21 Eylül 2023, Perşembe 10:43:34

Qantas CEO'sundan kendi maaşına yüzde 900 zam!

Avustralya'nın ulusal havayolu şirketi Qantas Airways'ın eski CEO'su Alan Joyce, görevinden ayrılmadan önce kendi maaşına yüzde 872 oranında zam yaptı.
  • Sonra bizimkiler de adamlar çok dürüst,vs martavalları okusun,maaşının %872 artmamış hali bile thy yk başkanının maaşını 10’a katlar
  • g20 De reisle mi görüşmüş
  • Bizimkilerden biriyle mi selamlaşmış git bi bak :D
  • Orada hesap sorarlar burası gibi ne de olsa bizden diye görmezden gelmezler...
  • araştırılsa kesin türk çıkar.
  • Vergidende dusurmeli!
  • Aman!!! Bazıları duymasın :)

Avustralya'nın ulusal havayolu şirketi Qantas Airways'ın eski CEO'su Alan Joyce, görevinden ayrılmadan önce kendi maaşına yüzde 872 oranında zam yaptı. Joyce'in maaşı 2,3 milyon Avustralya doları iken 21,4 milyon Avustralya dolarına yükseldi.

Avustralyalı Qantas Airways, eski CEO'sunun, ayrılırken yıllarca uzun vadeli teşvikler topladığı için maaşına %872 oranında zam aldığını, ancak şirkete zarar veren davalar nedeniyle yüklü ikramiyelerinin kesildiğini ve alıkoyulduğunu söyledi.

Qantas'ı halihazırda iptal edilmiş olan binlerce uçuşa bilet satmakla suçlayan bir düzenleyici davanın ardından bu ayın başında emekli olan Alan Joyce, şirketin 2023 mali yılında 21,4 milyon Avustralya Doları tutarında bir gelir elde etti.  Joyce'un geçen yılki toplam maaşı 2,3 milyon Avustralya Dolarıydı.

Başkan Richard Goyder raporda, "Kümülatif olayların müşteri ve marka üzerindeki etkisinin bilincinde olarak Kurul, Joyce ve diğer yöneticiler için kısa vadeli teşvikleri azaltmak için takdir yetkisini kullanmıştır" dedi.

Raporda, şirketin Joyce'un yıl içinde topladığı 8,4 milyon Avustralya Doları tutarındaki hisse bazlı ikramiyeyi geri çağırabildiği ancak henüz satmasına izin verilmediği belirtildi. Aynı zamanda Joyce'a şu anda 6 milyon Avustralya doları değerinde olan hak edilmemiş hisse senedi ikramiyelerini de "geri alabileceği" belirtildi.

Havayolu, sınırın yeniden açılmasından hemen sonra, 2022 ortasında zaten iptal edilen 8.000 uçuşun biletlerini satarak tüketici yasasını çiğnediğini iddia eden Avustralya Rekabet ve Tüketici Komisyonu'na davayla karşı karşıya. (patronlardünyası)

Qantas CEO'sundan kendi maaşına yüzde 900 zam!

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

Özenti ~ 9 ay önce
Sonra bizimkiler de adamlar çok dürüst,vs martavalları okusun,maaşının %872 artmamış hali bile thy yk başkanının maaşını 10’a katlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yalnız bu tek yerden maaş alıyor ~ 9 ay önce
Bi de 1 kişi yani münferit..88 yerden maaş alan aynı kişileri düşün dicem ama yapabilir misin bilmiyorum bak daha vekiller var
özenti yazana ~ 9 ay önce
Suç,dümen dünyanın her yerinde var önemli olan bu olaylara karşı devletin tavrı. Orada hesap soruluyor burada ya sorulmuyor ya da komik cezalarla geçiştiriliyor,aradaki fakı anlayabildin mi şimdi?
özenti cevap ~ 9 ay önce
Senin yk başkanın güya bir lokma bir hırkacı,dünya işleriyle ilgisi olmayan güruhtan. Ayrıca orayla burayı hiçbir şekilde kıyaslayamazsın orada hukuk var kontrol var denetleme var ceza var yaptırım var, yaptığın yanına kar kalmıyor burada tam tersi güya Türk ve müslümanız ama her yamukluk bolca mevcut ve güçlünün veya iktidarın adamıysan da sorun yok istediğin haltı yiyebilirsin.
F/O ~ 9 ay önce
g20 De reisle mi görüşmüş

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Git bi bak git bi bak ~ 9 ay önce
Bizimkilerden biriyle mi selamlaşmış git bi bak :D

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Aussie ~ 9 ay önce
Orada hesap sorarlar burası gibi ne de olsa bizden diye görmezden gelmezler...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
asdasdas ~ 9 ay önce
araştırılsa kesin türk çıkar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yetmez ~ 9 ay önce
Vergidende dusurmeli!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Dbdnd ~ 9 ay önce
Aman!!! Bazıları duymasın :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000