01 Ocak 2021, Cuma 14:40:48

SBK Soruşturmasında ilk tutuklama

Sezgin Baran Korkmaz'ın sahibi olduğu SBK Holding ve alt şirketlerine 132 milyon dolar kara para akladıkları iddiasıyla düzenlenen operasyonda Kamil Feridun Özkaraman tutuklandı.
  • Bu da kuyumcu Rıza gibi, düşman ilan edilr, Adam cebini doldurmuş, çokta tın yani
  • Elinizden gelse, kahraman ilan edeceksiniz, yazık, birde madalya takın , gelince,, gelirse tabiiki
  • Ne oldu, Akkoyunlar sizin gibi RTE yanindan ayrılmıyordu, kimse buna hırsız diyemiyor, yazık size, yazık
  • HLK BİR ŞİRKET ALINIP SATILIRKEN PERSONELİNDE TÜM HAKLARI DEVREDİLİR. ALACAK VERECEK HESABI ESKİ PATRONDA KALMAZ..
  • Sezgin baran kormaz bir internet sitesinde yaptığı açıklamada 4 ocakta Türkiye'de olacağını bildirdi ayrica yurt dışı yasağı olmadığını da söyledi hukuksuz hiç bir isim olmadı dedi şuan luksemborgtayim dedi Teşekkürler
  • Kaçamayan elemanlar göstermelik ceza alır yırtar ağababa da yurtdışında paraları afiyetle yer. Böyle örnekler ülkenin geçmişinde çok hamdolsun.
  • Keko Milleti iyi trolledi övenler vardı bir zamanlar
  • Demek ikinci ismi i ile baslasa
  • Bora jet çalışanların kıdem tazminatların ödemediği için almış olduğu bedualar için bu işer başına geliyor

Sezgin Baran Korkmaz'ın sahibi olduğu SBK Holding ve alt şirketlerine 132 milyon dolar kara para akladıkları iddiasıyla düzenlenen operasyonda Kamil Feridun Özkaraman tutuklandı.

SBK Holding ve alt şirketlerine yönelik operasyonda gözaltına alınan 11 kişiden 1'i tutuklandı, 10'u adli kontrol tedbiriyle serbest bırakıldı. İstanbul merkezli 4 ilde düzenlenen operasyonda, şüphelilerin kara para akladıkları iddia ediliyordu.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturma kapsamında şirket hesaplarından 132 milyon dolar kara para aklandığının belirlenmiş ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nce 29 Aralık'ta operasyon düzenlenmişti. Başsavcılık, 3 şüpheliyi tutuklama, 8 şüpheliyi de adli kontrol uygulanması talebiyle mahkemeye sevk etti.

Şüphelileri sorgulayan İstanbul 10. Sulh Ceza Hakimliği, tutuklanması istenenlerden Kamil Feridun Özkaraman'ın, "suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama" suçundan kaçma ve saklanma ihtimalinin yüksek olması, adli kontrol hükümlerinin uygulanmasının yetersiz kalması ve tutuklamanın ölçülü olması gerekçeleriyle tutuklanmasına karar verdi.

Hakimlik, tutuklanması istenen Ziyattin Bartik ve Ayşe Nil Yılmaz'ın ise "suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama" suçundan, tutuklamanın ölçülülük ilkesine ve hakkaniyetine aykırı olacağı kanaatine varıldığından, yurt dışına çıkış yasağından oluşan adli kontrolle serbest bırakılmasına hükmetti. Adli kontrol tedbirleri uygulanması talebiyle mahkemeye sevk edilen diğer 8 kişi hakkında da, "yurt dışına çıkış yasağı"ndan oluşan adli kontrol tedbirleri uygulandı.

Soruşturma kapsamında daha önceden hakkında yurtdışı çıkış yasağı verilen SBK Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sezgin Baran Korkmaz'ın yurtdışında olduğu tespit edildi. Korkmaz'ın bireysel ve şirket hesaplarına da tedbir konulmuştu. Hakkında gözaltı kararı verilen diğer 7 kişinin de yurtdışında olduğu belirlendi ve firari bir kişinin yakalanmasına için çalışılıyor.

