18 Eylül 2023, Pazartesi 13:23:47

Helikopter kazasında acı haber; 3 kişinin cansız bedenine ulaşıldı

İzmir'in Menderes ilçesindeki orman yangınına müdahale için su almaya çalışırken Tahtalı Barajı'na düşen helikopterde bulunan 3 personelin cansız bedenine ulaşıldı.
  • Başkalarının canları, malları, konforu için çalışıp hergün canlarını tehlikeye atan insanlara yetirince saygı göstermiyoruz. Yaptıkları işi yeterince takdir etmiyoruz. Ne kadar vurdum duymaz, ne kadar “ben” merkezli insanlar olduk :(
  • Nur içinde uyusunlar, Allah rahmet eylesin, geride kalanlara sabırlar nasip eylesin, çok acı

İzmir'in Menderes ilçesindeki orman yangınına müdahale için su almaya çalışırken Tahtalı Barajı'na düşen helikopterde bulunan 3 personelin cansız bedenine ulaşıldı.

Menderes'in Keler Mahallesi yakınlarındaki ormanda, önceki gün saat 14.00 sıralarında yangın çıktı. Bölgeden yükselen dumanları görenlerin ihbarıyla bölgeye İzmir Orman Bölge Müdürlüğü'ne ait 8 uçak, 18 helikopter, 46 arazöz, 13 su ikmal aracı, 7 dozer ve 7 ilk müdahale yer ekibi sevk edildi. Yangın söndürme çalışmaları aralıksız devam ederken, havanın kararmasının ardından gece görüşlü yangın söndürme helikopterleri de müdahaleye başladı. Saat 23.53'te içerisinde 3 Kırgızistan uyruklu, 1 Türk mürettebat Mehmet Akif Tutuk'un olduğu gece görüşlü yangın söndürme helikopteri, henüz bilinmeyen bir nedenle müdahalede kullandığı suyu aldığı Tahtalı Barajı'na düştü. Bölgeye polis, jandarma, itfaiye, sahil güvenlik, AFAD ve UMKE ekipleri sevk edildi. Düşen helikopter enkazı ve mürettebat için olayın ardından arama-kurtarma çalışması başlatıldı. 4 mürettebattan Kırgızistan uyruklu 1 kişi kendi imkanlarıyla yüzerek karaya çıkarken, tedavisi için hastaneye kaldırıldı, sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi. Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı da dün bölgede incelemelerde bulundu.

ÇALIŞMALAR TEKRAR BAŞLADI

Dün barajda yapılan çalışmalar sonucu ekipler, helikopterin yaklaşık 12 metre derinlikte balçığa saplandığını tespit etti. Kurtarma balonları, barajda su altına indirildi ve helikoptere bağlandı ancak ilk gün sonuç alınamadı. Hava koşulları, suyun dibindeki akıntı ve görüş mesafesinin düşmesi üzerine çalışmalara ara verildi. Havanın aydınlanmasıyla birlikte ekipler bölgeye gelerek arama kurtarma çalışmalarına yeniden başladı. Kurtarma çalışmaları için Jandarma Arama Kurtarma biriminden 10 kişilik ekibin de bölgeye geldiği öğrenildi.

Öte yandan Menderes'teki orman yangını 9 uçak, 20 helikopter ile havadan 54 arazöz, 20 su ikmal aracı, 10 dozer, 10 ilk müdahale yer ekibi, 500 personelle karadan yapılan çalışmalar sonucu 20 saatte söndürüldü.

ACI HABER GELDİ

Tahtalı Barajı'na düşen helikopterde bulunan 3 personelin cansız bedenine ulaşıldı.
 

Helikopter kazasında acı haber; 3 kişinin cansız bedenine ulaşıldı

Yorumlar

Allah Rahmet Eylesin ~ 9 ay önce
Başkalarının canları, malları, konforu için çalışıp hergün canlarını tehlikeye atan insanlara yetirince saygı göstermiyoruz. Yaptıkları işi yeterince takdir etmiyoruz. Ne kadar vurdum duymaz, ne kadar “ben” merkezli insanlar olduk :(

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Havacı ~ 9 ay önce
Nur içinde uyusunlar, Allah rahmet eylesin, geride kalanlara sabırlar nasip eylesin, çok acı

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000