07 Eylül 2014, Pazar 08:11:26

KÖRFEZ'DE HAVACILIK COŞKUSU

Körfez Sportif Havacılık Kulübünün organize ettiği ve bu yıl 3'üncüsü düzenlenen Mysia Havacılık Festivali başladı.
  • Uçaklar çok alçalmışlar ve bazıları seyircilere doğru geliyorlar. Yazılan yönergelere uyulması için bir musibet olmasına gerek yok. Emniyetli uçuşlar.
  • Afanın uçakları :)
  • Bir izleyici olarak neden ali İsmet bey yok Fahrettin bey? Lütfen cevap verin !

Körfez Sportif Havacılık Kulübünün organize ettiği ve bu yıl 3'üncüsü düzenlenen Mysia Havacılık Festivali dün başladı.

Burhaniye ilçesi Ören sahili üzerinde düzenlenen festivalin açılışında, üçü yabancı 11 gösteri ekibi yer aldı.

Festivale ilişkin açıklama yapan dernek başkanı Fahrettin Tanınmış, amaçlarının vatandaşlara havacılığı sevdirmek olduğunu söyledi.

Uluslararası festivalin ilkini 2012'de düzenlediklerini anlatan Tanınmış, "Festivalde, Türkiye'deki uçuş okulları kendi uçuşlarıyla tanıtımlarını yapıyor. Ayrıca Romanya'dan, Macaristan'dan ve Polonya'dan gelen gösteri ekipleri var. Bunlar hep beraber akrobasi hareketleri yapıyorlar" dedi.

Bu yılki festivale SOLOTÜRK'ü davet ettiklerini kaydeden Tanınmış, "Festivalimizde Türk Hava Kuvvetlerinin gösteri ekiplerinden SOLOTÜRK de yer aldı. Yaptıkları gösterileri buradaki halka armağan ettiler" diye konuştu.

MYSIA HEYECANI SENEYE AYVALIK'TA YAŞANACAK

Festivali her yıl körfezin farklı ilçelerinde düzenleyeceklerini dile getiren Tanınmış, "Amacımız bu festivali Balıkesir Körfezine yaymak. Bunun için bu yılki festivali iki ayrı noktada yapıyoruz. 6 Eylül'de Burhaniye Ören sahillerinde ve 7 Eylül'de de Edremit Akçay üzerinde gösteriler icra edilecek. Seneye bu festivali Ayvalık'ta yapacağız. Yani her yıl körfezin farklı ilçesine yayacağız" dedi.

Konuşmaların ardından, önce bazı uçuş okulları gösterilerini sundu. Daha sonra SOLOTÜRK ekibi gösteri uçuşu yaptı. En son Romanya'nın Hawks ekibi 5 uçakla gösteri uçuşu gerçekleştirdi.

Gösterileri, vatandaşların yanısıra sahilde yüzen turistler de heyecanla izledi. KÖRFEZ'DE HAVACILIK COŞKUSU

Yorumlar

iPhone Uygulaması ~ 10 yıl önce
Uçaklar çok alçalmışlar ve bazıları seyircilere doğru geliyorlar. Yazılan yönergelere uyulması için bir musibet olmasına gerek yok. Emniyetli uçuşlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 10 yıl önce
Afanın uçakları :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 10 yıl önce
Bir izleyici olarak neden ali İsmet bey yok Fahrettin bey? Lütfen cevap verin !

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000