04 Mart 2011, Cuma 10:57:52

PETROL FİYATLARI BİLETLERE YANSIDI

Petrol 110 doların üzerindeki seyrini sürdürürse 4 kişilik bir ailenin uçakla ulaşım dahil bir haftalık Antalya tatili 2010’a göre 1.400 lira zamlanacak.
  • uzun uçuşlarda maliiyeti yüksek olan ve iyi kalite hizmet veren firmalara sözüm yok. onlar personeline iyi maaş yolcusuna iyi hizmet sunuyor. sözüm ucuz diye geçinen havayollarına madem ucuz havayolusunuz abartmayın fiyatları peak sezon geliyor şimdi. görürüz fiyatları. kalitesiz pahalı havayollarını
  • Bizi durdurmaz. yeni uçak siparişi vermeye devam edeceğiz. Melekler Şehri gibi yeni destinasyonlar açacağız. Avustralya bizi bekle. İlk sefer davetlileri de hazırlansınlar. Biz dolu gidip, dolu geliyoruz.
  • Sacmalamayin Petrol,a Zam geldi diyemi UCAK Biletlerine zam geldi....? Hepiniz Gözlerinizi Acin ve internetten satilan biletlerdeki Fiyatlarina Bakin. kac Yolcu 39.-€ veya 100.-€ dan asagidaki fiyatlardan satin alabiliyor....? OW Fiyatlarin 300---500.-€ arasinda satildigini herhalde Görmuyorsunuz....? Havayollari zaten kapalarina göre Zam yapiyor merak etmeyin. Petrolun Zamlanmasindan kaynaklanmiyor Mallesep.
  • körfez savaşında avrupadan rezervasyonların çoğu iptal oldu.şimdi neredeyse bütün komşuların hali ortada bilet fiyatlarını bilmem ama oteller baya baya ucuzlucak gibi gözüküyor.otelcilerden ses çıkmıyor şimdilik ne diyim yine yerli turiste kalıcaklar gibi duruyor
  • yakıt harcı diye ekleyip duruyorlar pegasusta ekledi. bu devlete giden bir harç değil. firmaların eklediği kandırmaca bari ana fiyata ekleyinde net fiyatta bunu gorelim. sabihanin alan vergisi 6 yada 7 tl gerisini siz düşünün nerden ekliyorlar.
  • Petrol fiyatlari tum dunyada yukseliyor, thy zamyapıyorda diger hava yollari zam yapmıyormu?Havacılıkta en buyuk maliyet yakıt maliyeti sirket keyfinden zam yapmıyor ya... zam yapma sirket zarar etsin sora senerdir oldugu gibi devletmi subbanse etsin.Devletin parasi senin paran ,pahalı geliyorsa otobuse bin
  • sağduyulu davranmak için thy kullanmamış olmak yeterli mi yani? ne kadar saçma yorumlar yapıyorsunuz.. airporthaber de yayınlıyor, bravo vallahi.
  • Amanın, kalkıpta devletten yardım istemesinlerde, bilete zam yapsınlar. BİZİM VERGİLER UÇACAĞINA, PARASI OLAN UÇSUN.
  • binmeyin uçaga kardeşim eskiden uçaklamı gidiyordunuz heryere...bakın o burnundan kıl aldırmayan thy başta olamk üzere diğer firmaların nasıl eli ayağına dolaşacak...amaa nerde bizim millette o sağduyu...bizim millet akıllanmaz
  • Her petrol fiyati artisinda hop zam peki petrol fiyati duserken niye indirim yok.bunlarin amaci halki soyup paraya para katmak.bide bu millet cok cahil ,koyun surusu gibi tepkisizde.alllah bu milleti uyandirsinda kendine gelsin dicem ama kendine gelemicek cunku cok cahil.
 Ortadoğu’daki belirsizliğin neden olduğu petrol fiyatlarındaki artış tatilcileri ve turizm sektörünü de etkileyecek. Petrol fiyatlarının 110 doların üzerindeki seyrini sürdürmesi halinde ise Türkiye’de de havayolu şirketleri biletlere yüzde 10 zam yapacak. Böylece 4 kişilik çekirdek aile, Antalya civarında yapacağı, uçakla ulaşımın dahil olduğu bir haftalık yaz tatili için 2010’a göre ortalama bin 400 lira daha fazla ücret ödeyecek. Otomobiliyle tatile gitmeyi planlayan bir ailenin faturası ise 556 lira arttı.

BİLET FİYATLARI ŞİMDİDEN ZAMLANDI
2010 yaz tatilinde 4 kişilik bir aile, temmuz ayında uçakla ulaşımın dahil olduğu bir haftalık tatil için gecelik yaklaşık bin 300 TL öderken, bu yaz gecelik yaklaşık bin 500 TL’yi gözden çıkaracak.

Yaz tatili için en çok tercih edilen yerlerden Antalya ve Bodrum’a uçakla gitmek isteyen 4 kişilik bir ailenin 2010 yazında ödemesi gereken ücret bin 200 lira idi. Bu rakam bin 300 liraya yükseldi. 1 ay önceden alınması durumunda uçak biletlerine ödenen fiyat 660- 880 lira civarında. Bu da uçakla seyahat edecek 4 kişilik bir ailenin halihazırda yüzde 10 zamlı fiyat ödeyeceğini gösteriyor. Kendi otomobiliyle seyahati tercih eden bir ailenin ise 4 depo benzin doldurması durumunda, yolculuğunun maliyeti 736’dan 816 TL’ye çıkacak. Seyahatin dahil olmadığı geçtiğimiz yıl gecelik 680 TL olan paket tur fiyatları ise bu yıl 748 TL’ye yükseldi. Böylece kendi otomobiliyle tatile gitmeyi planlayan 4 kişilik bir ailenin bir haftalık tatil için ödeyeceği tutar 556 lira zamlandı.

