25 Ocak 2010, Pazartesi 07:25:07

Akdeniz'e yolcu uçağı düştü!

Etiyopya Havayollarına ait bir uçak, Beyrut Havaalanı'ndan kalkışından kısa bir süre sonra içindeki 82 yolcu ve 8 mürettebatıyla birlikte Akdeniz'e düştü.
  • arkadaşım demek istediğim burası türkiye bir arap ülkesi değil thy dahil hiç bir şirkette (tarifeli uçuşsa) bu tür bir anons olmaz .esas sen bilgisayar başın da oturup böyle hikeye yazıyorsun ne gereği var
  • 1994 yılında kayseri den ist'e dönerken, yapılan anonsu hiç unutmam.. "sayın yolcularımız lütfen ayakkabılarınızı çıkarın. uçağımız düşüyor ".." 3 kez üst üste giren bu dat anonsundan sonra, arka sıralarda oturan rahmetli vedat okyar, yeter be kardeşim.. düşüreceksen düşür şu uçağı diye bağırdıydı.. İndikten sonra da gelen özür mektupları ve telefonları da bir yana.. Hatta uçakta bulunan herkese verilen pas biletler bile bir yana..
  • Geçen cuma akşam Adb-ist TK ile 40-50 km Kuzey-batı rüzgarı altında, ondan çok daha güçlü rüzgarların ve pilotların eşliğinde 6000 mt bulut-kar içi alçalarak ve son 300 mt de istanbulu görerek yeşilköy'e indik. Hatta son yaklaşmada çapraz uçuştaydık. 1 aydır Türkiyenin üstünde 130-200 km/h lik jetstreamlerin içinde uçuyor bu uçaklar. Düşük hızlarda fırtına zordur diye düşünüyorum ama ne o bölgedeki rüzgar ne de yağmur bir B800 ü denize o şekilde çakacak neden olamaz.
  • Arkadaşım ihtimal vermediğin şeyi biz kulaklarımızla duyduk. Uçakta en az 8 arkadaş idik. Aşağıya yazdıklarımı bizzat yaşadım .Bunları yaşayıp yazan bir insana nasıl böyle birşey olmaz diye yorum yapıyorsun hayret ettim. Olmaması gerekir ,şaşırdım ..gibi ifade kullansan anlayacağımda 24 yıldır uçuyorum bizzat bir olayı yaşıyorun sen kalk bunu ihtimal verme .ben de senin oturduğun yerden ahkam kesmene şaşıyorum.
  • Sizin dediğiniz gerçek olsaydı bu olay bütün gazete ve televizyonlara çıkardı. Hiçbir pilot böyle böyle anons yapmaz. Sadece bir charter firmasının pilotu bir motor arızası için bu şekilde yerde bir anons yapmıştı. Yanlış yazılar yazmayın. THY de böyle birşey olmaz.
  • arkadaşım türkiye de shgm kuralları gereğince asla bir pilot uçuşa zorlanamaz .bu söylediğin olaya hiç ihtimal vermiyorum çünkü hiçbir şirket ticari çıkarlar için uçuş güvenliğini riske atmaz kaldıki böylebirşey olmaz ama oldu kaptan bunu yolcuya zaten söylemez
  • 4 sene önce Antalyadan İstanbula kış mevsiminde uçtum.Uçuş akşam saatlerindeydi. Şidettli fırtına ve rüzgarın ne olduğunu o uçuşta anladım.Pilot kalkıştan 10 dakika sonra bizi bu havada uçmaya mecbur edenler dolayısıyla uçuyoruz kusura bakmayaın dedi. 1986 dan beri sık uçarım ama o gün THY uçuşa zorlanmamalıydı. Hava kötü ise bekleyin. Bu işin şakası yok.Bu vesileyle tahminim kötü hava şartlarından dolayı düşen uçağın yolcularına allahtan rahmet diliyorum.

Lübnan Ulusal Haber Ajansının (NNA) haberinde, Beyrut'taki Refik Hariri Uluslararası Havaalanı'ndan Etyopya'nın Addis Ababa kentine gitmek üzere havalanan uçağın, yaklaşık yarım saat sonra radarda kaybolduğu belirtildi.

Uçağın radarda kaybolduğu sırada deniz üstünde olduğu ifade edilen haberde, uçağın büyük olasılıkla denize düştüğü kaydedildi.

