08 Ocak 2010, Cuma 18:00:40

KAHİRE SEYAHATİ EZİYETE DÖNÜŞTÜ!

Gazze'ye yardım ulaştırmak için yola çıkan ‘Filistin’e Yol Açık’ konvoyu Mısır ile Türkiye arasında krize neden olurken Kahire’den İstanbul’a gelecek uçağın yolcuları iki saat boyunca uçakta bekletildi.
  • 5 saat rotarla kalkan ucagin Misir Havayollarina ait oldugunu ve rotar ile kaybettigi parayi bir dusunseniz boyle sacma elestiriler yapmazssiniz.
  • hava kosullarinin elverissiz oldugu durumlarda baska ne beklersiniz?
  • hüsnü de çok mubarek adammışşş....
  • arkadaşlar ben gerçekleri açıklayayım size. kahire üzerinde boeing 777 tipi özel uçağımla akrobasi hareketleri yaparken, birden kule anons geçti. "hacı defol git burdan" diye. ben de sinirlendim haliyle tabii."bana hüsnü mübarek'i bağlayın derhal " dedim. 1 saat 2 saat lak lak etik hüsnüyle ondan sonra trafik açıldı. neyse teşekküre gerek yok :)))))
  • bu işin içinde olan herkes bilir ki o kadar gecikmiş bi uçağın yarım saatte kapatmasından daha doğal bi şey yoktur..arkadaş kendine bosuna pay çıkarmasın...
  • neyseki ustun yetenekli opscu hizli bir operasyonla ucagi yarım saatte kapatarak 5 saatlik gecikmeyi donus icin 4buçuk saate indirdi :))
  • Slot varmis.
  • Eger aciklamalarda bir yalan/yanlis yoksa gayet normal bir olay. Bu tip operasyonel gecikmeleri neden boyle abartarak verme egilimindesiniz anlamiyorum. Istanbul\'un yogunlugu malum, bir de kotu hava sartlari varsa slot gelmesi ve ucuslarda gecikme olmasi dogal. Bunun uzerine de kum firtinasi eklenmisse ekip ya da havayolu ne yapabilir ki? Istanbul havaalanindaki sikisikligi ve gecikmelere sebep olan yetersizligi elestirin daha dogru olur...

Mısır Havayolları’nın Kahire-İstanbul seferini yapan uçağının yolcularının seyahati, Kahire Havaalanı’nda eziyete dönüştü.

Egypt Havayolları’na ait Airbus 321 tipi uçağa binen yolcular İstanbul’a hareket etmeyi beklerken kabin memurunun, ‘hava trafiği yoğunluğu nedeniyle kalkışımız gecikecek’ anonsuyla karşılaştı.

Yolcular, hava trafiğinin normale dönmesini beklerken bu kez bir başka anons geldi. Kum fırtınası yüzünden kalkışın yapılamayacağı söylendi ve yolcular iki saat uçak içinde bekletildikten sonra indirilerek terminale alındı.

Terminalde uzun süre bekletilen yolcular yeniden uçağa davet edildi. Uçak yaklaşık 5 saat gecikmeli olarak saat 16:30’da Atatürk Havalimanı’na indi.

©Airporthaber.com

KAHİRE SEYAHATİ EZİYETE DÖNÜŞTÜ!

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

Misafir ~ 14 yıl önce
5 saat rotarla kalkan ucagin Misir Havayollarina ait oldugunu ve rotar ile kaybettigi parayi bir dusunseniz boyle sacma elestiriler yapmazssiniz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
hava kosullarinin elverissiz oldugu durumlarda baska ne beklersiniz?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
hüsnü de çok mubarek adammışşş....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
arkadaşlar ben gerçekleri açıklayayım size. kahire üzerinde boeing 777 tipi özel uçağımla akrobasi hareketleri yaparken, birden kule anons geçti. "hacı defol git burdan" diye. ben de sinirlendim haliyle tabii."bana hüsnü mübarek'i bağlayın derhal " dedim. 1 saat 2 saat lak lak etik hüsnüyle ondan sonra trafik açıldı. neyse teşekküre gerek yok :)))))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
bu işin içinde olan herkes bilir ki o kadar gecikmiş bi uçağın yarım saatte kapatmasından daha doğal bi şey yoktur..arkadaş kendine bosuna pay çıkarmasın...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
neyseki ustun yetenekli opscu hizli bir operasyonla ucagi yarım saatte kapatarak 5 saatlik gecikmeyi donus icin 4buçuk saate indirdi :))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
Slot varmis.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
Eger aciklamalarda bir yalan/yanlis yoksa gayet normal bir olay. Bu tip operasyonel gecikmeleri neden boyle abartarak verme egilimindesiniz anlamiyorum. Istanbul\'un yogunlugu malum, bir de kotu hava sartlari varsa slot gelmesi ve ucuslarda gecikme olmasi dogal. Bunun uzerine de kum firtinasi eklenmisse ekip ya da havayolu ne yapabilir ki? Istanbul havaalanindaki sikisikligi ve gecikmelere sebep olan yetersizligi elestirin daha dogru olur...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000