04 Nisan 2013, Perşembe 15:51:51

THY'DEN MNG TEKNİK AÇIKLAMASI

Türk Hava Yolları (THY) Kamuyu Aydınlatma Platformu'na bugün yaptığı açıklamayla MNG Teknik'i satın alma kararı aldıklarını duyurdu.
  • Ya HABOM diyip durmayın arkadaşlar.herkes biliyordu HABOMa işe alınacağını.maaş ta belliydi.gelmeseydiniz o zaman.İLK 300kişidir HABOM mağduru.geri kalan hiç ağlamasın.zaten ilk 300 kişi ile Sonradan gelen personele bakın arada kalite farkı da vardır.ilk 300 zannediyorum ki 1250 TL MAAŞla işe başlayacaklarını bilseler hic girmezlerdi bu typ olayına.oyle bir donem oldu ki o arkadaşlar ne ileri ne geri adım atabildi.mecburen de çalışıyorlar bi gun belki düzelir diye..ama geri kalan 1200 kişi kusura bakmasın.HABOM.imkan bu şartlar bu..6aylık muvafakkatnameleri imzalamayı unutmayın bu arada.!!
  • M.N.GÜNAL satıp parayı cebe indirecek mütahit adam.Yeni uçağı verdi THY ye DHL, UPS,AF de kiralıklar bir tane de TNT ye kiralayabilirse kalan olursa bir şe- kilde SOLINAIR üzerinden avrupada uçurur. Aksini düşünen var mı ?
  • MNG yönetimi personele şu durumu bir anlatsalar ya artık. değer vermediğinizi çok iyi anlıyoruz bu zamanlarda..
  • Turk hava yolları bu kadar kâr edeb bir sirket bu kadar zenginlikler ovguler oduller yeni ucaklar yeni hatlar reklamlar sponsorluklar dev gibi bir buyume haritasi yillar once ulasilan hedefler dunyanin 1 numarasi olma hedefi.. Hersey mukemmel gozukuyo dimi dısaridan? Yoneticilerimiz sizlerden rica ddiyorum lutfen bizleride dusunun biraz bu işler cocuk oyuncagi degil biliyosunuz sizin gibi adam cok diyosunuz ama yook biliyosunuz!! Lutfen bizleri madur etmeyin artık guzel sartlarda yasamak isimiz icin ter akitmak verdigimizden iki kat daha emek vermek icin sadece biraz maddi motivasyona ihtiyacimiz var. Sizde biliyosunuz 1600 lira gibi paralarla hayata sıfırdan baslayan biz genc insanlarin istanbul gibi bir sehirde tutunmalari zor bir suru hayallerimi yapmak istediklerimiz var,hayalide gectim cogumuz bekariz evlenicez yuva kurucaz lutfen bizleri dusunun mutlu edinki,hem yapilan is sizi mutlu etsin hem duamızi alin hem de habomda sendika gibi rezilliklerle ugrasmak zorunda kalmayin....
  • Bu durumda HABOM diye birşey kalmıyacak. HABOM personeli MNGli olacak ve bu sayede yetki olayı da çözülmüş olacak. Güzel taktik THY. Ama HABOM teknisyenleri ile öbür tarafta nasıl hesaplaşacaksınız.
  • sanki rekabet kurumu önune geleni okeyliyor...acin web sitesine bakin bolu ankara arasindaki bilet parasindaki rekabetten unlus firmalarin birlesmesine vs şerh koyan bi kurum.
  • bu arada pegasus bir atılım yaparsa iyi elemanları kapabilir.
  • Bu durum MNG havayollarını nasıl etkiler ? Hangarda yapılan işler ne olacak . MNG uçaklarının bakımı nerde yapılacak ? Bildiğim kadarıyla Sn GÜNAL havayolunundan memnun ve yeni uçaklar getirerek operasyona devam edecekmiş . Teknik in satılan parasıyla yeni havalimanında hangar satın alınabilir .
  • böylece 1500 habomlunun da umudu tükenir...
  • Cozun yeter artik tazminatlari sifirlayin hepimiz isimize bakalim siz makam kovalayin biz is yapalim

Türk Hava Yolları'ndan Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan açıklama şöyle;

İlgi açıklamamızda Ortaklığımız Yönetim Kurulunca, önümüzdeki dönem filo planlaması çerçevesinde artan bakım ve onarım ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik olarak MNG Teknik Uçak Bakım Hizmetleri A.Ş. firması ile ortaklık veya satın alma alternatiflerine ilişkin görüşmelere ve durum tespiti çalışmalarına başlanmasına karar verildiği bildirilmişti. Yapılan görüşmeler sonucunda MNG Teknik Uçak Bakım Hizmetleri A.Ş.'nin Ortaklığımızca satın alınmasına karar verilmiş olup, Rekabet Kurulu'nun onayını müteakip, taraflar arasında Hisse Devir Sözleşmesi imzalanacaktır. Gelişmeler kamuoyu ile paylaşılacaktır. 

