26 Ekim 2014, Pazar 07:51:12

"TÜRKiYE'NiN GÖKYÜZÜNDEKİ MİLLİ TAKIMIYIZ"

Türk Hava Kuvvetleri Türk Yıldızları Akrobasi Timi lideri Yüzbaşı Osman Yığcı, Türkiye'nin, gözyüzündeki "milli takımı" olduklarını söyledi.
  • Kendisiyle IFTE2014 de tokalaşma fırsatım oldu gerçekten çok mütevazi bir insan. Allah onları korusun.
  • Hepsı koc gıbı masallah.
  • Böyle konularda bile olumsuz yorum yapan,hakarette bulunan,insan bile denemeyecek zavallılar var ne yazık ki.Ne çok vatan haini var bu ülkede.
  • Allah yolunuzu açık etsin, kazadan beladan korusun. Sizleri sevdiklerinize, çocuklarınıza bağışlasın. Belki 100 kere seyretmişimdir, her seferinde hala gözlerim dolarak izliyorum. Hele uçuşunuzu anlatan Bülent Binbaşı yok mu, ben bu kadar işini güzel yapan bir insan daha görmedim. Allah nazardan saklasın hepinizi. Selamlar, saygılar, sevgiler.
  • Hayatiniz show olmuş, 3 gunde bir show haberiniz geliyor, hayirlisi be abicim.Denk gelirse seyreder alkislariz. Ha, memleket yaniyor bu arada. Sizin gorev daha ciddi tabi.
  • Merak etmeyin o ekip gayet iyi bakım yapar, hem de aklınızın bile alamayacağı şartlar altında.
  • ekibe bak uçk bkm ekibi yamulmuş...teminat ha....:) :) :)
  • Hey Maşallah!! Bu millete kefen biçmek isteyen ite köpeğe kapak olsun bu kondisyonunuz!!
  • Yolunuz daima acik olsun..

Türk Hava Kuvvetleri Türk Yıldızları Akrobasi Timi lideri Yüzbaşı Osman Yığcı, Türkiye'nin, gözyüzündeki "milli takımı" olduklarını söyledi.

Yığcı, 15. Uluslararası Ölüdeniz Hava Oyunları kapsamında gösteri için geldikleri Fethiye'de, gazetecilere, Türkiye'de hava gösterileri olarak çok sık etkinlik yapılmadığını söyledi.

Mümkün olduğunca etkinlik yapmaya çalıştıklarını ifade eden Yığcı, şöyle konuştu:

"Türk Yıldızları, havacılık alanında Türkiye'nin milli takımı. Hem yurt içi hem yurt dışında ülkemizi, bayrağımızı en iyi şekilde tanıtmaya ve en üst seviyeye çıkarmaya çalışıyoruz. Her yıl mümkün olduğunca 3 veya 4 tane yurt dışı gösteriler oluyor. Mümkün olduğunca büyük gösterilere giderek, Türkiye'nin havacılık alanında ne kadar ileride olduğunu, Türk pilotunun havacılık konusunda ne kadar yetenekli ve gözü kara olduğunu göstermeye çalışıyoruz. Birinci önceliğimiz bu. Bunun yanında yurt içi ve yurt dışında gençleri havacılığa yönlendirmeye çalışıyoruz."

Pilotlardan Yüzbaşı Onur Adalı da akrobasinin diğer filolarda yapılan işlerden farklı olduğunu belirterek, "O yüzden oldukça tecrübe gerektiriyor. Timde en kıdemli kişi lider olarak görev yapıyor. Özellikle anne, baba ve yakınlarımız aslında çok büyük heyecan ve zevkle izlemelerine rağmen içlerinde korku da oluyor ama artık alıştılar. Oldukça uzun zamandır biz de bu işi yapıyoruz. Riskli ama kontrol edilebilir bir risk olduğunu onlar da öğrendi" dedi.

Türk Yıldızları ekibine yeni katılan Pilot Yüzbaşı Ali Balcı da Hava Kuvvetlerinin hem muharip hem de eğitim filolarında görev yaptığını dile getirdi.

