24 Ocak 2019, Perşembe 12:35:01

Havalimanlarındaki grevler amacına ulaştı

Almanya genelinde binlerce uçuşun iptal, yüz binlerce yolcunun mağdur olmasına neden olan güvenlik elemanlarının grevleri amacına ulaştı.
  • Toplum birlik olsa herkes hakkını alır, hak vermeyenlere,sömürenlere de hak ettikleri cevapları da verirler ama nerede bizde öyle millet? Adamlar boyuna greve gidiyor ama zenginliklerinden de bir şey kaybetmiyorlar bilakis daha da zenginleşiyorlar. Onlar da mı hain peki? Hakkını heryerde arayanlara binlerce selam olsun kula kulluk ederek,boyun bükerek,yalakalık yaparak kendini sömürtenlere de yuh olsun...
  • Hak verilmez, alınır.
  • Bizde olsa hak arayınca işten atılıyoruz

Almanya genelinde binlerce uçuşun iptal, yüzbinlerce hava yolcusunun mağdur olmasına neden olan güvenlik elemanlarının grevleri amacına ulaştı. Birleşik hizmet sendikası ver.di ile masaya oturan Federal Hava Güvenliği Şirketler Birliği, her konuda uzlaşmaya vardıklarını duyurdu. Hava yolcuları ve havayolu şirketleri, derin bir nefes aldı.

Birleşik Hizmet Sendikası ver.di ile Federal Hava Güvenliği Şirketler Birliği (BDLS) arasında havaalanlarında görevli güvenlik elemanlarının ücret artışı konusunda uzlaşma sağlandı. Hürriyet'te yer alan habere göre; Tarafların toplu sözleşme görüşmelerinde anlaşmaya varmaları, uçak yolcularına da derin nefes aldırdı. Sendikanın ülke genelinde tüm çalışanlar için eşit saat ücreti istemesi görüşmelerin tıkanmasına neden olmuştu. Taraflar son kez çarşamba günü masaya oturdu. bu sabah açıklama yapan BDLS yetkilileri, her konuda uzlaşmaya varıldığını duyurdu. Uzlaşma her kesimde sevinçle karşılandı.

İLK ZAMLI ÜCRET MARTTA

BDLS adına toplu sözleşme görüşmelerine katılan heyete liderlik yapan Rainer Friebertshäuser, Almanya genelinde ücret eşitliğinin 2021 yılında sağlanacağını duyurdu. Buna göre düşük ücretin ödendiği eyaletlerde kademeli olarak yüksek oranda ücretlere zam yapılarak 2021 yılında eşit ücret seviyesine ulaşılacak. 2021 yılına kadar güvenlik görevlilerine yüzde 3.5 ile 9.77 oranında zam yapılacak. İlk zamlı ücretler ise mart ayında ödenecek. 

Havalimanlarındaki grevler amacına ulaştı

Yorumlar

Hak ~ 5 yıl önce
Toplum birlik olsa herkes hakkını alır, hak vermeyenlere,sömürenlere de hak ettikleri cevapları da verirler ama nerede bizde öyle millet? Adamlar boyuna greve gidiyor ama zenginliklerinden de bir şey kaybetmiyorlar bilakis daha da zenginleşiyorlar. Onlar da mı hain peki? Hakkını heryerde arayanlara binlerce selam olsun kula kulluk ederek,boyun bükerek,yalakalık yaparak kendini sömürtenlere de yuh olsun...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Pgs ~ 5 yıl önce
Pegasusu tek paragrafla özetlemişsin eline sağlık yalaklık, boyun eyme kendi lehine olan şeyleri abuk subuk raporlarla aleyhine çevirme ve yazılabilecek binlerce şey.
Tebrikler ~ 5 yıl önce
Hak verilmez, alınır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Alman ~ 5 yıl önce
Bizde olsa hak arayınca işten atılıyoruz

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000