05 Şubat 2020, Çarşamba 12:50:32

THY'den fiyat koruma uygulaması

Türk Hava Yolları seyahat programı belli olmayan yolcular için fiyat koruma uygulamasını devreye aldı.
  • "Mükemmel... maaşınızı koruma şansı yakaladınız...." vergi artışı ve yeni kesintilerden etkilenmemek için maaşınızı korumaya alın 2 ay erimeden aynı maaşı alama şansını elde edin....
  • artik ona da para ödeyecegiz demek ki
  • Başlıktan yolcu yararına gibi görünürken THY yapacağını yapmış. Bunun dünya da uygulanan başka versiyonları da var. Örneğin ,bazı uçuş noktaları için son gün, son dakika , alandan biletleme gibi daha çok yolcu avantajını sağlayan uygulamalar gibi. THY olarak nasıl olsa tarifeli kaldırıyorsun son fırsatları kullanacak yolcu tipleri vardır, ayrıca THY'nin %82' lerde kalan doluluk oranlarını yukarı çekme imkanı da oluşacaktır.
  • Belki uygulamazlar diye umuyorduk ama maalesef mesaileri kestiler. Hiçbir gerekçe göstermeden. Bizden kestiklerini nerede kullanacaklarını açıklamadan. TIS 'de imzaları olmalarına rağmen. Ne sözlerinin, ne de imzalarının bir değeri olmadığı yine ortaya çıktı. 19 yıldır THY'deyim, tek bir yönetim görmedim ki bırakın bir takım şartları düzeltsin. Durmaksızın taciz, tahrik ve provakasyon. Gerekçe, çok para alıyorlar. Kime göre çok? 36 yılımı bu meslege verdim. Torpille bu şirkete yönetici gelip 36 gün bile geçmeden, hangi yeterliliklere sahip oldugu belli olmadan bizimle aynı haklara sahip olmak istediler. Fakat hiçbir sorumluluk almadan. Huzursuzluk kaynağı oldular, huzur hakki diye para aldılar. THY'de 5000 den fazla uçuş yapmışım. Yani 5000 defa milyon dolarlik uçağın sorumluluğunu almışım. Her uçuşta ortalama 150 yolcu olsa en az 750.000 insanin canindan sorumlu olmuşum. THY'nin marka degeri olmasına hayatımı ortaya koyarak katki yapmışım. Gün gelmiş 18 gün yatıda kalmışım. 4 gün yıllık izin kullanmışım pilot sayısı yetersiz diye. Şimdi paraşütle gelenler diyor ki "fazla para alıyorsun" Kime göre fazla? Bence sen fazla alıyorsun, yaptığın işe göre.

Türk Hava Yolları seyahat programı belli olmayan yolcular için fiyat koruma uygulamasını devreye aldı.

Türk Hava Yolları (THY) bilet satın alımları işlemleri sırasında özellikle seyahat programı belli olmayan yolcular için fiyatı koru uygulaması başlattı. Fiyat koruması yapan THY yolcusunun, bilet fiyatı belirli süre boyunca aynı kalacak. THY, yolcularının biletleme yaptığında da koruma ile uygun fiyat ile uçabileceği bilgisini paylaştı.

Türk Hava Yolları, 354 (yolcu ve kargo) uçaklık filosu ile 50 yurt içi, 268 uluslararası olmak üzere dünyanın 126 ülkesindeki 318 noktaya uçuyor. Her yıl uçtuğu nokta ve uçak sayısı hızla artan Türk Hava Yolları, yeni bir uygulamayı daha hizmete soktu. THY, bilet alım işlemlerinde özellikle seyahat programı kesinleşmeyenler için fiyatı koru uygulaması başlattı. THY, yeni uygulaması ile ilgili, "Mükemmel bir fiyat yakaladınız ama henüz seyahat programınız kesin değil mi? Hiç sorun değil, Fiyatı koru ile özel fiyatınız için zamanı durdurabilirsiniz. Fiyat koruması yaptığınız anda, bilet fiyatı belirli süre boyunca aynı kalır. Siz de biletleme yaptığınızda avantajlı fiyatlarla uçmanın tadını çıkarırsınız. Üstelik tamamen ücretsiz!" bilgilendirmesini yaptı.