THY'DEN MNG TEKNİK AÇIKLAMASI

Yorumlar Tüm Yorumlar (26)

HaBoM personeline.. ~ 11 yıl önce
Ya HABOM diyip durmayın arkadaşlar.herkes biliyordu HABOMa işe alınacağını.maaş ta belliydi.gelmeseydiniz o zaman.İLK 300kişidir HABOM mağduru.geri kalan hiç ağlamasın.zaten ilk 300 kişi ile Sonradan gelen personele bakın arada kalite farkı da vardır.ilk 300 zannediyorum ki 1250 TL MAAŞla işe başlayacaklarını bilseler hic girmezlerdi bu typ olayına.oyle bir donem oldu ki o arkadaşlar ne ileri ne geri adım atabildi.mecburen de çalışıyorlar bi gun belki düzelir diye..ama geri kalan 1200 kişi kusura bakmasın.HABOM.imkan bu şartlar bu..6aylık muvafakkatnameleri imzalamayı unutmayın bu arada.!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
habom birlik ~ 11 yıl önce
Sizin sonunuz yakın biz inadına o paralara dilenip seni yollayacağız ordan.Rahat ol bigün kapısından bakarsın oranın seninde bi sözleşmen imzalanmasın farklı bişe olmaz. yıllarca sömürmüşsünüz oturmaktan başka bişe bilmiyosunz.
hbm ~ 11 yıl önce
sana ne oluyo kardeşim sen habomluların kahyasımısın çalışan çalışır herkes hayatından memnun senin gibi buralarda habom çalışanlarını bezdirmek amacı olanlar olur olmaz laflar ederek çalışanlar ayrılsında meydan bize kalsın yemezler... kaliteymiş sen kendini uçak profumu görüyosun onlarda senin gibi mezun oldukları okullarda mekanik gibi vb eğitim gördüler.insanları küçümsemeye hakkın yok bidaha buralarda şarlatanlık yapma.
tech ~ 11 yıl önce
arkadaşım güzel özetlemişsin 1500 madur olayı abartmayın ilk gelenler dışında kimse maduru oynamasın herkes kabul edip geldi. gerçekten ilk gelen gurupda iyi arkadaşlar vardı ama sona dogru kalite iyice düştü...
Meraklı ~ 11 yıl önce
M.N.GÜNAL satıp parayı cebe indirecek mütahit adam.Yeni uçağı verdi THY ye DHL, UPS,AF de kiralıklar bir tane de TNT ye kiralayabilirse kalan olursa bir şe- kilde SOLINAIR üzerinden avrupada uçurur. Aksini düşünen var mı ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Mng personel ~ 11 yıl önce
MNG yönetimi personele şu durumu bir anlatsalar ya artık. değer vermediğinizi çok iyi anlıyoruz bu zamanlarda..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Habom on/OFF ~ 11 yıl önce
Turk hava yolları bu kadar kâr edeb bir sirket bu kadar zenginlikler ovguler oduller yeni ucaklar yeni hatlar reklamlar sponsorluklar dev gibi bir buyume haritasi yillar once ulasilan hedefler dunyanin 1 numarasi olma hedefi.. Hersey mukemmel gozukuyo dimi dısaridan? Yoneticilerimiz sizlerden rica ddiyorum lutfen bizleride dusunun biraz bu işler cocuk oyuncagi degil biliyosunuz sizin gibi adam cok diyosunuz ama yook biliyosunuz!! Lutfen bizleri madur etmeyin artık guzel sartlarda yasamak isimiz icin ter akitmak verdigimizden iki kat daha emek vermek icin sadece biraz maddi motivasyona ihtiyacimiz var. Sizde biliyosunuz 1600 lira gibi paralarla hayata sıfırdan baslayan biz genc insanlarin istanbul gibi bir sehirde tutunmalari zor bir suru hayallerimi yapmak istediklerimiz var,hayalide gectim cogumuz bekariz evlenicez yuva kurucaz lutfen bizleri dusunun mutlu edinki,hem yapilan is sizi mutlu etsin hem duamızi alin hem de habomda sendika gibi rezilliklerle ugrasmak zorunda kalmayin....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sürüngen ~ 11 yıl önce
Aldığın parayı dışarıda bulamayan var,sık biraz daha dişini,amma sabırsız şeylersiniz yahu,beğenmiyorsan çekip gidersin.Bizler senelerce süründük,bir gıkımız dahi çıkmadı.Ne bekliyorsun canım kardeşim,bir an evvel iyi yerlere gelebilmeyi mi?Geçeceksin bunları,sizleri sürtmek lazım biraz...
yeni gelene ~ 11 yıl önce
sana iki sene sonra maaşın 5000 tl olacak diye biri söz verdiyse git yapış yakasına.maaşlarınız artmayacak .mevcut thy teknik personeli kademeli olarak haboma kaydırılacak.bay sisteminin amacı da budur.
İsim / RUMUZ ~ 11 yıl önce
Bu durumda HABOM diye birşey kalmıyacak. HABOM personeli MNGli olacak ve bu sayede yetki olayı da çözülmüş olacak. Güzel taktik THY. Ama HABOM teknisyenleri ile öbür tarafta nasıl hesaplaşacaksınız.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
5n1k ~ 11 yıl önce
sanki rekabet kurumu önune geleni okeyliyor...acin web sitesine bakin bolu ankara arasindaki bilet parasindaki rekabetten unlus firmalarin birlesmesine vs şerh koyan bi kurum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
pegasus ~ 11 yıl önce
bu arada pegasus bir atılım yaparsa iyi elemanları kapabilir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
pegasus ~ 11 yıl önce
beni kaptı habomdan ayrılıyorum :) darısı sizlerin başına ;)
Yeni uçaklar ~ 11 yıl önce
Bu durum MNG havayollarını nasıl etkiler ? Hangarda yapılan işler ne olacak . MNG uçaklarının bakımı nerde yapılacak ? Bildiğim kadarıyla Sn GÜNAL havayolunundan memnun ve yeni uçaklar getirerek operasyona devam edecekmiş . Teknik in satılan parasıyla yeni havalimanında hangar satın alınabilir .

Yanıtla

Kalan karakter 1000
habomlu ~ 11 yıl önce
böylece 1500 habomlunun da umudu tükenir...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
mng çalışanı ~ 11 yıl önce
umut önemli bir faktör
civan ~ 11 yıl önce
Cozun yeter artik tazminatlari sifirlayin hepimiz isimize bakalim siz makam kovalayin biz is yapalim

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000