04 Ocak 2010, Pazartesi 16:23:06

SAS'tan satış kararı

SAS Group, filosunda bulunan 18 adet Boeing MD-80 serisi uçağı Amerikalı havayolu firması Allegiant Air’in bağlı olduğu Allegiant Travel Company’e satacağını açıkladı.
  • Yok arkadaşım yok. MD80 diye bir uçak yok, MD8x serisi var. 82'si var, 83'ü var, 88'i var ama 80'i yapılmadı. Sen haberi iyi oku, orada yazan "MD80 serisi" sözüne itibar et, kastettiğin ironiyi göremeyen ıvır zıvıra itibar etme...
  • Arkadaşım, rahatsızlık diz boyu galiba. Şayet yorumumu okursan ne bir bilmişlik ne de başka bir ukalalık görürsün. Bilmediğimiz bir şeyi açık yüreklilikle sorduk. Senin veya başka kendini bilmezler gibi atıp tutmadık, haberi yazanlara cahilce saldırmadık. Hatta kendimle bile dalga geçtim. Yorumumum başlığınada dikkat edersen "cidden soruyorum" demişim. Çok bilmiş değilim ama inan senden daha çok yol yordam bilirim. Yine de, bilmediğim bir konu hakkında aydınlattığın için teşekkür ederim. Her ne kadar üslubun anlamsız ve yakışıksız olsada...
  • valla bugun bindim onur aire oda boeing md dedide bende senin gibi inanamadım tecrübeli havacı:D
  • Mc Donald Douglas şirketi 90'lı yılların sonunda Boeing tarafından satın alındı ve süregelen yıllarda MD serisinin üretimine son verildi diye biliyorum. Muhtemelen bu nedenle yazılmış olabilir...
  • var çok bilmiş havacı. MD uçağı McDonnell Douglas adlı şirketin üretimi olup Boeing ile McDonnell Douglas şirketlerinin birleşmesinden sonra her türlü fabrika seviyesi hizmetin ve manual leri dahil her türlü dökümantasyonunun Boeing tarafından hazırlandığı bir uçaktır. zahmet edip Boeing in internet sitesine baksan orada da görürdün. buraya bi lgisizce yazacağın yoruma harcadığın zamanı araştırmaya ayırsaydın böyle bir hatayada düşmemiş olurdun.
  • Boeing yıllar önce Mc Donnel Douglas'ı satın aldı dolayısıyla üretici firma adı değişti. Bazı modellerin adı da değişti mesela MD90 lar B717 oldu.
  • Valla tecrübeli havacıyım diye biliyodum kendimi ama değilmişim. Nolur biriniz yazım hatası olduğunu söyleyin, ilk defa duyuyor olamam Boeing MD-80 diye bişeyi... Cidden soruyorum yaa, var mı böyle bir uçak?

MD-80’lerin satışı SAS Group’ın “Core SAS” ismini verdiği ve 21 uçağın filodan çıkarılmasını kapsayan yeniden yapılandırma çalışmaları dahilinde gerçekleşiyor.

SAS Group yaptığı açıklamada, 18 uçağın filodan çıkarıldığını ve bu daha önceki kapasite azaltma çalışmaları sonucunda MD-80 serisinin ihtiyaç fazlası olduğu belirtildi.

SAS Group ayrıca bu anlaşma ile birlikte şirketin borçlarının 28.4 milyon dolar azalacağını açıkladı. MD-80’ler Las Vegas merkezli Allegiant Travel Company’e gelecek yılın ilk yarısında teslim edilecek.

SAS'tan satış kararı

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

Misafir ~ 14 yıl önce
Yok arkadaşım yok. MD80 diye bir uçak yok, MD8x serisi var. 82'si var, 83'ü var, 88'i var ama 80'i yapılmadı. Sen haberi iyi oku, orada yazan "MD80 serisi" sözüne itibar et, kastettiğin ironiyi göremeyen ıvır zıvıra itibar etme...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
Arkadaşım, rahatsızlık diz boyu galiba. Şayet yorumumu okursan ne bir bilmişlik ne de başka bir ukalalık görürsün. Bilmediğimiz bir şeyi açık yüreklilikle sorduk. Senin veya başka kendini bilmezler gibi atıp tutmadık, haberi yazanlara cahilce saldırmadık. Hatta kendimle bile dalga geçtim. Yorumumum başlığınada dikkat edersen "cidden soruyorum" demişim. Çok bilmiş değilim ama inan senden daha çok yol yordam bilirim. Yine de, bilmediğim bir konu hakkında aydınlattığın için teşekkür ederim. Her ne kadar üslubun anlamsız ve yakışıksız olsada...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
valla bugun bindim onur aire oda boeing md dedide bende senin gibi inanamadım tecrübeli havacı:D

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
Mc Donald Douglas şirketi 90'lı yılların sonunda Boeing tarafından satın alındı ve süregelen yıllarda MD serisinin üretimine son verildi diye biliyorum. Muhtemelen bu nedenle yazılmış olabilir...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
var çok bilmiş havacı. MD uçağı McDonnell Douglas adlı şirketin üretimi olup Boeing ile McDonnell Douglas şirketlerinin birleşmesinden sonra her türlü fabrika seviyesi hizmetin ve manual leri dahil her türlü dökümantasyonunun Boeing tarafından hazırlandığı bir uçaktır. zahmet edip Boeing in internet sitesine baksan orada da görürdün. buraya bi lgisizce yazacağın yoruma harcadığın zamanı araştırmaya ayırsaydın böyle bir hatayada düşmemiş olurdun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
Boeing yıllar önce Mc Donnel Douglas'ı satın aldı dolayısıyla üretici firma adı değişti. Bazı modellerin adı da değişti mesela MD90 lar B717 oldu.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
Valla tecrübeli havacıyım diye biliyodum kendimi ama değilmişim. Nolur biriniz yazım hatası olduğunu söyleyin, ilk defa duyuyor olamam Boeing MD-80 diye bişeyi... Cidden soruyorum yaa, var mı böyle bir uçak?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000