‘Böyle giderse % 10 zam kaçınılmaz olur’
Brent petrolün fiyatının 112 dolar seviyelerine yerleşmesiyle, Türkiye’de önceki gün benzinin litresi 5 kuruş zamlanmıştı. Türkiye Özel Sektör Havacılık İşletmeleri Derneği (TÖSHİD) Genel Sekreteri Musa Alioğlu petrol fiyatları 110 doların üzerinde kalırsa uçuş ücretlerinde fiyat artışının kaçınılmaz olduğunu belirtti. Alioğlu “Bu seyir devam ederse 31 Mart’ta başlayacak yeni sezonda uçuş ücretlerine uygulanacak yüzde 10’luk zam kaçınılmaz olur” dedi.

AVRUPA’DA ZAM FURYASI
Kasım ayından bu yana yaklaşık yüzde 38 oranında yükselen petrol fiyatları nedeniyle Amerika’daki havayolları şirketleri 2011’in başından bu yana bilet fiyatlarını 5 kez artırdı. Amerika’da iç hat uçuş ücretleri kişi başına 45 dolar yükseldi. Avrupa’nın lider tur operatörleri de artan maliyetlerini paket turlara yansıtmaya başladı. TUI’nin İngiltere’de faaliyet gösteren markaları Thomson, First Choice ve Thomson Airways de kısa mesafeli uçuşlara 15, orta mesafeli uçuşlara 25, uzun mesafeli uçuşlara 40 sterlinlik petrol farkı koydu.

NİSAN'DA ZAM GELEBİLİR
Atlasjet Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ersoy da nisan mayıs aylarında uçak biletlerinin zamlanabileceğini söyledi. Ersoy “Libya’daki durum vahametini koruduğu sürece, nisan mayıs aylarına geldiğimizde, uçak bileti fiyatlarında tabii ki bir artış olacaktır” şeklinde konuştu.

(Habertürk)

PETROL FİYATLARI BİLETLERE YANSIDI

Yorumlar Tüm Yorumlar (15)

Misafir ~ 13 yıl önce
uzun uçuşlarda maliiyeti yüksek olan ve iyi kalite hizmet veren firmalara sözüm yok. onlar personeline iyi maaş yolcusuna iyi hizmet sunuyor. sözüm ucuz diye geçinen havayollarına madem ucuz havayolusunuz abartmayın fiyatları peak sezon geliyor şimdi. görürüz fiyatları. kalitesiz pahalı havayollarını

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Bizi durdurmaz. yeni uçak siparişi vermeye devam edeceğiz. Melekler Şehri gibi yeni destinasyonlar açacağız. Avustralya bizi bekle. İlk sefer davetlileri de hazırlansınlar. Biz dolu gidip, dolu geliyoruz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Sacmalamayin Petrol,a Zam geldi diyemi UCAK Biletlerine zam geldi....? Hepiniz Gözlerinizi Acin ve internetten satilan biletlerdeki Fiyatlarina Bakin. kac Yolcu 39.-€ veya 100.-€ dan asagidaki fiyatlardan satin alabiliyor....? OW Fiyatlarin 300---500.-€ arasinda satildigini herhalde Görmuyorsunuz....? Havayollari zaten kapalarina göre Zam yapiyor merak etmeyin. Petrolun Zamlanmasindan kaynaklanmiyor Mallesep.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
körfez savaşında avrupadan rezervasyonların çoğu iptal oldu.şimdi neredeyse bütün komşuların hali ortada bilet fiyatlarını bilmem ama oteller baya baya ucuzlucak gibi gözüküyor.otelcilerden ses çıkmıyor şimdilik ne diyim yine yerli turiste kalıcaklar gibi duruyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
yakıt harcı diye ekleyip duruyorlar pegasusta ekledi. bu devlete giden bir harç değil. firmaların eklediği kandırmaca bari ana fiyata ekleyinde net fiyatta bunu gorelim. sabihanin alan vergisi 6 yada 7 tl gerisini siz düşünün nerden ekliyorlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Petrol fiyatlari tum dunyada yukseliyor, thy zamyapıyorda diger hava yollari zam yapmıyormu?Havacılıkta en buyuk maliyet yakıt maliyeti sirket keyfinden zam yapmıyor ya... zam yapma sirket zarar etsin sora senerdir oldugu gibi devletmi subbanse etsin.Devletin parasi senin paran ,pahalı geliyorsa otobuse bin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
sağduyulu davranmak için thy kullanmamış olmak yeterli mi yani? ne kadar saçma yorumlar yapıyorsunuz.. airporthaber de yayınlıyor, bravo vallahi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Amanın, kalkıpta devletten yardım istemesinlerde, bilete zam yapsınlar. BİZİM VERGİLER UÇACAĞINA, PARASI OLAN UÇSUN.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
binmeyin uçaga kardeşim eskiden uçaklamı gidiyordunuz heryere...bakın o burnundan kıl aldırmayan thy başta olamk üzere diğer firmaların nasıl eli ayağına dolaşacak...amaa nerde bizim millette o sağduyu...bizim millet akıllanmaz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Her petrol fiyati artisinda hop zam peki petrol fiyati duserken niye indirim yok.bunlarin amaci halki soyup paraya para katmak.bide bu millet cok cahil ,koyun surusu gibi tepkisizde.alllah bu milleti uyandirsinda kendine gelsin dicem ama kendine gelemicek cunku cok cahil.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000