18 Eylül 2023, Pazartesi 09:13:35

PPG, Türk yöneticileriyle Abu Dhabi Havalimanı'na damga vuracak

Abu Dhabi Havalimanı, Plaza Premium Group (PPG) tarafından yönetilen bir dizi hizmetle kapılarını yakında açıyor.

Abu Dhabi Havalimanı, Plaza Premium Group (PPG) tarafından yönetilen bir dizi hizmetle kapılarını yakında açıyor.

Dünya’nın öncü havalimanı ikram ve ağırlama şirketlerinden biri olan Plaza Premium Group, Abu Dhabi’nin yeni terminalinde 4,500 m²’lik CIP yolcu salonu, 132 odalı bir havalimanı oteli, VVIP terminal işletmeciliği, karsilama ve uğurlama hizmetleri, hızlı geçiş hizmeti ve valet hizmetleri ihalelerini kazanarak Abu Dhabi Havalimanı’nda en büyük yolcu hizmetleri şirketi haline geldi.

PPG'nin EMEA bölgesindeki bu büyük başarısının arkasında Türk sivil havacılığının önde gelen isimlerinden biri olan Okan Küfeci bulunuyor.

Türk Hava Yolları, Emirates ve TAV Havalimanı İşletmeleri gibi önde gelen şirketlerde üst düzey yöneticilik yapmış olan Küfeci, 2020 yılından bu yana PPG'nin Avrupa, Afrika ve Ortadoğu başkanlığı görevini başarıyla sürdürüyor.

Bölgede yüzde 132'lik bir gelir artışı yakalayan ve yeni projeleri başarıyla hayata geçiren PPG ve genç lideri Küfeci, EMEA bölgesinde 95 noktada hizmet verdiklerini, İtalya’dan Finlanladiya’ya, İstabul'dan Addis Ababa’ya uzanan geniş bir ağa sahip olduklarını ifade ederken, başarının arkasında ekip çalışması, yenilikçi yönetim anlayışı ve sürekli gelişme isteğinin önemine vurgu yapıyor.

YOLCULARA "3K KONSEPTİ" İLE HİZMET EDİLİYOR

Plaza Premium, yolcu hizmetlerine ve lounge işletmeciliğine getirdiği farklı solukla, havalimanlarının gelirlerini artırmak için teknoloji yatırımları yapıyor. Ürün konseptlerini sürekli geliştiren şirket, bu sayede yolculara benzersiz bir uçuş deneyimi sunuyor.

Küfeci, 3 K konseptini havalimanlarına getirdiklerini ifade ederek 'K'onfor, 'K'eyif ve 'K'olaylık sağlayan ürün konseptlerini yolcularına sunmaya devam edeceklerini söyledi.

Ayrıca, Abu Dhabi Uluslararası Havalimanı'ndaki ihalelerin, markalarına ve ekibine olan güvenin bir göstergesi olduğunu belirten Küfeci, VVIP terminal işletmeciliği alanında da öncü bir adım atmış olduklarını ve bu alanda da büyüyeceklerini ifade belirtti.

"ABU DHABI, İŞİMİZİN TAKDİR EDİLDİĞİNİN GÖSTERGESİ"

Hong Kong merkezli Plaza Premium’u global bir oyuncu haline getiren, Türk sivil havacılığının yakından tanıdığı bir isim, Bora İşbulan ise amaçlarının dünyanın en işlek 100 havalimanında Plaza Premium markası olarak bulunmak, bu havalimanlarındaki tüm ürün ve hizmetleri, teknolojiyi en iyi şekilde kullanarak, yolcularla buluşturmak olduğunu iletti.

Yolcuların yüzünde tebessüm oluşturmanın yolunun arka planda akıllı teknolojik yenilikler yaratmak olduğunu ifade eden İşbulan, bu amaç için 50 milyon dolar bir bütçe ayırdıklarını söyledi. Dünyadaki tüm havalimanlarını bir birine bağlayan, her yolcunun kolaylıkla ulaşabildiği ön yüzler, havalimanları gelirlerini, verimliliğini arttıracak arka yüzler için büyük ve yetenekli bir ekiple çalıştıklarını ifade etti.

Bu çabalarının dünya havalimanları tarafından takdir edildiğini ve Abu Dhabi havalimanında aldıkları iş kalemlerinin bu takdirin bir meyvesi olduğunu ekledi.

İşbulan, PPG'nin sektörde lider ve öncü bir marka olduğunu vurgulayarak ekibiyle gurur duyduğunu belirtti.

PPG, Türk yöneticileriyle Abu Dhabi Havalimanı'na damga vuracak

Yorumlar

Bu haber için henüz yorum gönderilmedi.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000