19 Ağustos 2011, Cuma 07:40:17

KÖRFEZ ŞİRKETLERİ İÇ HATLARA GİRİYOR!

Suudi Arabistan Sivil Havacılık Genel Otoritesi, ülkenin hava sahasını Körfezli havayollarına açmayı planlıyor...
  • Ne şamın şekeri ne arabın yüzü. Herşeyin yalan olduğu, dürüst emniyetli güvenilir havacılığın yapılamayacağı yerler
  • Hangi aklı başında şirket gider de araplarla uğraşır ?
  • kim gidip te suudi arabistana base kurucak ic hat seferi yapmak icin kolay mi o isler...double sector olabilir belki ama o da zor bence
Otorite sözcüsü Halid El Haybari, Körfez merkezli havayollarına ülkede iç hat hizmetine başlama izni vermeyi ciddi olarak düşündüklerini söyledi. Uzmanlar, Suudi Arabistan'ın bu kararı vermesinin birden fazla nedeni olduğunu belirtiyor. En önemlisinin ise krallıktaki havayollarının kendi hükümetleri tarafından tam desteklenen Körfezli havayolları ile rekabet edebilecek seviyede olmaması gösteriliyor.

Suudi Haber Ajansı'nın haberine göre, ülkenin hava sahasının açılması ile iç hat taşımacılık hizmetlerinde iyileşme ve sosyal ve ekonomik kalkınmada hızlanma görülecek. Üst düzey yetkililerin konu üzerinde farklı yönleriyle çalıştıkları ve yeni gelişmenin hem vatandaş hem yabancı çalışanların faydasına olacağı belirtildi.

Bunun yanısıra savunma ve havacılık yardımcı bakanı Prens Fahd Bin Abdullah, kendilerine Körfez havayolları tarafından ülkedeki iç hat hizmetlerine yönelik herhangi bir başvuru gelmediğini ifade etti. Yetkili, krallıktaki iç hat sektörünün bölgedeki bazı ülkelere kıyasla daha cazip, fiyatların istikrarlı ve Sudan ve Yemen gibi ülkelerden de daha ucuz olduğunu vurguladı. Kaynaklara göre, Arap dünyasının en büyük ekonomisine sahip Suudi Arabistan'daki havacılık sektörü, Ortadoğu'daki sektörün yüzde 29'unu oluşturuyor.
KÖRFEZ ŞİRKETLERİ İÇ HATLARA GİRİYOR!

Yorumlar

Misafir ~ 13 yıl önce
Ne şamın şekeri ne arabın yüzü. Herşeyin yalan olduğu, dürüst emniyetli güvenilir havacılığın yapılamayacağı yerler

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Hangi aklı başında şirket gider de araplarla uğraşır ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
kim gidip te suudi arabistana base kurucak ic hat seferi yapmak icin kolay mi o isler...double sector olabilir belki ama o da zor bence

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000