19 Şubat 2021, Cuma 13:54:50

Qatar Airways yolcuları bir ilki yaşayacak

Qatar Airways, yolcularına sıfır temas "Zero-Touch" uçak içi eğlence teknolojisi sunan ilk küresel havayolu oluyor
  • Nasıl bir şirket ya. Herkes covid 19 ile uğraşırken siz neyin peşindesiniz. Şark zihniyetinden kurtarın kendinizi artık

Qatar Airways, yolcularına sıfır temas "Zero-Touch" uçak içi eğlence teknolojisi sunan ilk küresel havayolu oluyor.

Havayolunun Airbus A350 filosu ile seyahat eden yolcular, COVID-19 riskini en aza indirecek bir uygulamayla tanışacak; yolcular çok yakında ödüllü Oryx One uçak içi eğlence sistemine kendi kişisel elektronik cihazları aracılığıyla bağlanabilecekler.

Ödüllü havayolu ayrıca, Boeing 787-9 filosundaki tüm kabinlerde yolcularına kişisel bluetooth kulaklıklarını uçak içi eğlence sistemi ile eşleştirme seçeneği sunan Avrupa, Orta Doğu ve Kuzey Afrika'daki ilk havayolu olacak.

Qatar Airways, geçtiğimiz günlerde, COVID-19 güvenlik önlemleri kapsamında Skytrax'in prestijli COVID-19 Havayolu Güvenlik Derecelendirmesi’nde 5 yıldız alan ilk küresel havayolu olmuştu.

Qatar Airways, aldığı COVID-19 güvenlik önlemlerinin yeni bir parçası olarak, A350 filosunda bulunan ödüllü Oryx One uçak içi eğlence sistemi için Sıfır Temas ‘Zero-Touch’ teknolojisini yolcularına sunacak ilk küresel havayolu olmaktan gurur duyuyor.

Thales AVANT IFE sistemi ile ortaklaşa sunulan Zero-Touch teknolojisi, A350 yolcularının kişisel elektronik cihazlarını, 'Oryxcomms' ile Wi-Fi'a bağlayabilmelerine ve ekranda görüntülenen QR kodu tarattıktan sonra uçak içi eğlence sistemi ile eşleşmelerine olanak veriyor. Bağlantının ardından yolcular havayolunun ödüllü Oryx One uçak içi eğlence sisteminde bulunan 4.000'den fazla seçeneğin keyfini çıkarmak için telefonlarını veya tabletlerini kullanabilecekler. Bu sayede uçakta yüzey teması sıklığı sınırlanacak ve yolcular seyahatlerini gönül rahatlığıyla tamamlayabilecekler.

Qatar Airways aynı zamanda, Avrupa, Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgesinde iş seyahati yapan yolculara Boeing 787-9'un tüm kabinlerinde kişisel bluetooth kulaklıklarını uçak içi eğlence sistemi ile eşleştirme seçeneği sunan ilk havayolu olmaya hazırlanıyor.

Qatar Airways Ceo’su Akbar Al Baker şunları söyledi: “COVID-19 ile mücadelede bir havacılık endüstrisi lideri ve Skytrax Havayolu Güvenlik Derecelendirmesinde kısa süre önce 5 yıldız alan ilk küresel havayolu olarak Qatar Airways, uçaklarında daima en yüksek güvenlik ve hijyen standartlarını sağlamayı taahhüt eder. Son teknoloji Zero-Touch’ın tanıtımı ve yolcu-yüzey temasını sınırlandırmak adına yolcuların kişisel bluetooth kulaklıklarını uçakta kullanabilmelerinin sağlanması, sıkı ve katı COVID-19 önlemlerimizi en üst seviyeye taşımaktadır ve uçaktaki olası enfeksiyon yayılma riskini önlemek adına atılmış önemli bir adımdır. Yolcularımıza gökyüzünde mevcut olan en tutarlı ve gelişmiş müşteri deneyimini vaad ediyoruz ve ticari havacılığın güvenliği için daha fazla teminat sağlamayı umuyoruz.”

Qatar Airways yolcuları bir ilki yaşayacak

Yorumlar

Katar katmaz ~ 3 yıl önce
Nasıl bir şirket ya. Herkes covid 19 ile uğraşırken siz neyin peşindesiniz. Şark zihniyetinden kurtarın kendinizi artık

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000