13 Şubat 2010, Cumartesi 08:27:42

"Çeşme Havaalanı hizmete açılsın"

Çeşme Belediye Başkanı Faik Tütüncüoğlu, Çeşmede daha önce yapılmış ama atıl durumda olup kullanılmayan Çeşme Havaalanı'nın hizmete girmesi için gerekli çalışmaları başlattıklarını söyledi.
  • ya bence otobüs terminali ile karıştırmış oraya da bir yol gidiyor pist sanmış galiba
  • Bu zavallı adam ne dediğini bilmiyor. Kafayı kaldır bak bakalım kaç tane havalimanı var.
  • tam bir kasaba politikacısı talebi.neyapmasını beklemeliyiz ki.çapı bu kadar.60 km. mesafede türkiyenin en önemli üç havalimanından biri var adam yüzsüzce "çeşme havaalanı açılsın"diyebiliyor."vermeyince mabut ne eylesin sultan mahmut "derler.bizde belediyeye başkan olmanın şartları herhalde değişti.çünkü olanlara bakınca herhalde başkan olmanın birinci şartı "gerizekalı olmak"mış diyesi geliyor insanın.işin tuhafı bu tiplerden hakikaten çok var.
  • Kardeşler, Çeşmenin İzmir havalimanına mesafesi 1 saatlik sürüş ve bu sürüşün tamamına yakını otoban yoldan. Havalimanı veya havaalanını yaparsın yapmasına ama inecek uçak firmasını nerden bulucan nasıl ikna edicen. İnmeye başlasalar, bir müddet sonra hesapsızca uçuşlarına başlanan İzmir-Atina seferleri gibi zarar yazmaya başladı diye durdurulur. Sonuçta Anadolunun 4bir yanında atıl olarak duran havalanı-limanı gibi boş boş durur. Zaten Çeşmelilerin o havalimanından beklentileri yabancı tur operatörlerinin uçakları gelsin akın akın turisti Çeşyemye taşısın ggibi ütopik bir fantazidir.
  • saçmalık rumuzlu arkadaş...1600 metre hangi uçak kullansın der. örnek veriyorum, biz Asya'da 1335 metre pist kullanıp Embraer 190, içinde 96 yolcu ile tam 2000 kilometre uçuş yapıyorduk.üstüne 30 dakika yedek (divert)yakıt artı %5 yakıt yükü ile. ATR gelmiş okuyorum, ATR 72-500 tam doluluk ile 1200 metre pist ister. gerisini sen hesapla...kim gider gelir Çeşme'ye..o ayrı konu :)
  • Kaç yıldır Alaçatı hava alanını ele geçirmek için bir sürü numara çeviren gruplar var.
  • ÇOK DOĞRU ÇEŞME AÇILMALI VE ORASI YILIN 6 AYI GÜZEL İŞ YAPAR AMA RÜZGARLAR İYİ HESAPLANMALI ORAYA GEREKLİ ALETLERİN KONULMASI LAZIN TABİKİ METEROLOJİ İLE İLGİLİ BİRAZDA MEYDANIN ISLAH EDİLMESİ LAZIN ATR RAHATLIKLA İNER VE DE KALKAR...HAYIRLISI BÖYÜKLERİMİZ DEĞERLENDİRİR İNŞALLAH.
  • yahu illa her alana a380 mi indirmek lazim. bir alanin acilmasi demek illa jet ucagi inecek mi demek. bolgesel havacilik, yerel havacilik gibi seyler de var. ya da birisi gitse bir ucus okulu acsa bu alana merkezli nasil olur... vaktinde cualla para harcanmis yapilmis havaalani, bence gerekli ufak 'ittirmelerle' tekrar acilabilir.
  • Çeşme ile İzmr arasındaki otoban bağlantısı Türkiyede ilk otoban yollardandır. Çeşme ile İzmir havalimanı bağlantı mesafesi sadece 1 saattir. Yani Çeşmenin dünya ile bağlantı sorunu hiç yoktur. Çeşmenin turizmi ise, Çeşmeli turizimcilerin tercihinden dolayı sadece iç piyasaya hitap eden ve sadece bayramları-seyranları saymazsak sadece 40-50 gün arası sürer. Yabancı bir tur operatörü turist getiricem bana oda ve fiyat verin dese, otelci oda verir ama verdiği fiyat da iç turizme eş değer fiyat verir. Çeşme sadece Çeşme ve bazı kesimler için sadece ütopik fantazidir. Çhavalimanı ise
  • Bora Jet gibi sirketler ATR tipi ucak getirirlerse niye olmasin? Bolgesel ucaklarla her turlu havaalani hizmet gorebilir.

Özel bir televizyon kanalına konuşan Çeşme Belediye Başkanı Faik Tütüncüoğlu, 1980 yılında alt yapısı hazırlanan daha sonra İzmirli Ulaştırma eski Bakanı rahmetli Mehmet Köstepen zamanında ödenek ayrılıp 1600 metrelik pisti hazır hale getirilen havaalanının, Çeşme'nin hizmetine sunulması için Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'a açık çağrıda bulundu.

