07 Ocak 2010, Perşembe 07:19:31

Heronlar için heyet gidecek...

Milli Savunma Bakanı vecdi Gönül, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında toplanan Savunma Sanayii İcra Komitesi Toplantısı'nın ardından açıklamalarda bulundu.
  • hem vaadlerini yerine getirmiyor hemde ceza ödemiyorlar bu ticarette heronları biz israile satıyo olsaydık israil şimdiye kadar bu uçakları bedavaya getirmişti hemde üzerine 10 tane hediye etmiştik. gönderin her herona bir neron yakıp yıksın bir daha ihaleye de girmeyin bunlarla....

Gönül, İsrail ‘den alınacak insansız hava aracı heron’lar için sözleşmenin sonuna doğru gelindiğini belirtti ve “Ocak ayının 11'inde İsrail'e heyeti gönderiyoruz” dedi.

Gönül, “Yükselen fiyatlar karşısında üç ihtimal ortaya çıkıyor. Projenin iptal edilmesi, proje değerinin aynı kalması ya da sipariş miktarının aynı kalması fakat proje değerinin yükseltilmesi. Uçak adedinde düşmeyi doğru bulmuyoruz ancak şu anda makul bir müzakere yürütüyoruz. TBMM'nin bize verdiği bir fiyat yetkisi var ve bu fiyatı aşmamız zaten söz konusu değil” ifadelerini kullandı.

Yılın ilk savunma sanayii icra komitesi toplantısında, Kara Kuvvetleri Komutanlığı'na 2 adet taktik insansız hava aracı için Kalekalıp-Baykar Makine Ortak Girişimi ile sözleşme görüşmelerine başlanmasına karar verildi.

Toplantıda uzlaşma sağlanan başlıklar arasında, keşif gözetleme uydu sistemi Göktürk 3 ile orta menzilli At-Unut tipi tanksavar silahı projelerinin başlatılmasının da olduğu belirtildi.

Heronlar için heyet gidecek...

Yorumlar

Misafir ~ 14 yıl önce
hem vaadlerini yerine getirmiyor hemde ceza ödemiyorlar bu ticarette heronları biz israile satıyo olsaydık israil şimdiye kadar bu uçakları bedavaya getirmişti hemde üzerine 10 tane hediye etmiştik. gönderin her herona bir neron yakıp yıksın bir daha ihaleye de girmeyin bunlarla....

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000