09 Nisan 2010, Cuma 09:12:03

"Madem uçak gelmiyor, o zaman okey dönsünler!"

Demokrat Parti (DP) Alanya İlçe Başkanı Yaşar Uysal, Gazipaşa Havaalanı’na uçak inmeyişini ilginç bir şekilde eleştirdi.
  • Talihsiz bir açıklama,sarfedilen emeğe saygı göstermek gerekir.Bölgede yaşayan insanlar olarak TAV Şirketi Yöneticilerini ve çalışanlarını motive etmek yerine onların şevklerini kırmayalım lütfen
  • Onlar açamadı biz açacağız diyorsunuz. Sizi de gördük. Açabilseydiniz zaten yıllar önce açardınız. Şimdi, milletin karşısına çıkıp bu lafları nasıl edebiliyorsunuz? Bir kere bu meydan açık. Fakat istenen düzeye getirilmek için çaba sarf ediliyor. Destek olacağınıza oturduğunuz yerden açıklamalarınızla köstek olmaya çalışıyorsunuz. Bence gereksiz laflar edeceğinize oturun o okeyi, tavlayı kendiniz oynayın. O meydanda ekmek parası için emek veren ve meydanın gelişmesi için canla başla çalışan insanlara da laf etmeye hakkınız yok. Gölge etmeyin başka ihsan istemeyiz.
  • Sayın Yaşar Uysal'ı önemli bir konuda dalga geçici tavrından dolayı kınıyoruz...
  • Gazipaşa Havaalanı Temmuz 2009 tarihinden beri haftanın 7 günü resmen uçak trafiğine açıktır. Havacılık yayınlarında tüm bilgileri mevcutur ve VFR uçuşlara hergün hizmet etmektedir. Amaç IFR statüde ticari uçuşları başlatmaktır ve TAV yoğun bir şekilde şartları yerine getirmek için çalışmaktadır. Şu anki haliyle bile birçok Anadolu meydanının çok üzerinde standartlara sahiptir. Bu meydan siyasi çekişmelere kurban edilmemelidir. Halkın kafası bulandırılmamalıdır. Ayrıca bölgenin rantı iştah kabartıyor. Siyasi malzemeyede çok açık.Ticari seferlerin başlaması an meselesi. Bu yaz uçaklar başlayınca, o siyasi arkadaşı çağırırlar, koltuğunun altına tavlayı verir gönderirler. Merak etmesin.
  • Arkadaşlar sık sık batuma uçuyorum ve her defasında pistin karşısındaki kocaman dağ dikkatimi çekiyor burada aynı sıkıntı yokmudur bir bilen varsa lütfen açıklarmı.
  • tavın elinde pist 2400 metre olursa tüm charter uçaklarının ineceğine dair bağımsız havacılık uluslarası kuruluşların raporu var ama dhmi yani bakan baskısından açıklıyamaz yoksa istanbul ankara izmir de başına başka şeyler gelir onlar haklı ama bu raporları alantya tic.ods. başkanı biliyor mevlut çavuşoğlu biliyor bel. bşk .biliyor kimse ses çıkarmıyor neden ??????????alanya sahipsiz
  • ICF elini çekerse açılır

Geçtiğimiz yıl basın mensuplarıyla birlikte Kale’nin Damlataş girişine giderek beraberinde getirdiği oyuncak treni eliyle Kale yolundan aşağıya indiren ve “Başkan Sipahioğlu treni getiremedi ama biz onun yerine bu oyuncak treni Kale’ye çıkardık” diyen Uysal, dün de aylardır boş boş oturduklarını iddia ettiği Gazipaşa Havaalanı personeline ‘canları sıkılmasın’ diye tavla ve okey takımı gönderdi.

