25 Mayıs 2011, Çarşamba 14:20:51

THY PİLOTLARINI İTÜ EĞİTECEK

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesi ile Türk Hava Yolları Anonim Ortaklığı (THY A.O.) arasında pilot adaylarının ve görevdeki pilotların eğitimleri konusunda anlaşma imzalandı.
  • İstanbul Teknik Üniversitesi ülkemizin mühendislik alanındaki bir numaralı kurumudur, uçak mühendisliği anlamında ise tektir, kimsenin şüphesi olmasın. Bu konudaki tartışmalar yersizdir.
  • birakin türk egtimi yurtdisinda gecmiyor
  • Pilotların ihtiyacı olan net ,pratik bilgi, akademisyen ise akışkanlar mekaniği anlatacak, doğru adres THY'nin kendi teknik eğitmenleridir.çok yanlış olmuş.zengin iktisat profesörü yoktur.
  • ama muhendislikte 1 numara olduklari tartisilir
  • THY yabancı pilotlarını da eğittirecek mi... bu ülkede kendi kimlliğiyle iş bulamayan Türk pilotlar ne olacak hiç düşünen varmı bunu acaba...
  • 20 yil once thy nin ilk sivil pilotlarini da ODTU egitmisti ,onemli olan surekli olmasi ,universite sanayi isbirligi her alana yayilirsa yararli olur.
  • Pilotaj sektöründe Türkiye'nin 1 numarası ile mühendislik sektöründe Türkiye'nin 1 numarası işbirliği içine girmiş. Ne mutlu, vatana millete hayırlı olsun.
İTÜ Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Aydın Mısırlıoğlu THY A.O. Genel Müdürü Doç. Dr. Temel Kotil ve Uçuş Eğitim Başkanı Menderes Çakıcı tarafından imzalanan sözleşme ile THY A.O. Uçuş Eğitim Akademisi’nin pilot adaylarının temel uçuş eğitimlerinde almaları gereken yer dersleri artık Uçak ve Uzay Mühendisliği Bölümleri öğretim üyeleri tarafından verilecek.

THY Uçuş Akademisinin Florya’da bulunan tesislerinde verilecek eğitimler ile pilot adayları, ATPL (Airline Transport Pilot License) sınavlarına hazırlık aşamasındaki aerodinamik, uçak yapısı, kontrol, aviyonik konularındaki eğitimlerini bu konularda tecrübeli ve uluslararası yayınlar yapan İTÜ’lü akademisyenlerden alacaklar.

THY böylece eğitim kalitesini en üste çekerek uluslararası rekabette bir adım daha öne geçmeyi planlıyor. Bunun yanı sıra halen görevde olan pilotların, hizmet içi eğitimlerinin bir parçası olarak, meteoroloji eğitimleri de yine Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesi Meteoroloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyeleri tarafından verilecek.

Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Aydın Mısırlıoğlu bu anlaşma ile Türkiye’nin en büyük ve öncü sivil havacılık kuruluşu olan Türk Hava Yolları A.O. ile uzun yıllardır sürdürülen ortak çalışmaların yanında yeni bir alanda daha işbirliği ortamı oluştuğunu söyledi. Mısırlıoğlu “Bu sayede öğretim üyelerimizin uçakların dizaynı ve analizi konusundaki tecrübelerinin pilotların eğitimlerine getireceği artı değerin yanı sıra kullanıcılar ile beraberliğin de öğretim üyelerinin profesyonel gelişimlerine katkıda bulunacaktır.”dedi.

THY PİLOTLARINI İTÜ EĞİTECEK

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

Misafir ~ 13 yıl önce
İstanbul Teknik Üniversitesi ülkemizin mühendislik alanındaki bir numaralı kurumudur, uçak mühendisliği anlamında ise tektir, kimsenin şüphesi olmasın. Bu konudaki tartışmalar yersizdir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
birakin türk egtimi yurtdisinda gecmiyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Pilotların ihtiyacı olan net ,pratik bilgi, akademisyen ise akışkanlar mekaniği anlatacak, doğru adres THY'nin kendi teknik eğitmenleridir.çok yanlış olmuş.zengin iktisat profesörü yoktur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
ama muhendislikte 1 numara olduklari tartisilir

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
THY yabancı pilotlarını da eğittirecek mi... bu ülkede kendi kimlliğiyle iş bulamayan Türk pilotlar ne olacak hiç düşünen varmı bunu acaba...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
20 yil once thy nin ilk sivil pilotlarini da ODTU egitmisti ,onemli olan surekli olmasi ,universite sanayi isbirligi her alana yayilirsa yararli olur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Pilotaj sektöründe Türkiye'nin 1 numarası ile mühendislik sektöründe Türkiye'nin 1 numarası işbirliği içine girmiş. Ne mutlu, vatana millete hayırlı olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000