05 Temmuz 2021, Pazartesi 09:37:22

Havacılık sektörüne şimdi de Delta varyantı darbesi

Avrupa çapında gevşeyen kısıtlamalarına rağmen havacılık sektörü delta varyantının yarattığı belirsizlik nedeniyle toparlanmakta zorlanıyor.
  • Muhtemelen Delta’dan sonra Echo variantı gelir!
  • 18 yaşından büyük herkes aşı olabiliyor artık, bundan bir ay sonra aşı yaptırmayanlara kısıtlama olması gerekli avm ye girmeleri, maske takma zorunluluğu vs. Gerekirse işveren ücretsiz izne çıkarmalı aşı olmak istemeyenleri.
  • Temmuz 75 saat uçuş yazılmış. Eski derken neyi kastediyorsun bilmiyorum ama programlar eskiye döndü.

Avrupa çapında gevşeyen kısıtlamalarına rağmen havacılık sektörü delta varyantının yarattığı belirsizlik nedeniyle toparlanmakta zorlanıyor.

Corona virüs pandemisinin etkisini azaltmasının ardından gevşeyen kısıtlamalara rağmen havacılık sektörü eski günlerinden çok uzakta.

Avrupa seyahat hisseleri, yaz tatili sezonuna dair umutlar nedeniyle bahar aylarında bir miktar yükselse de delta varyantının yayılmasının ardından seyahat kurallarındaki kimi değişiklikler nedeniyle tekrar düşüşe geçti.

İNGİLTERE ETKİSİ

Son olarak Avrupa’nın en önemli turizm merkezlerinden olan İspanya ve Portekiz, önemli bir turist kaynağı olan İngiltere’ye yeni seyahat kısıtlamaları getirdi. Fransa gibi ülkelerde ise insanlar yerel tatil olanaklarını değerlendiriyor.

HAVA TRAFİĞİ 2019’A ÇOK UZAK

Konu ile ilgili Bloomberg’e değerlendirmelerde bulunan ADP şirketinden Augustin de Romanet, geçtiğimiz hafta Paris’teki Orly havalimanındaki hareketliliğin 2019’un ancak yarısı olduğunu belirtti. Buna karşın uluslararası Paris-charles De Gaulle Havalimanı ise 2019’daki trafiğin ancak yüzde 29’una ulaşabilmiş durumda.

ABD’deki seyahat kurallarına ilişkin belirsizlik ise Avrupalı gezginlerin deniz aşırı seyahatler planlamasına dönük en önemli engellerden birisi.

FRANSA’DA DELTA PANİĞİ

Fransa Sağlık Bakanı Olivier Veran Cuma günü yaptığı açıklamada, Fransa’daki pozitif vakaların yaklaşık üçte birini oluşturan Delta varyantının yaz sezonunu ve tatilleri tehdit ettiğini belirtti.

Havacılık sektörüne şimdi de Delta varyantı darbesi

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

ECHO! ~ 3 yıl önce
Muhtemelen Delta’dan sonra Echo variantı gelir!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Lambda ~ 3 yıl önce
Lambda var sırada
Op ~ 3 yıl önce
18 yaşından büyük herkes aşı olabiliyor artık, bundan bir ay sonra aşı yaptırmayanlara kısıtlama olması gerekli avm ye girmeleri, maske takma zorunluluğu vs. Gerekirse işveren ücretsiz izne çıkarmalı aşı olmak istemeyenleri.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
O zaman ~ 3 yıl önce
O garip sıvıyı vurulanlara bir bakalım. Sıkıntı çıkmazsa birkaç sene içinde, biz de oluruz
ozaman cvp ~ 3 yıl önce
O garip sıvıyı vurulanlarda bir şey olmazsa da sen vurulma lütfen.
Döndük bile ~ 3 yıl önce
Temmuz 75 saat uçuş yazılmış. Eski derken neyi kastediyorsun bilmiyorum ama programlar eskiye döndü.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Iyiymis ~ 3 yıl önce
95

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000