02 Ocak 2010, Cumartesi 08:21:41

Çardak Havaalanı, Denizli'nin önünü açacak...

Denizli Valisi Yavuz Erkmen, Çardak Havaalanı'nın 2009'un sonunda sivil uçuşlara açılmasının çok önemli olduğunu bildirdi. Erkmen, Valilik Toplantı Salonu'nda düzenlediği basın toplantısında, Denizlililerin yeni yılını kutladı ve 2009'u değerlendirdi.
  • bu olay türkiyede moda.askeri havaalanini sivile cevirelim,hazir pistide var deniliyor,türkiyenin hangi isleri planli yapiliyor.
  • Şu anda denizliden uçanları listelesen %30-35 ancaktır tekstil patronları dediğiniz kişilerdir.Evet sarayköy-kocabaş tarafları çok daha iyi olurdu.Fakaaaaaaat cografi yapı bakımından .çok uygun bi yer çardak.En önemliside hazır pist vardır.Yeni terminal binasının yapımı 91 yılında başlandı ancak bitirilebildi siyasi nednlerden dolayı.Bunun maliyeti bile akıllara zarar.Kaldıki sarayköy-kocabaş taraflarına yeni pist ve terminal yapımı demek terminaldeki harcanan paranın en az 3-4 katı demek bu konuda yorum yapanlar bunuda düşünerek yorumlamalılar.Arazi satın alınıcak mühendislikler yapılıcak v.s. silbaştan dediğim rakamları bile geçicektir.Bu yüzden böyle bi yola başvurdu bunu bu şekilde uygın görenler.Zamanla gelişecektir...
  • Öncelikle uzaklık konusunu arastır öyle yaz mesala ben sana örnek vereyim. Bursa havaalanı merkeze 56 km uzaklıkta Antalya Gazipaşa Havaalanı 40 km onun için araştırmak lazım DENİZLİ-ÇARDAK arası 60 km ama tek serit olduğu için ulasım sorun degil,
  • hangi ileri zekali dedi acaba su askeri hava alanini sivile cevirelim diye.malesef ölü yatirim,halbuki kocabas tarafina veya sarayköy tarafina cok güzel bir havaalani yakisirdi,dünyanin neresinde sehir merkezi havaalanina 65 km uzaklikta.
  • Bir Denizlili olarak, Denizli havalimani demeye dilim varmiyor. Orasi olsa olsa cardak limani olur. Ayrica orasi sadece textil patronlarina hitap edecek alanmi ki onlarla baglantili kulis yapiliyor. Daha öncede yazdim, Denizli h.limani Sarayköy mevkiinde yapilsa hizlica gelisirdi ama Cardakta gitse gitse geriye gider fazla umut baglamayin.
  • kuş uçmaz ama; tekxtilciler gurbetçiler paşa paşa uçuyorlar bir gün gel sen de uç ..
  • çardak havaalanının denizli ye uzak olması insanları neden bu kadar rahatsız eder anlamıs değilim. ama iyilikten maraz doğar orası kesın. kullanılan yol tek şerit, trafik desen yok, gaza basan yarım saate çardak ta. acaba bunu sorun edenler istanbul'a inince ne diyorlar merak ediyorum ordaki trafikten insanlar ulaşacakları yere kaç saate gidiyor bir de bunun hesabını yapsın.neymiş 60 km miş... keşke olmasaydı da 10 saat te tıngır tıngır otobüste gitselerdi textil patronları ..yok yok biz iyi olanı taktir etmeyi ögrenemicez .maalesef
  • Evet şehre 60 kilometre uzakta bir havaalanı önünümü açar arkasınımı açar bilinmez..
  • Tekstil Sanayicileri iflas ediyor ya da intihar ediyor. Çardak neyin önünü açacak? Zaten kuş uçmaz kervan geçmez bir yerde.

Vali Erkmen, Çardak Havaalanı'nın 2009'un sonunda sivil uçuşlara açılmasının en önemli olaylardan biri olduğunu ifade ederek, şunları kaydetti: ''Havaalanının serbest müsaadeli hale gelmesi il için çok önemli. Hem ekonomi, hem de turizm alanında ilimizin önünü açacaktır. Sadece yurt içi değil, yurt dışından da buraya uçuşların yapılması için ciddi çalışmalarımız var.

