22 Eylül 2011, Perşembe 08:25:06

AIRBUS ÇILDIRMIŞ OLMALI!

Airbus, dünyanın en büyük yolcu uçağını üretmeye hazırlanıyor. Yeni uçak 1000 kişilik yolcu kapasitesine sahip olacak...
  • 2020 de ne olur bilemem ancak 2100 de havası boşaltılmış tünellerde elektro mıknatıslar ile hava süzülen saatte binlerce km hızla giden hiperhızlı trenlerle gerçekleşecektir. bu sistemin elektrik ihtiyacı ise jeotermaldedir.
  • Senin kafa harbi çalışmıo he.
  • 1000 kisilik ucak yeni bir sey degil. Suan üretilen ucaklar A380-800 serisi. 1000 kisilik ucak projesi icin üretilmesi planlanan seri ise A380-1000 olacak. Bunun örnekleri A340 da var bilindigi gibi ( A340-500, A340-600). Suan ne Cargo ucagi icin siparis var ne de 1000 kisilik ucak icin... Mayerli61
  • Bir onceki yoruma aynen katiliyorum.Zaten ilerleyen teknoloji ve hava ulasimi istegi ile daha fazla yolcu tasiyan ucaklara ihtiyac duyulacaktir.Oylesine yapilmis,ici bos bir haber.
  • J. Leahy e sormuslardır a380den daha büyük ucak yapacakmisiniz ilerde tabi demistir. 2020 yılında olabilirmi diye eklemislerdir neden olmasın demistir sonra haberi allayıp pullayıp bu hale getirmislerdir :)
  • Konuyla alakasız olacak ama geçen gün konaktan (izmir) vapura bindim 1951 yapımıydı 854 kişi kapasiteli yazıyordu ( yaz sezonu için ) adamlar 1000 kişi kapasiteli uçak yapacaklar....
  • 1000 kişinin boarding işlemi kaç dk sürecek! Ben olsam o uçağı tercih etmem. Yerdeki hizmet uzun sürecektir. Bagajların banttan verilmesi, bekleki gelsin:)
  • BU NE REZİLLİK KEPAZELİKTİR.. MEMLEKETİN EN BÜYÜK DIŞARIYA ÇIKIŞ KAPISI, VİZYONU OLAN YERDE OLANLARA BAKIN.. DEVLETİN, OTORİTENİN OLMADIĞININ GÖSTERGELERİNDEN BİRİ DAHA... MİLLET AHL YE GELEN YOLLARIN ÜSTÜNE İSTEDİĞİ GİBİ PARK EDER HER YER AÇIK OTOPARK HALİNE GELİR TRAFİK POLİSİ MÜDAHALE ETMEZ, TAKSİCİLER MAGANDALIK YAPAR CAM, ÇERÇEVE KIRAR MÜLKİ İDARE AMİRİ DAHİL KİMSENİN UMRUNDA OLMAZ, AHL İÇİNDE BİR TAKIM TİPLER YOLCULARDAN BAHŞİŞ ALMAK İÇİN BAGAJLARINI ZORLA TAŞIRLAR KİMSE İPLEMEZ, DİL BİLMEYEN POLİSLER HAVALANINDA ÇALIŞIR SORUNU OLAN YABANCILARIN TERCÜMANLIĞINI HAVAYOLU PERSONELİ YAPMAK ZORUNDA KALIR VS VS SAY SAY BİTMEZ.. BU KAFAYLA BU ZİHNİYETLE Mİ İLERİ GİDECEĞİZ??? MÜMKÜN MÜ??? DÜNYAYA REZİL OLUYORUZ KİMSE KILINI KIPI
  • Hiçbir yere kira ödemeyen denmiş. DHMİ' nin taşıma ruhsatı ve temdit bedelerine bir bakın bakalım hiçbir yere kira veriyor mu vermiyor mu. Handling şirketlerinin ruhsat bedelleri yüz bin euro' larla ifade edilen rakkamlar. Sorumlu habercilik lütfen... Haa unutmadan HAVAŞ' la hiç bir bağlantım yok, savunmuyorum da. Ama hakkaniyet arıyorum... Lütfen biraz dikkat.
Şirketin satış müdürü John Leahy yeni modelle ilgili planların 2020 yılına kadar hayata geçmesinin “şaşırtıcı olmayacağını” söyledi.
 
1000 kişi kapasiteli
 
Hâlihazırda dünyanın en büyük yolcu uçağı yine Airbus tarafından üretilen A380. İki katlı ve geniş gövdeli uçak, 70 metre uzunluğa ve 80 metrelik kanat genişliğine sahip. Üç sınıf konaklamaya göre düzenlenmesi halinde 525, tamamı ekonomi sınıfı olması halinde 853 yolcu taşıyabiliyor. Üretilecek uçağın da yine iki katlı, geniş gövdeli ve 1000 kişilik yolcu kapasitesine sahip olması bekleniyor.
 
