06 Haziran 2011, Pazartesi 09:53:32

HAVACILAR BİR BİR İSTİFA EDİYOR

Havacılar bir bir istifa ediyor...
  • Beyler kimsenin kactigi yok, dusmanla savasmak icin ( takunyalilar ) yer altina cekiliyoruz.
  • kaçan kaçana helal olsun....ya savaş olsaydı ! vatan size min not tardır
Ağustos ayında yapılacak Yüksek Askeri Şura’da Hava Kuvvetleri Komutanı olması beklenen Harp Akademileri Komutanı Orgeneral Bilgin Balanlı ile Hava Harp Okulu Komutanı Tümgeneral İsmail Taş’ın Balyoz darbe planı kapsamında tutuklanmaları Türkiye’nin gündemini sarsmaya devam ederken, Hava Kuvvetleri Komutanlığı’nda şok bir istifanın yaşandığı ortaya çıktı.

Hava Kuvvetleri Komutanlığı İstihbarat Başkanı Tümgeneral Mehmet Yılmaz Erdoğan’ın yaklaşık iki ay önce istifa ettiği öğrenildi. Askeri çevrelerde, Erdoğan’ın istifasının arkasında özel yaşamını ilgilendiren bazı bilgilerin internet sitelerine düşmesinin etkili olduğu öne sürüldü. İstifanın arkasında son dönemde Hava Kuvvetleri’nin hedef alınmasına yönelik tepki olduğu iddiaları ise doğrulanmadı. Doğrulanmayan bir diğer iddia da Erdoğan’ın Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Aksay’la sorunlar yaşadığına dair oldu. Resmi makamlar ise istifayla ilgili herhangi bir değerlendirme yapmadılar.

Daha önce de 4 istifa vardı
Hava Kuvvetleri Komutanlığı, Türk Silahlı Kuvvetleri içinde son dönemde en fazla istifaların yaşandığı kuvvet olarak gündeme gelmesiyle dikkat çekiyor. Hava Kuvvetleri, 2009 yılında da iki istifa haberiyle sarsılmıştı. Hava Harp Okulu’nun komutanı Tümgeneral Sinan Şanlı ile Ege’de “İt dalaşları” dahil en kritik operasyonları yapan 1. Taktik Hava Kuvvet Komutanlığı’nın iki numaralı ismi Tümgeneral Levent Türkmen, istifalarını vererek görevlerinden ayrılmışlardı. 2007 Ağustos’unda da Tümgeneral Orhan Uğurluoğlu Savunma Bakanlığı’nda yerinde bırakıldığı, Hava Eğitim Kurmay Başkanı Tuğgeneral Karaca da uzatma aldığı gerekçesiyle istifa etmişti.

(Hürriyet)
HAVACILAR BİR BİR İSTİFA EDİYOR

Yorumlar

Misafir ~ 13 yıl önce
Beyler kimsenin kactigi yok, dusmanla savasmak icin ( takunyalilar ) yer altina cekiliyoruz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
kaçan kaçana helal olsun....ya savaş olsaydı ! vatan size min not tardır

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000