Ulaşımdaki duble yol çalışmaları devam ediyor. Kırsal altyapı konusunda, köylerin yolları ve içme suyu ile ilgili çok ciddi sorunu kalmamıştır. Bütün köylerin yolları asfalttır ve içme suları vardır. Köylerde 2010'da, başta kanalizasyon olmak üzere çevreyle ilgili konulara ağırlık verilecektir. Denizli'deki en önemli olaylardan birisi de Kalkınma Ajansı'nın kurulmasıdır.' Erkmen, ayrıca dünyada yaşanan ekonomik krizin Türkiye'ye yansımasından dolayı, 2009'un ilk 4-5 ayının Denizli için sıkıntılı geçtiğini ifade etti.

Çardak Havaalanı, Denizli'nin önünü açacak...

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

Misafir ~ 14 yıl önce
bu olay türkiyede moda.askeri havaalanini sivile cevirelim,hazir pistide var deniliyor,türkiyenin hangi isleri planli yapiliyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
Şu anda denizliden uçanları listelesen %30-35 ancaktır tekstil patronları dediğiniz kişilerdir.Evet sarayköy-kocabaş tarafları çok daha iyi olurdu.Fakaaaaaaat cografi yapı bakımından .çok uygun bi yer çardak.En önemliside hazır pist vardır.Yeni terminal binasının yapımı 91 yılında başlandı ancak bitirilebildi siyasi nednlerden dolayı.Bunun maliyeti bile akıllara zarar.Kaldıki sarayköy-kocabaş taraflarına yeni pist ve terminal yapımı demek terminaldeki harcanan paranın en az 3-4 katı demek bu konuda yorum yapanlar bunuda düşünerek yorumlamalılar.Arazi satın alınıcak mühendislikler yapılıcak v.s. silbaştan dediğim rakamları bile geçicektir.Bu yüzden böyle bi yola başvurdu bunu bu şekilde uygın görenler.Zamanla gelişecektir...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
Öncelikle uzaklık konusunu arastır öyle yaz mesala ben sana örnek vereyim. Bursa havaalanı merkeze 56 km uzaklıkta Antalya Gazipaşa Havaalanı 40 km onun için araştırmak lazım DENİZLİ-ÇARDAK arası 60 km ama tek serit olduğu için ulasım sorun degil,

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
hangi ileri zekali dedi acaba su askeri hava alanini sivile cevirelim diye.malesef ölü yatirim,halbuki kocabas tarafina veya sarayköy tarafina cok güzel bir havaalani yakisirdi,dünyanin neresinde sehir merkezi havaalanina 65 km uzaklikta.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
Bir Denizlili olarak, Denizli havalimani demeye dilim varmiyor. Orasi olsa olsa cardak limani olur. Ayrica orasi sadece textil patronlarina hitap edecek alanmi ki onlarla baglantili kulis yapiliyor. Daha öncede yazdim, Denizli h.limani Sarayköy mevkiinde yapilsa hizlica gelisirdi ama Cardakta gitse gitse geriye gider fazla umut baglamayin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
kuş uçmaz ama; tekxtilciler gurbetçiler paşa paşa uçuyorlar bir gün gel sen de uç ..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
çardak havaalanının denizli ye uzak olması insanları neden bu kadar rahatsız eder anlamıs değilim. ama iyilikten maraz doğar orası kesın. kullanılan yol tek şerit, trafik desen yok, gaza basan yarım saate çardak ta. acaba bunu sorun edenler istanbul'a inince ne diyorlar merak ediyorum ordaki trafikten insanlar ulaşacakları yere kaç saate gidiyor bir de bunun hesabını yapsın.neymiş 60 km miş... keşke olmasaydı da 10 saat te tıngır tıngır otobüste gitselerdi textil patronları ..yok yok biz iyi olanı taktir etmeyi ögrenemicez .maalesef

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
Evet şehre 60 kilometre uzakta bir havaalanı önünümü açar arkasınımı açar bilinmez..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
Tekstil Sanayicileri iflas ediyor ya da intihar ediyor. Çardak neyin önünü açacak? Zaten kuş uçmaz kervan geçmez bir yerde.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000