Demokrat Parti İlçe Teşkilatı’nın haftalık olağan yönetim kurulu toplantısının ardından bir basın açıklaması yapan Uysal, makam masasının üzerindeki tavla ve okey takımını en kısa sürede Gazipaşa Havaalanı personeline göndereceklerini söyledi. AK Partililerin havaalanı konusunda aylardır ‘ha açıldı, ha açılacak’ diye halkı oyaladığını ve insanların umutlarıyla oynandığını belirten DP İlçe Başkanı Yaşar Uysal, “Bu havaalanının açılacağı yok. Turizm Bakanı kendisini ziyaret eden Alanya heyetine ‘Pist yanlış yapılmış’ diyor. Ulaştırma Bakanı ‘Pist uzamayabilir’ diye açıklama yapıyor. Öte yandan AKPM Başkanı Mevlüt Çavuşoğlu ‘Biz işimizi biliriz, en kısa sürede açarız’ diye beyanatlar veriyor. AK Parti İlçe Başkanı ise ‘Mayıs’ta uçak inecek’ diye günü kurtarıyor. Bizim kanaatimize göre bu sene bu havaalanına uçak inmez. Bu yüzden havaalanında görev yapan arkadaşlarımızın ‘canları sıkılmasın’ diye onlara bir tavla ve okey takımı gönderiyoruz. Böylece boş boş oturup bu durumu kendilerine bunalım yapmazlar. Bu havaalanını açmak Demokrat Parti iktidarına nasip olacak, bunu da ilk seçimlerde herkes görecek” dedi.
 

"Madem uçak gelmiyor, o zaman okey dönsünler!"

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

Misafir ~ 14 yıl önce
Talihsiz bir açıklama,sarfedilen emeğe saygı göstermek gerekir.Bölgede yaşayan insanlar olarak TAV Şirketi Yöneticilerini ve çalışanlarını motive etmek yerine onların şevklerini kırmayalım lütfen

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
Onlar açamadı biz açacağız diyorsunuz. Sizi de gördük. Açabilseydiniz zaten yıllar önce açardınız. Şimdi, milletin karşısına çıkıp bu lafları nasıl edebiliyorsunuz? Bir kere bu meydan açık. Fakat istenen düzeye getirilmek için çaba sarf ediliyor. Destek olacağınıza oturduğunuz yerden açıklamalarınızla köstek olmaya çalışıyorsunuz. Bence gereksiz laflar edeceğinize oturun o okeyi, tavlayı kendiniz oynayın. O meydanda ekmek parası için emek veren ve meydanın gelişmesi için canla başla çalışan insanlara da laf etmeye hakkınız yok. Gölge etmeyin başka ihsan istemeyiz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
Sayın Yaşar Uysal'ı önemli bir konuda dalga geçici tavrından dolayı kınıyoruz...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
Gazipaşa Havaalanı Temmuz 2009 tarihinden beri haftanın 7 günü resmen uçak trafiğine açıktır. Havacılık yayınlarında tüm bilgileri mevcutur ve VFR uçuşlara hergün hizmet etmektedir. Amaç IFR statüde ticari uçuşları başlatmaktır ve TAV yoğun bir şekilde şartları yerine getirmek için çalışmaktadır. Şu anki haliyle bile birçok Anadolu meydanının çok üzerinde standartlara sahiptir. Bu meydan siyasi çekişmelere kurban edilmemelidir. Halkın kafası bulandırılmamalıdır. Ayrıca bölgenin rantı iştah kabartıyor. Siyasi malzemeyede çok açık.Ticari seferlerin başlaması an meselesi. Bu yaz uçaklar başlayınca, o siyasi arkadaşı çağırırlar, koltuğunun altına tavlayı verir gönderirler. Merak etmesin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
Arkadaşlar sık sık batuma uçuyorum ve her defasında pistin karşısındaki kocaman dağ dikkatimi çekiyor burada aynı sıkıntı yokmudur bir bilen varsa lütfen açıklarmı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
tavın elinde pist 2400 metre olursa tüm charter uçaklarının ineceğine dair bağımsız havacılık uluslarası kuruluşların raporu var ama dhmi yani bakan baskısından açıklıyamaz yoksa istanbul ankara izmir de başına başka şeyler gelir onlar haklı ama bu raporları alantya tic.ods. başkanı biliyor mevlut çavuşoğlu biliyor bel. bşk .biliyor kimse ses çıkarmıyor neden ??????????alanya sahipsiz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
ICF elini çekerse açılır

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000