24 Temmuz 2014, Perşembe 16:18:32

HAVADA DEV İŞBİRLİĞİ

Birleşik Arap Emirlikleri’nin ulusal havayolu şirketi Etihad Havayolları ve Hindistan’ın ilk uluslararası havayolu şirketi Jet Airways Hindistan’da havacılığın gelişmesi ve ekonomik büyümeye katkıda bulunmak üzere işbirliği yapmaya karar verdi.
  • Santa cruz, THY deyim yerindeyse ki..ni yirtiyir o destinasyinlarin bir kacina ucmak icin onu birak normal uctugu iki sehir olan Mumbai ve New Delhi ye dahi frekans artiramiyor, bu olaya soyle bir parantez acalim orta dogu da calismis biri olarak, ozelikle Suudi Arabistan ve Korfez ulkelerinin en buyuk isci kaynagi Hindistan,Nepal,Banglades,Pakistan ve Filipinlerdir. Bu orta dogu merkezli hava yollarina slot vermek zorundadir Hindistan, gerek Hintli otoriteler gerekse Arap hava tollari pastadaki payin kuculmesini istemezler, hatta Lufthansanin uctugu yaniimiyorsam Chenai ucuslarini bile durdurmak istemislerdi.Umarim THY nin neden ucmadigi degil ucamadigiyla ilgili olayi anlamissindir
  • Şu THY neden Hindistan'a bu kadar uzaktan bakıyor,anlamış değilim. Etihad, Emirates resmen işgal ettiler ülkeyi.THY de izliyor. İzin mi vermiyor Hindistan neden uçulmuyor.Hindistan'da çok iyi bir potansiyel olan şehirler var. 1,25 milyar nufüs var.

Birleşik Arap Emirlikleri’nin ulusal havayolu şirketi Etihad Havayolları ve Hindistan’ın ilk uluslararası havayolu şirketi Jet Airways Hindistan’da havacılığın gelişmesi ve ekonomik büyümeye katkıda bulunmak üzere işbirliği yapmaya karar verdi. İşbirliği dahilinde Etihad Havayolları’nın 2013 yılında yüzde 24 oranında ortağı olduğu Jet Airways’in üç yıl içinde kar etmesini sağlamak da bulunuyor.

İşbirliği planı dahilinde Jet Airways’i karlı bir şirket haline getirmek için atılacak adımlar arasında şirketin iç ve dış hat operasyonlarını iyileştirmek üzere filo ve ürün gelişimine odaklanmak da yer alıyor. Uluslar arası operasyonlarda ise Avrupa, Çin, Avustralya ve Güney Batı Asya pazarlarındaki ülkelere yeni uçuşlar gerçekleştirmek, var olan güzergahların sefer sayılarını artırmak gibi uygulamalara gidilmesi planlanıyor.    

Etihad Havayolları CEO’su James Hogan, “Geçtiğimiz yıl IATA tarafından açıklanan 42 milyondan fazla uluslar arası yolcusu ve ekonomik büyüme tahminleri ile Hindistan çok önemli bir pazar. Bu sene Hindistan uçuşlarımızın 10. yılını kutluyoruz. Halihazırda 10 güzergaha haftada 112 uçuş gerçekleştiriyoruz. Geçtiğimiz ay büyüttüğümüz ortak uçuş anlaşmamız ile toplamda 71 noktaya ortak uçuş gerçekleştiriyoruz.” dedi.

Etihad Havayolları ve Jet Airways işbirliği dahilinde ‘Flying India Forward’ isimli bir pazarlama kampanyasına da başladı. Etihad Havayolları ve Jet Airways işbirlikleri sayesinde Hindistan’a en çok sefer gerçekleştiren şirketler olma özelliği taşıyor.

İki şirketin konukları, mevcut ortaklık anlaşması sayesinde tüm dünyada pek çok noktaya ulaşma imkanının yanı sıra her iki şirketin de sadakat programlarından faydalanma şansına sahip oluyor. Etihad Havayolları ve Jet Airways ayrıca maliyet tasarrufu, ürün gelişimi, eğitim gibi konularda da işbirliği yaparak fayda sağlıyor. Etihad Havayolları, halihazırda Hindistan’da Delhi, Chennai, Mumbai, Kozhikode, Trivandrum, Haydarabad, Bangalore, Ahmedabad ve Kochi olmak üzere 9 noktaya uçuş gerçekleştiriyor.

HAVADA DEV İŞBİRLİĞİ

Yorumlar

Xc ~ 10 yıl önce
Santa cruz, THY deyim yerindeyse ki..ni yirtiyir o destinasyinlarin bir kacina ucmak icin onu birak normal uctugu iki sehir olan Mumbai ve New Delhi ye dahi frekans artiramiyor, bu olaya soyle bir parantez acalim orta dogu da calismis biri olarak, ozelikle Suudi Arabistan ve Korfez ulkelerinin en buyuk isci kaynagi Hindistan,Nepal,Banglades,Pakistan ve Filipinlerdir. Bu orta dogu merkezli hava yollarina slot vermek zorundadir Hindistan, gerek Hintli otoriteler gerekse Arap hava tollari pastadaki payin kuculmesini istemezler, hatta Lufthansanin uctugu yaniimiyorsam Chenai ucuslarini bile durdurmak istemislerdi.Umarim THY nin neden ucmadigi degil ucamadigiyla ilgili olayi anlamissindir

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Santa Cruz ~ 10 yıl önce
Şu THY neden Hindistan'a bu kadar uzaktan bakıyor,anlamış değilim. Etihad, Emirates resmen işgal ettiler ülkeyi.THY de izliyor. İzin mi vermiyor Hindistan neden uçulmuyor.Hindistan'da çok iyi bir potansiyel olan şehirler var. 1,25 milyar nufüs var.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000