A380, 853 yolcu taşıyabiliyor
 
Asya uçak pazarı patlıyor
 
Yeni uçakla ilgili planlar Çin, Hindistan ve Japonya’daki jet pazarının patlamasıyla birlikte gündeme geldi. Airbus’un hesaplarına göre hava trafiğindeki artışla birlikte önümüzdeki 20 yılda toplam 3,5 trilyon dolar değerinde 28 bin yeni uçağa ihtiyaç duyulacak. Çin Havacılık Endüstrisi Kurumu'nun (AVIC) verdiği rakamlara göre de Çinli havayolu şirketleri 2030 yılına kadar 4 bin 583 yeni yolcu uçağını filosuna katacak. Airbus ise Asya pazarı genelinde 4 bin yeni uçak siparişi almayı hesap ediyor.

Deutsche Welle Türkçe
AIRBUS ÇILDIRMIŞ OLMALI!

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

Misafir ~ 13 yıl önce
2020 de ne olur bilemem ancak 2100 de havası boşaltılmış tünellerde elektro mıknatıslar ile hava süzülen saatte binlerce km hızla giden hiperhızlı trenlerle gerçekleşecektir. bu sistemin elektrik ihtiyacı ise jeotermaldedir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Senin kafa harbi çalışmıo he.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
1000 kisilik ucak yeni bir sey degil. Suan üretilen ucaklar A380-800 serisi. 1000 kisilik ucak projesi icin üretilmesi planlanan seri ise A380-1000 olacak. Bunun örnekleri A340 da var bilindigi gibi ( A340-500, A340-600). Suan ne Cargo ucagi icin siparis var ne de 1000 kisilik ucak icin... Mayerli61

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Bir onceki yoruma aynen katiliyorum.Zaten ilerleyen teknoloji ve hava ulasimi istegi ile daha fazla yolcu tasiyan ucaklara ihtiyac duyulacaktir.Oylesine yapilmis,ici bos bir haber.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
J. Leahy e sormuslardır a380den daha büyük ucak yapacakmisiniz ilerde tabi demistir. 2020 yılında olabilirmi diye eklemislerdir neden olmasın demistir sonra haberi allayıp pullayıp bu hale getirmislerdir :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Konuyla alakasız olacak ama geçen gün konaktan (izmir) vapura bindim 1951 yapımıydı 854 kişi kapasiteli yazıyordu ( yaz sezonu için ) adamlar 1000 kişi kapasiteli uçak yapacaklar....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
1000 kişinin boarding işlemi kaç dk sürecek! Ben olsam o uçağı tercih etmem. Yerdeki hizmet uzun sürecektir. Bagajların banttan verilmesi, bekleki gelsin:)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
BU NE REZİLLİK KEPAZELİKTİR.. MEMLEKETİN EN BÜYÜK DIŞARIYA ÇIKIŞ KAPISI, VİZYONU OLAN YERDE OLANLARA BAKIN.. DEVLETİN, OTORİTENİN OLMADIĞININ GÖSTERGELERİNDEN BİRİ DAHA... MİLLET AHL YE GELEN YOLLARIN ÜSTÜNE İSTEDİĞİ GİBİ PARK EDER HER YER AÇIK OTOPARK HALİNE GELİR TRAFİK POLİSİ MÜDAHALE ETMEZ, TAKSİCİLER MAGANDALIK YAPAR CAM, ÇERÇEVE KIRAR MÜLKİ İDARE AMİRİ DAHİL KİMSENİN UMRUNDA OLMAZ, AHL İÇİNDE BİR TAKIM TİPLER YOLCULARDAN BAHŞİŞ ALMAK İÇİN BAGAJLARINI ZORLA TAŞIRLAR KİMSE İPLEMEZ, DİL BİLMEYEN POLİSLER HAVALANINDA ÇALIŞIR SORUNU OLAN YABANCILARIN TERCÜMANLIĞINI HAVAYOLU PERSONELİ YAPMAK ZORUNDA KALIR VS VS SAY SAY BİTMEZ.. BU KAFAYLA BU ZİHNİYETLE Mİ İLERİ GİDECEĞİZ??? MÜMKÜN MÜ??? DÜNYAYA REZİL OLUYORUZ KİMSE KILINI KIPI

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Hiçbir yere kira ödemeyen denmiş. DHMİ' nin taşıma ruhsatı ve temdit bedelerine bir bakın bakalım hiçbir yere kira veriyor mu vermiyor mu. Handling şirketlerinin ruhsat bedelleri yüz bin euro' larla ifade edilen rakkamlar. Sorumlu habercilik lütfen... Haa unutmadan HAVAŞ' la hiç bir bağlantım yok, savunmuyorum da. Ama hakkaniyet arıyorum... Lütfen biraz dikkat.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000