26 Şubat 2021, Cuma 09:56:22

ABD'de helikopter kazası!

ABD'nin Alabama eyaletindeki Dale County'de yer alan Fort Rucker Hava Üssü yakınında helikopter kazası yaşandı. Kazada, ölen ya da yaralanan olmadı.
  • Hava kuvvetleri değil, Kara Kuvvetlerine bağlı bir üs olup, Kara Kuvvetlerine helikopter pilotu yetiştiren bir üstür. Gerçekten de dünyada bir numaradır. İkinci de , bizim Ankara Güvercinlikteki Kara Havacılık Okulu idi, sanıyorum. Ta ki, alçak 15 Temmuz ayaklanmasına karışan hainler adını kirletinceye kadar...Şimdi maalesef Isparta'ya taşındı...

ABD'nin Alabama eyaletindeki Dale County'de yer alan Fort Rucker Hava Üssü yakınındaki Hooper Havaalanı'nda bir askeri helikopter düştü.

Kazada ölen ya da yaralanan olmazken, pilotların sağlık ekipleri tarafından muayene edildiği bilgisi verildi.

Fort Rucker Üssü'nün halkla ilişkiler bürosu direktörü, kaza geçiren helikopterin eğitim amaçlı kullanıldığı ve içerisinde iki pilotun yer aldığını belirtti.

Kaza neticesinde helikopter hasar alırken, olay yerine inen bir hastane helikopterinin daha sonra kalkış yaparak Alabama'ya bağlı Dothan kenti istikametine uçtuğu kaydedildi.

1942 yılında inşa edilen Fort Rucker Üssü, dünyanın en büyük helikopter üssü olarak öne çıkıyor.

Army Technology'ye göre üs, 1971'den beri Hava kuvvetleri'ne bağlı helikopter pilotlarına eğitim verilmesi amacıyla kullanılıyor.

ABD'de helikopter kazası!

Yorumlar

düzeltme ~ 3 yıl önce
Hava kuvvetleri değil, Kara Kuvvetlerine bağlı bir üs olup, Kara Kuvvetlerine helikopter pilotu yetiştiren bir üstür. Gerçekten de dünyada bir numaradır. İkinci de , bizim Ankara Güvercinlikteki Kara Havacılık Okulu idi, sanıyorum. Ta ki, alçak 15 Temmuz ayaklanmasına karışan hainler adını kirletinceye kadar...Şimdi maalesef Isparta'ya taşındı...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000