16 Ağustos 2011, Salı 08:30:39

ALMAN GÜMRÜĞÜNDE YAKAYI ELE VERDİLER

Apple'ın, yeni akıllı telefonu iPhone 5'i ne zaman tamamlayıp piyasaya süreceği merakla beklenirken, ilginç bir gelişme yaşandı.
  • al sana tav güvenlik
  • Bizim mahaledeki telefoncuda bile Çin malı çakma i-phone5 ler satılıyor. Haberleri yok galiba?
Alman basınında yer alan haberlere göre, Münster-Osnabrück Havaalanı'nda gümrük görevlileri iPhone 5'in bir prototipi olduğunu düşündükleri cihaza el koydu.

Havaalanı'nın Gümrük Müdürlüğü sözcüsü açıklama yaparak haberleri doğruladı ve temmuz ayında gümrük görevlilerinin 6 akıllı telefona el koyduğunu söyledi. Sözcü, bu cihazların Türkiye'den Almanya'ya seyahat eden iki kişinin üzerinde bulunduğunu ve cihazlar arasında henüz piyasaya çıkmamış olduğu düşünülen bir model bulunduğunu belirtti. Sözcü, bu modelin diğer 5 örnekten büyük farklılıklar taşıdığını vurguladı.

CİHAZLAR APPLE'A TESLİM EDİLDİ
Ancak söz konusu telefonun iPhone 5'in bir prototipi mi, yoksa sahtesi mi olduğu henüz netlik kazanmadı. iPhone 5'in sahte modelleri, Çin'de internet üzerinden satılıyor. Gümrükte ele geçirilen cihazlara ait fotoğraflar ise ihtiyaten kamuoyu ile paylaşılmıyor. Sözcü, el konulan cihazların araştırılması için Apple yetkililerine gönderildiğini belirtti.

Bilgisayar ve teknoloji dergilerine göre Apple, bu yılın eylül ayından önce iPhone 5'i piyasaya sunmayı düşünmüyor. Hatta cihazın piyasaya sürülmesinin 2012 yılını bulabileceği belirtiliyor.
ALMAN GÜMRÜĞÜNDE YAKAYI ELE VERDİLER

Yorumlar

Misafir ~ 13 yıl önce
al sana tav güvenlik

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Bizim mahaledeki telefoncuda bile Çin malı çakma i-phone5 ler satılıyor. Haberleri yok galiba?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000