STANDART KORUMA İŞLEMİ

THYnin fiyatı koru uygulamasında standart korumada yolcu uçuşuna kalan süreye bağlı olarak belirli bir tutar karşılığında fiyatı sabitleyebiliyor. Biletleme durumunda ise ödediği tutar iade edilecek

ÜYELİK PROGRAMINDA OLANLARDAN BELİRLENEN SÜRELERDE ÜCRET ALINMAYACAK

THYnin Miles&Smiles Classic Plus, Elite, Elite Plus üyeleri ise uçuşa kalan süreye ve üyelik statülerine bağlı olarak belirlenen süreler boyunca bu hizmetten tamamen ücretsiz olarak faydalanabilecek.

AMERİKA AVANTAJI

Amerika kalkış ve varışlı THY yolcuları, uçuşlarına 7 gün kalana kadar 24 saat boyunca bu hizmetten tamamen ücretsiz olarak faydalanabilecek.

THY İŞLEMİN NASIL YAPILACAĞINI ŞÖYLE DUYURDU;

Uçak bileti satın alma işlemine başlayın.

Uçuş seçiminizi yaptıktan sonra Fiyatı koru butonunu işaretleyin.

Yolcu bilgilerini doldurun ve fiyat koruma paketlerinden birini seçin.

Kredi kartı bilgilerinizi girin ve hizmet bedelini ödeyin.

Fiyat koruma işleminiz tamamlanınca uçak bileti fiyatınız opsiyon süresi boyunca aynı kalacak.

Fiyat koruma yaptığınız bileti satın almak için kişisel hesabınızdan Rezervasyonlarım bölümüne girin ve işleminizi tamamlayın.

Fiyat koruma paketinizdeki opsiyon süresi dolmadan biletleme işlemlerinizi tamamlamanız gerektiğini unutmayın. (Hürriyet)

THY'den fiyat koruma uygulaması

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

... ~ 4 yıl önce
"Mükemmel... maaşınızı koruma şansı yakaladınız...." vergi artışı ve yeni kesintilerden etkilenmemek için maaşınızı korumaya alın 2 ay erimeden aynı maaşı alama şansını elde edin....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Itibardan tasarruf ~ 4 yıl önce
artik ona da para ödeyecegiz demek ki

Yanıtla

Kalan karakter 1000
MAM ~ 4 yıl önce
Başlıktan yolcu yararına gibi görünürken THY yapacağını yapmış. Bunun dünya da uygulanan başka versiyonları da var. Örneğin ,bazı uçuş noktaları için son gün, son dakika , alandan biletleme gibi daha çok yolcu avantajını sağlayan uygulamalar gibi. THY olarak nasıl olsa tarifeli kaldırıyorsun son fırsatları kullanacak yolcu tipleri vardır, ayrıca THY'nin %82' lerde kalan doluluk oranlarını yukarı çekme imkanı da oluşacaktır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sorumlu Kaptan ~ 4 yıl önce
Belki uygulamazlar diye umuyorduk ama maalesef mesaileri kestiler. Hiçbir gerekçe göstermeden. Bizden kestiklerini nerede kullanacaklarını açıklamadan. TIS 'de imzaları olmalarına rağmen. Ne sözlerinin, ne de imzalarının bir değeri olmadığı yine ortaya çıktı. 19 yıldır THY'deyim, tek bir yönetim görmedim ki bırakın bir takım şartları düzeltsin. Durmaksızın taciz, tahrik ve provakasyon. Gerekçe, çok para alıyorlar. Kime göre çok? 36 yılımı bu meslege verdim. Torpille bu şirkete yönetici gelip 36 gün bile geçmeden, hangi yeterliliklere sahip oldugu belli olmadan bizimle aynı haklara sahip olmak istediler. Fakat hiçbir sorumluluk almadan. Huzursuzluk kaynağı oldular, huzur hakki diye para aldılar. THY'de 5000 den fazla uçuş yapmışım. Yani 5000 defa milyon dolarlik uçağın sorumluluğunu almışım. Her uçuşta ortalama 150 yolcu olsa en az 750.000 insanin canindan sorumlu olmuşum. THY'nin marka degeri olmasına hayatımı ortaya koyarak katki yapmışım. Gün gelmiş 18 gün yatıda kalmışım. 4 gün yıllık izin kullanmışım pilot sayısı yetersiz diye. Şimdi paraşütle gelenler diyor ki "fazla para alıyorsun" Kime göre fazla? Bence sen fazla alıyorsun, yaptığın işe göre.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Gördük doviz yükselirken ~ 4 yıl önce
Nasıl ağladıgınızı ve zamları kaptıgınızı , hayatınız blöf. İşte kapı açık pazar buyrun engel olmayalım.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000