29 Mayıs 2011, Pazar 08:21:34

NATO UÇAKLARI SİVİL EVİ VURDU

NATO savaş uçaklarının Afganistan'ın güneybatısındaki Helmand vilayetinde düzenledikleri hava saldırısında 14 kişinin öldüğü, 6 kişinin yaralandığı bildirildi.
  • Ne o seçime daldın unuttun milleti oldu mu şimdi eş başkanım.
Ölenlerin tamanını kadın ve çocukların oluşturduğu belirtildi.Helmand vilayet yönetimi sözcüsü Davud Ahmedi, Nevzad ilçesinde dün geç saatlerde düzenlenen saldırıda ölen 14 kişinin tamamının kadın ve çocuklar olduğunu söyledi.

Ahmedi, bölgedeki militanları hedef alan NATO savaş uçaklarının, militanlar yerine sivillere ait iki evi vurması sonucu evlerde yaşayan 2 kadın, 5 kız ve 7 erkek çocuğunun hayatını kaybettiğini belirtti.

Sözcü, NATO saldırısının, militanların dün erken saatlerde Nevzat ilçesindeki bir NATO Deniz Piyadesi üssüne düzenledikleri saldırının ardından yapıldığını kaydetti.

NATO yetkilisi Binbaşı Tim James, Nevzad ilçesinde sivil kayıplar olduğuna ilişkin bilgilerin kendilerine ulaştığını söyledi. İttifak güçleriyle Afgan askerlerinin olay bölgesinde incelemelerde bulunduğunu belirten James, NATO'nun konu hakkında daha sonra ek bir açıklama yayımlayacağını kaydetti.
NATO UÇAKLARI SİVİL EVİ VURDU

Yorumlar

Misafir ~ 13 yıl önce
Ne o seçime daldın unuttun milleti oldu mu şimdi eş başkanım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000