Başkan Tütüncüoğlu, "Kullanılmayan havaalanımız tekrar düzenlenip Çeşme'de turizmin hizmetine sunulabilir. Bu hem Çeşme'ye daha fazla turistin gelmesini sağlayacak, hem de Çeşme'yi dünyaya bağlayacaktır. Bu konuda Çeşme'yi çok iyi bilen Ulaştırma Bakanı Sayın Binali Yıldırım'a açık çağrıda bulunuyorum. Çeşme Havaalanı, hava trafiğine açılsın" dedi.

"Çeşme Havaalanı hizmete açılsın"

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

Misafir ~ 14 yıl önce
ya bence otobüs terminali ile karıştırmış oraya da bir yol gidiyor pist sanmış galiba

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
Bu zavallı adam ne dediğini bilmiyor. Kafayı kaldır bak bakalım kaç tane havalimanı var.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
tam bir kasaba politikacısı talebi.neyapmasını beklemeliyiz ki.çapı bu kadar.60 km. mesafede türkiyenin en önemli üç havalimanından biri var adam yüzsüzce "çeşme havaalanı açılsın"diyebiliyor."vermeyince mabut ne eylesin sultan mahmut "derler.bizde belediyeye başkan olmanın şartları herhalde değişti.çünkü olanlara bakınca herhalde başkan olmanın birinci şartı "gerizekalı olmak"mış diyesi geliyor insanın.işin tuhafı bu tiplerden hakikaten çok var.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
Kardeşler, Çeşmenin İzmir havalimanına mesafesi 1 saatlik sürüş ve bu sürüşün tamamına yakını otoban yoldan. Havalimanı veya havaalanını yaparsın yapmasına ama inecek uçak firmasını nerden bulucan nasıl ikna edicen. İnmeye başlasalar, bir müddet sonra hesapsızca uçuşlarına başlanan İzmir-Atina seferleri gibi zarar yazmaya başladı diye durdurulur. Sonuçta Anadolunun 4bir yanında atıl olarak duran havalanı-limanı gibi boş boş durur. Zaten Çeşmelilerin o havalimanından beklentileri yabancı tur operatörlerinin uçakları gelsin akın akın turisti Çeşyemye taşısın ggibi ütopik bir fantazidir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
saçmalık rumuzlu arkadaş...1600 metre hangi uçak kullansın der. örnek veriyorum, biz Asya'da 1335 metre pist kullanıp Embraer 190, içinde 96 yolcu ile tam 2000 kilometre uçuş yapıyorduk.üstüne 30 dakika yedek (divert)yakıt artı %5 yakıt yükü ile. ATR gelmiş okuyorum, ATR 72-500 tam doluluk ile 1200 metre pist ister. gerisini sen hesapla...kim gider gelir Çeşme'ye..o ayrı konu :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
Kaç yıldır Alaçatı hava alanını ele geçirmek için bir sürü numara çeviren gruplar var.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
ÇOK DOĞRU ÇEŞME AÇILMALI VE ORASI YILIN 6 AYI GÜZEL İŞ YAPAR AMA RÜZGARLAR İYİ HESAPLANMALI ORAYA GEREKLİ ALETLERİN KONULMASI LAZIN TABİKİ METEROLOJİ İLE İLGİLİ BİRAZDA MEYDANIN ISLAH EDİLMESİ LAZIN ATR RAHATLIKLA İNER VE DE KALKAR...HAYIRLISI BÖYÜKLERİMİZ DEĞERLENDİRİR İNŞALLAH.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
yahu illa her alana a380 mi indirmek lazim. bir alanin acilmasi demek illa jet ucagi inecek mi demek. bolgesel havacilik, yerel havacilik gibi seyler de var. ya da birisi gitse bir ucus okulu acsa bu alana merkezli nasil olur... vaktinde cualla para harcanmis yapilmis havaalani, bence gerekli ufak 'ittirmelerle' tekrar acilabilir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
Çeşme ile İzmr arasındaki otoban bağlantısı Türkiyede ilk otoban yollardandır. Çeşme ile İzmir havalimanı bağlantı mesafesi sadece 1 saattir. Yani Çeşmenin dünya ile bağlantı sorunu hiç yoktur. Çeşmenin turizmi ise, Çeşmeli turizimcilerin tercihinden dolayı sadece iç piyasaya hitap eden ve sadece bayramları-seyranları saymazsak sadece 40-50 gün arası sürer. Yabancı bir tur operatörü turist getiricem bana oda ve fiyat verin dese, otelci oda verir ama verdiği fiyat da iç turizme eş değer fiyat verir. Çeşme sadece Çeşme ve bazı kesimler için sadece ütopik fantazidir. Çhavalimanı ise

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
Bora Jet gibi sirketler ATR tipi ucak getirirlerse niye olmasin? Bolgesel ucaklarla her turlu havaalani hizmet gorebilir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000