03 Mart 2021, Çarşamba 16:35:38

Hava takside geri sayım başladı

Alman kuruluşu Volocopter, gelecekte hava taksi hizmetleri için geliştirdiği yeni uçan taksisini iki yıl içinde hizmete sunacak.
  • Biraz sıkıntı, bize her yere inebileninden lâzım
  • TEI DEKI MUDURLERE BUNDAN AL. NASIL OLSA MOTOR YAPIYORUZ DIYE DEVLETTEN 750 MILYON USD ALDIN. INSAATA GOMECEGINE DIREKTORLERE BUNDAN AL. ALMAN ARABALARI SIKTI. ALMAN UCAN ARABAYA BINMEK ISTIYORUZ.
  • BIZIMKILER VILLADA OTURSUN. KOCASINI MUDUR YAPSIN. 80000-90000 TL MAAS ALSIN. ALMAN ARABASINA BINSIN.
  • Plakası ne kadar olacak.
  • Bizimkiler de yapıyor. Yıl sonunda havada olur. 100% gazlı

Alman kuruluşu Volocopter, gelecekte hava taksi hizmetleri için geliştirdiği yeni uçan taksisini iki yıl içinde hizmete sunacak.

Tamamen elektrikle çalışan uçan taksi, tıpkı bir helikopter gibi dikey iniş ve kalkış gerçekleştirebiliyor. Üzerinde 18 adet pervanesi bulunan VoloCity, uçuş esnasında dengeyi sağlamak için üzerinde bir de dengeleyici barındırıyor.

İKİ YIL İÇİNDE HİZMETE GİRECEK

Uçan taksi hizmetine başlamak için 322 milyon euro topladıklarını açıklayan şirket, önümüzdeki iki yıl içinde Volocity uçan taksi hizmetine başlayacaklarını duyurdu.

Volocopter, geçtiğimiz yıllarda Helsinki, Stuttgart, Dubai ve Singapur'da çeşitli test uçuşları gerçekleştirdi. İlk rotalar henüz resmi olarak onaylanmasa da şirket, Singapur ve Paris'te hava taksi hizmetleri kurmayı taahhüt ettiğini açıkladı.

Volocopter CEO'su Florian Reuter, "Başka hiçbir elektrikli hava taksi şirketi, Volocopter'ın yaptığı gibi, tam düzenleyici onayı ile dünyanın dört bir yanındaki şehirlerde halka açık bir şekilde çok sayıda uçuş gerçekleştirmedi." dedi.

ŞEHİR İÇİNDE KULLANILACAK

Şirketten yapılan açıklamaya göre yeni uçan taksi, saatte 110 kilometre hıza ulaşabiliyor ve 35 kilometre menzile kadar yolcu taşıyabiliyor. Bu menzil ilk başlarda size biraz düşük gelse de uçan taksinin amacının, şehir içi yolcu taşımacılığı olduğunu belirtmekte fayda var.

VoloCity ile yolculuk yapmak ise sandığınız kadar tehlikeli değil. Araç, Avrupa Havacılık Emniyeti Ajansı'nın uyguladığı yerel güvenlik standartlarının tamamını karşılıyor.

Bu nedenle tamamen yasal olarak yolcu taşımacılığı yapacak bu yeni hava aracı, gerekli altyapıların sağlanmasından sonra hizmet vermeye başlayacak.

Hava takside geri sayım başladı

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

Boyutları ~ 3 yıl önce
Biraz sıkıntı, bize her yere inebileninden lâzım

Yanıtla

Kalan karakter 1000
MAHMUT HOCA ~ 3 yıl önce
TEI DEKI MUDURLERE BUNDAN AL. NASIL OLSA MOTOR YAPIYORUZ DIYE DEVLETTEN 750 MILYON USD ALDIN. INSAATA GOMECEGINE DIREKTORLERE BUNDAN AL. ALMAN ARABALARI SIKTI. ALMAN UCAN ARABAYA BINMEK ISTIYORUZ.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
YELIZ YIGIT ~ 3 yıl önce
BIZIMKILER VILLADA OTURSUN. KOCASINI MUDUR YAPSIN. 80000-90000 TL MAAS ALSIN. ALMAN ARABASINA BINSIN.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Taksi şoförü ~ 3 yıl önce
Plakası ne kadar olacak.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Turkish Technic ~ 3 yıl önce
Bizimkiler de yapıyor. Yıl sonunda havada olur. 100% gazlı

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000