Sezgin Baran Korkmaz'ın avukatı Cesim Parlak ise Korkmaz'ın yurt dışına iş için gittiğini, kaçmadığını öne sürerek, Korkmaz'ın yurt dışına resmi yollarla çıktığını, hakkında yurt dışına çıkış yasağı olmadığını ve işlerini bitirdiğinde Türkiye'ye geleceğini iddia etti. 

SBK Soruşturmasında ilk tutuklama

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

Gibi ~ 3 yıl önce
Bu da kuyumcu Rıza gibi, düşman ilan edilr, Adam cebini doldurmuş, çokta tın yani

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yazık ~ 3 yıl önce
Elinizden gelse, kahraman ilan edeceksiniz, yazık, birde madalya takın , gelince,, gelirse tabiiki

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Eski calisan ~ 3 yıl önce
Ne oldu, Akkoyunlar sizin gibi RTE yanindan ayrılmıyordu, kimse buna hırsız diyemiyor, yazık size, yazık

Yanıtla

Kalan karakter 1000
BRJ ~ 3 yıl önce
HLK BİR ŞİRKET ALINIP SATILIRKEN PERSONELİNDE TÜM HAKLARI DEVREDİLİR. ALACAK VERECEK HESABI ESKİ PATRONDA KALMAZ..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Takip ~ 3 yıl önce
Sezgin baran kormaz bir internet sitesinde yaptığı açıklamada 4 ocakta Türkiye'de olacağını bildirdi ayrica yurt dışı yasağı olmadığını da söyledi hukuksuz hiç bir isim olmadı dedi şuan luksemborgtayim dedi Teşekkürler

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Oyun ~ 3 yıl önce
Tipik yandaş yorumlar böyle avutun kendinizi... Yazık yazık
Hayret ~ 3 yıl önce
Hayret Kimse bu hırsızı RTE ile beraber anmak istemiyor,, korktuğunuz için herhalde, yandaş olduğunuz için
Palavra ~ 3 yıl önce
Kaçamayan elemanlar göstermelik ceza alır yırtar ağababa da yurtdışında paraları afiyetle yer. Böyle örnekler ülkenin geçmişinde çok hamdolsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sahtekar ~ 3 yıl önce
Keko Milleti iyi trolledi övenler vardı bir zamanlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sbk ~ 3 yıl önce
Demek ikinci ismi i ile baslasa

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yaşar ~ 3 yıl önce
Bora jet çalışanların kıdem tazminatların ödemediği için almış olduğu bedualar için bu işer başına geliyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Eski calisan ~ 3 yıl önce
Kesinlikle Yasar hocam haklisin. Tum calisanin emegi icerde kalanin ahi cikar. Ilahi adalet bir gun tecelli eder.
Hlk ~ 3 yıl önce
Uyanık eski patronununuzdan alsaydınız üç belkuruş paranızı sbk Borajet i aldığı zaman sevinçten havalara uçuyordunuz işsiz kalmayacağız diye sbk Borajet aldıktan sonra kaç ay çalıntında paranı vermediler.?
? ~ 3 yıl önce
Bu nasıl bir düşüncedir?Avukatımısın yoksa SBK’nın kendisimisin?Tazminattan bahsediyoruz.Ha birde çalıştığı dönemde maaşını da ödemeseydin. Çalışanların yasal olarak hakları varmı?Var. Ödedinmi? Ödemedin. Kendin de yanındali sunamıydı neydi toplantılar yapıp şirketi şöyle iyi seviyeşere taşıyacağız diye havayı basıyordun.Şovmen. Düzeltmeye,şirleti kurtarmaya niyetin olsaydı o şirketi o hale getiren hırsızlarla çalışmaya devam etmezdin.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000