2.5 katına çıkarmak" dedi. ABD'de yeni seferlerin başladığı Detroit de Türkiye'den ve Avrupa'dan turist çekmek için THY'ye özel bir önem veriyor. 2024'te gidilecek en iyi yerler arasında gösterilen Detroit için Visit Detroit Kıdemli İletişim Direktörü Christopher Moyer, Türkiye'nin ve çevre ülkelerinin kendileri için önemli bir pazar olduğunu dile getirdi.

Ahmet Bolat, THY'nin kendi geliri, ülkeye getirdiği turistlerin harcaması, Turkish Technic'in faaliyetleri, çalışanlara dağıtılan paralar dahil bu yıl ekonomiye katkısının 53 milyar doları bulacağını söyledi. THY'nin ülkeye getirdiği döviz miktarının ise 16 milyar doları bulduğunu belirten Bolat, "Bunun net 8 milyar doları Türkiye'de kaldı. Şu anda ülkemizde 250-260 milyar dolarlık mal ihracatı var. Ancak ithalat halen daha fazla. Ama bizim, 8 milyar dolar fazlamız oluyor. Hizmet ihracı da böyle. Onun için hizmet ihracatındaki kişilerle bir ekosistem kurduk" dedi.

Kabinlerde 2026 itibarıyla hızlı bir değişim yaşanacağını dile getiren Bolat, "Uçaklarda kendi business class ve ekonomi sınıfı koltuklarımızı kullanacağız" dedi. Uçaklarda kullanılan mevcut koltukların 80 bin dolar (yaklaşık 2.4 milyon lira) olduğunu söyleyen Ahmet Bolat, "Aslında bir çok otomobilden daha pahalı. Biz daha ucuza mal edeceğiz. Koltuğun asıl maliyeti mühendislik ve tasarım. Yerli üretim koltuklarımız şu anda testlerde. Bizim koltuklar rahat bir uçuş sağlayacak" diye konuştu.

Antalya ve bölgesinde Sunexpress'in büyüyeceğini, Ankara merkezli olarak Anadolu Jet'in ağırlıklı olarak hizmet vereceğini belirten Bolat, İstanbul'un ise THY'nin merkezi olarak düşünüldüğünü de belirtti. Bolat, "Sunexpress biliyorsunuz Antalya'da büyüyecek. Havalimanı büyüyecek. Orada yeni yeni Türk şirketleri kuruluyor. Antalya turizmin gözbebeği tabii ama Ruslara bağlı kalmamalı. Hintli turistler ile çalışmaya çalışıyoruz. Indigo mesela. Almanya'da bir rüzgâr esti Alman turistler azaldı biliyorsunuz. O açıdan Antalya'da büyük, güvenilir havayollarının olması lazım. Ortağımız da tabii bu büyüme planlarını görünce kabul etti. Onun üzerine Boeing'le görüşmeler yapıldı. Sunexpress 150 uçak olacak" dedi.

Barış Ergin / Sabah

Ahmet Bolat; 'Kehanet değil 7 dev şirket arasına gireceğiz'

Yorumlar Tüm Yorumlar (207)

thy ~ 7 ay önce
mahkeme kararlarını tanımayarak mı yarışılacak

Yanıtla

Kalan karakter 1000
THY PRIM ADALETLI OLMALI ~ 7 ay önce
kar payı thy nin ettiği kazançtır ve 7'70 e in çalışması ile kazanılan kazançtır maaş veye ayrı ayrı para vermesi doğru değildir ADALETLİ olması açısından herkese aynı para verilmesi doğrudur yaptığın ise göre herkez maaşı alıyor zaten az maaş alan arkadaşlarımız geçim sıkıntısı çekiyor birazda olsa insanlar ailelerinin ihtiyacını alsin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
DY ~ 7 ay önce
KAVRAMLARI İYİ BİLMEK GEREK PRİM BAŞKA BİRŞEY KAR PAYI BAŞKA BİRŞEY ÖNCE ONUN AYRIMINI YAPSIN THY
Sibel ~ 7 ay önce
Tk güvenlik şefi Mustafa cerrah güvenlik personellerine uyguladığı mobbing ve tacizden vazgeçerse çok seviniriz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sibel ~ 7 ay önce
Tk güvenlik şefi Mustafa cerrah güvenlik personellerine uyguladığı mobbing ve tacizden vazgeçerse çok seviniriz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Teknisyen ~ 7 ay önce
Edip Akbayram der ki " Güzel günler göreceğiz, güneşli günler...."

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Teknik ~ 7 ay önce
Ahmet bey size bilgi veriliyormu bilmiyorum ama nekadar teknik personel istifa edip Almanya’ya gitti ve gidecek bi araştırın eğer okuyorsanız bu yorumu. havacılıkla uğraşan insanların emeklerini sömürüyorsunuz yemin ederim dolarla kazan tl ile dağıt şirketin nezararı var anlamış değilim bunca insan emek veriyor daha ne verilecek onu soylenekten bile Acizsiniz Su ekonomide insanlat borcbatagina dalmisken insanlarin Umut larini calmaktan Başka birsey yapmiyorsunuz sendlkalar zaten Hep sizden yana Maaşların %40 Zaten devlete valla cb korktugunuz kadar kul hakki yemekten korkmuyorsunuz Bü sirket Bü kadar Kar ediyorsa butun personelin emegiyle oldu gel gorki cikipta dam akillli konusamiyorsunuz sunu verecez die Zulmediyorsunuz calisanlariniza

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Primciler…. ~ 8 ay önce
Bu sürekli primlere sevinen arkadaşlar hangi kafadalar anlamış değilim size verilen zam ne kadar yüksek olursa bir sonraki seneyide o kadar etkiler tgs kadar ıqsu düşük bi topluluk yok dışarıda taş toplatmam ama burda maaşı iş yapmadığı halde alıyorlar ne kadar sorumsuz sorumlu varsa buraya toplamışlar seçmece gibi Allah akıl fikir versin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TGS personel ~ 8 ay önce
Benim kirama 6500 lira zamlandi asgari ücret ne kadar zam olcak şirket tgs THY ne kadar zam yapicak

Yanıtla

Kalan karakter 1000
3500 ~ 7 ay önce
Zam yapacak
İKRAMİYE ~ 8 ay önce
150 BİN HAYIRLI OLSUN

Yanıtla

Kalan karakter 1000
150 bin ikramiye ~ 8 ay önce
Bilip bilmeden 150 bin diye yazmayın kardeşim garibanları umutlandırmayın yazık günah ya
Nankör Luk sizin gibilerdir ~ 8 ay önce
Emin ol artık dışarda kimse askeri ucret almıyor sen buna kafa yorma

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000