Lübnan hava ulaşım ve güvenlik yetkilileri de yerel saatle 02.00 sularında havalanan Boeing 737-800 tipi uçağın kısa bir süre sonra, içindeki 90 kişiyle birlikte Akdeniz'e düştüğünü bildirdiler.

Uçağın güçlü rüzgar ve yoğun yağmur altında havalandığına işaret eden yetkililer, uçaktaki yolculardan 50'sinin Lübnanlı, birer İngiliz, Kanada ve Rus vatandaşının dışındaki yolcuların ise Etiyopyalı olduğunu belirttiler.

Yetkililer, uçuş planına göre uçakta 82 yolcu ve 8 mürettebat bulunduğunu ifade ederek, olayın terörle bağlantılı olduğunun düşünülmediğini, kötü hava koşullarının kazaya yol açmış olabileceğini bildirdiler.

Akdeniz'e yolcu uçağı düştü!

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

Misafir ~ 14 yıl önce
arkadaşım demek istediğim burası türkiye bir arap ülkesi değil thy dahil hiç bir şirkette (tarifeli uçuşsa) bu tür bir anons olmaz .esas sen bilgisayar başın da oturup böyle hikeye yazıyorsun ne gereği var

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
1994 yılında kayseri den ist'e dönerken, yapılan anonsu hiç unutmam.. "sayın yolcularımız lütfen ayakkabılarınızı çıkarın. uçağımız düşüyor ".." 3 kez üst üste giren bu dat anonsundan sonra, arka sıralarda oturan rahmetli vedat okyar, yeter be kardeşim.. düşüreceksen düşür şu uçağı diye bağırdıydı.. İndikten sonra da gelen özür mektupları ve telefonları da bir yana.. Hatta uçakta bulunan herkese verilen pas biletler bile bir yana..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
Geçen cuma akşam Adb-ist TK ile 40-50 km Kuzey-batı rüzgarı altında, ondan çok daha güçlü rüzgarların ve pilotların eşliğinde 6000 mt bulut-kar içi alçalarak ve son 300 mt de istanbulu görerek yeşilköy'e indik. Hatta son yaklaşmada çapraz uçuştaydık. 1 aydır Türkiyenin üstünde 130-200 km/h lik jetstreamlerin içinde uçuyor bu uçaklar. Düşük hızlarda fırtına zordur diye düşünüyorum ama ne o bölgedeki rüzgar ne de yağmur bir B800 ü denize o şekilde çakacak neden olamaz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
Arkadaşım ihtimal vermediğin şeyi biz kulaklarımızla duyduk. Uçakta en az 8 arkadaş idik. Aşağıya yazdıklarımı bizzat yaşadım .Bunları yaşayıp yazan bir insana nasıl böyle birşey olmaz diye yorum yapıyorsun hayret ettim. Olmaması gerekir ,şaşırdım ..gibi ifade kullansan anlayacağımda 24 yıldır uçuyorum bizzat bir olayı yaşıyorun sen kalk bunu ihtimal verme .ben de senin oturduğun yerden ahkam kesmene şaşıyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
Sizin dediğiniz gerçek olsaydı bu olay bütün gazete ve televizyonlara çıkardı. Hiçbir pilot böyle böyle anons yapmaz. Sadece bir charter firmasının pilotu bir motor arızası için bu şekilde yerde bir anons yapmıştı. Yanlış yazılar yazmayın. THY de böyle birşey olmaz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
arkadaşım türkiye de shgm kuralları gereğince asla bir pilot uçuşa zorlanamaz .bu söylediğin olaya hiç ihtimal vermiyorum çünkü hiçbir şirket ticari çıkarlar için uçuş güvenliğini riske atmaz kaldıki böylebirşey olmaz ama oldu kaptan bunu yolcuya zaten söylemez

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
4 sene önce Antalyadan İstanbula kış mevsiminde uçtum.Uçuş akşam saatlerindeydi. Şidettli fırtına ve rüzgarın ne olduğunu o uçuşta anladım.Pilot kalkıştan 10 dakika sonra bizi bu havada uçmaya mecbur edenler dolayısıyla uçuyoruz kusura bakmayaın dedi. 1986 dan beri sık uçarım ama o gün THY uçuşa zorlanmamalıydı. Hava kötü ise bekleyin. Bu işin şakası yok.Bu vesileyle tahminim kötü hava şartlarından dolayı düşen uçağın yolcularına allahtan rahmet diliyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000