19 Ocak 2019, Cumartesi 11:02:26

Ryanair'de "kar kaybı" endişesi!

İrlanda merkezli hava yolu şirketi Ryanair, Avrupa rotalarındaki aşırı kapasiteler nedeniyle yüzde 7 düşen uçak bileti fiyatlarının şirketin 100 milyon Euro kar kaybı yaşamasına neden olacağını açıkladı.

İrlanda merkezli hava yolu şirketi Ryanair, Avrupa rotalarındaki aşırı kapasiteler nedeniyle yüzde 7 düşen uçak bileti fiyatlarının şirketin 100 milyon euro kar kaybı yaşamasına neden olacağını açıkladı.

KAR BEKLENTİSİNİ 100 MİLYON EURO AŞAĞIYA ÇEKTİ

Daha önce 1,1-1,2 milyar euro kar hedefi koyan Ryanair, bu hedefi 1-1,1 milyar euro olarak revize etti.

Şirket tarafından yapılan açıklamada, Brexit sonrası ortaya çıkacak güvenlik gelişmeleri ve bilet fiyatlarında daha fazla yaşanması ile şirketin karlılığının daha da düşmesinin de gözardı edilmediği kaydedildi.

''OLUMSUZ ETKİLER DEVAM EDECEK''

Ryanair CEO'su Michael O'Leary düşük bilet fiyatları nedeniyle zara eden rakiplerinden Flybe ve Wow Air'in satışa çıkarıldığını ve Flybe'nin Virgin'e satıldığını hatırlatarak, bu durumun hava yolu şirketlerini olumsuz yönde etkilemeyi sürdüreceği tahmininde bulundu.

Ryanair'in yaptığı açıklamada, şirketin düşen bilet fiyatlarını uçuş trafiğindeki büyüme ve maliyet düşürme yoluyla dengelemeyi başardığı belirtilirken, Ryanair'in yolcu sayısının yüzde 9 artışla 142 milyona ulaştığı bilgisi paylaşıldı. (TurizmGüncel)

Ryanair'de "kar kaybı" endişesi!

Yorumlar

Bu haber için henüz yorum gönderilmedi.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000