29 Ocak 2010, Cuma 12:02:14

Boeing'den çocuklara karne hediyesi

Dünyanın dördüncü, Türkiye’nin ise tek uzay kampı olan “Uzay Kampı Türkiye” kış döneme renkli bir programla başladı.
  • Boeing gibi bir havacılık şirketinin ülkemizde bu denli faydalı faaliyetlerde bulunması hem bizim, hemde gelecek nesiller için bir örnek teşkil etmelidir. teknoloji yi öğrenen, öğrenten herkes bu işten türkiye nin kazandığını unutmamalıdır. Tebrik ediyorum Boeing i.

25-29 Ocak 2010 tarihleri arasında gerçekleştirilen Kış Programı’na katılan öğrenciler, kamp boyunca astronot simülatörleri kullanımı, uzay mekiği ile sanal ortamda uzay yolculuğu, teleskopla gökyüzü gözlemi, ilginç bilimsel gösterilerin izlenmesi,  model roket yapılıp fırlatılması ve yıldızevinde takımyıldızların incelenmesi gibi birçok eğlenceli ve eğitici aktiviteye katıldılar.  Ayrıca öğrenciler kişisel yeteneklerini de ön plana çıkaran bu farklı aktivitelerle keyifli bir yarıyıl tatili geçirdiler.

Boeing’in sağladığı bursla Düzce’den kampa gelen Beyköy İlköğretim Okulu öğrencisi Hilal Havva Er (14), “Uzay ile ilgili birçok bilmediğim şeyler vardı yani nasıl bir yerde neyin üstünde yaşadığımı bilmiyordum, burada öğrendim. Uzay Kampı eğlenceli, güzel, eğitici ve öğretici bir yer. Boeing’e teşekkür ediyorum” dedi. Ankara’dan kampa gelen Şükufe Nihal İlköğretim Okulu öğrencisi Büşra Arslan (14) ise “Kampta hem çok eğlendim hem de çok bilgilendim. Genel kültürümü geliştirdi. Uygulamalı olduğu için çok daha fazla eğlendim. Anlamamız kolaylaştı. Bu şansa sahip olduğum için çok mutluyum. Boeing’e çok teşekkür ederim” diyerek duygularını ifade etti. Programa Boeing bursuyla katılan diğer öğrenciler de kampa katıldıkları için çok şanslı olduklarını ve kampın güzel bir yarıyıl tatili hediyesi olduğunu söylediler.

Uzay Kampı Türkiye’nin kurucu sponsorlarından olan uzay ve havacılık şirketi Boeing, Türkiye’de eğitim, sağlık ve kültür-sanat alanlarında pek çok sosyal projeye sponsorluk yaparak destek sağlıyor. 2001 yılından bu yana Boeing, 2009 yaz programına katılan 29 öğrenciyle birlikte şimdiye kadar toplam 245 öğrenciye Uzay Kampı’na katılmaları  için burs imkanı sağlamıştır. Bu öğrenciler, Boeing’in okulların yeniden inşasından, bilgisayar sınıfı kurulmasına, bina yenilemesinden kütüphane kurulmasına kadar pek çok şekilde katkıda bulunduğu okul yönetimleri tarafından seçilmektedir.

Boeing Türkiye Başkanı Greg Pepin, ”Uzay Kampı Türkiye’den mezun olan tüm öğrencileri içtenlikle kutluyorum. Uzay Kampı Türkiye, Boeing Firması’nın desteklediği en önemli eğitim programlarından biridir. Boeing, Türkiye’deki bu programın sürekli destekçisi olmaktan onur duymaktadır. Umarım Uzay Kampı Türkiye’ye katılan öğrencilerimiz geleceğin pilotları ve mühendisleri olur ve Boeing onlarla çalışma şansına sahip olur” dedi.

Eğitim, Boeing’in dünyadaki sosyal sorumluluk projeleri çerçevesinde odaklandığı beş bağımsız alandan biridir. Eğitime yapılan katkılar, genç insanların hayallerini gerçekleştirmelerine ve aynı zamanda ait oldukları topluma katkıda bulunmalarına yardımcı olacak fırsatlar sunmaktadır. Boeing’in desteklediği alanlar arasında ayrıca Sağlık ve İnsani Hizmetler, Kültür ve Sanat, Sosyal Farkındalık ve Çevre yer almaktadır.

Boeing'den çocuklara karne hediyesi

Yorumlar

Misafir ~ 14 yıl önce
Boeing gibi bir havacılık şirketinin ülkemizde bu denli faydalı faaliyetlerde bulunması hem bizim, hemde gelecek nesiller için bir örnek teşkil etmelidir. teknoloji yi öğrenen, öğrenten herkes bu işten türkiye nin kazandığını unutmamalıdır. Tebrik ediyorum Boeing i.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000