Hava Kuvvetlerinin en iyi pilotlarının Türk Yıldızları filosunda olduğuna işaret eden Balcı, "Ben de bu filonun bir parçası olmak istedim ve uzun süren seçim aşamalarından sonra görev yapmaya hak kazandım. Bu yüzden de çok mutluyum. Bizler burada en iyisini yapmaya çalışıyoruz" diye konuştu.

"Gökteki yıldızların yerdeki teminatıyız"

Türk Yıldızları'nda uçak teknisyeni olarak görev yapan İbrahim Özcan ise 35 kişiden oluşan ekiple uçakları uçuşa hazırladıkları vurgulayarak, şunları söyledi:

"Bizler 1992 yılından beri gökteki yıldızların yerdeki teminatıyız. Tüm bakımcı ekip arkadaşlarımla bunu en iyi şekilde yapmaktayız. Meteorolojik durumlar ve şartlar ne olursa olsun biz mümkün mertebe en iyi şekilde uçakları uçuş öncesi ve sonrasında bakımlara hazırlamakla yükümlüyüz. Uçuşlardan 4 saat öncesi uçak başına gelerek günlük bakımlarını yapıp gösterilere hazır hale getiriyoruz. Şartlar ve durumlar hiç önemli değil. Amacımız, bayrağın kırmızı- beyaz yüzünü tüm dünyada tanıtmak."

"TÜRKiYE'NiN GÖKYÜZÜNDEKİ MİLLİ TAKIMIYIZ"

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

iPhone Uygulaması ~ 10 yıl önce
Kendisiyle IFTE2014 de tokalaşma fırsatım oldu gerçekten çok mütevazi bir insan. Allah onları korusun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Koc gıbı ~ 10 yıl önce
Hepsı koc gıbı masallah.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kamil ~ 10 yıl önce
Böyle konularda bile olumsuz yorum yapan,hakarette bulunan,insan bile denemeyecek zavallılar var ne yazık ki.Ne çok vatan haini var bu ülkede.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Gururumuzsunuz ~ 10 yıl önce
Allah yolunuzu açık etsin, kazadan beladan korusun. Sizleri sevdiklerinize, çocuklarınıza bağışlasın. Belki 100 kere seyretmişimdir, her seferinde hala gözlerim dolarak izliyorum. Hele uçuşunuzu anlatan Bülent Binbaşı yok mu, ben bu kadar işini güzel yapan bir insan daha görmedim. Allah nazardan saklasın hepinizi. Selamlar, saygılar, sevgiler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
showmen ~ 10 yıl önce
Hayatiniz show olmuş, 3 gunde bir show haberiniz geliyor, hayirlisi be abicim.Denk gelirse seyreder alkislariz. Ha, memleket yaniyor bu arada. Sizin gorev daha ciddi tabi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Remzi ~ 10 yıl önce
Sen hangi kafadasın be adam? Senin gibi gereksiz yorum yapmaktan çok daha önemli onların işleri.Memeleket yanıyormuş.Ne yapacaklardı,gidip bomba mı atsalardı bir yerlere? Sen kendi adına ne yapıyorsun memleket için?
iPhone Uygulaması ~ 10 yıl önce
Merak etmeyin o ekip gayet iyi bakım yapar, hem de aklınızın bile alamayacağı şartlar altında.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ıphonye ~ 10 yıl önce
adamlar yaşa takılmış olmalı?..yazık yaaaa
flcn ~ 10 yıl önce
ekibe bak uçk bkm ekibi yamulmuş...teminat ha....:) :) :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yavuz ~ 10 yıl önce
O ekibin,bu ülke için senden daha faydalı olduklarından hiç şüphem yok.
Misafir ~ 10 yıl önce
Hey Maşallah!! Bu millete kefen biçmek isteyen ite köpeğe kapak olsun bu kondisyonunuz!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
F.5 ~ 10 yıl önce
Yolunuz daima acik olsun..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000