30 Mart 2011, Çarşamba 08:01:51

SEFERLER ÖNCESİ YANGIN TATBİKATI

Zonguldak Havaalanı personeli Nisan ayında başlayacak olan “Zonguldak – Almanya” seferleri öncesi hazırlıklarına devam ediyor.
  • İş birliği ve Koordinasyon: Havaalanı Uçak Kaza Kırım ve Yangınlarında Protokole dahil Tüm Kamu Kurum ve Kuruluşlarıyla MSHGP yer alan Acil Durum planı gereği böyle bir tatbikatı tüm liman ve meydanlar yapmaktadır. Seneryo gereği uçağın acil iniş yapması sonucu oluşacak bir kaza kırımda personelin nasıl davranacağını kimin ne iş yapacağını toplanma bölgesi, yaralı, ölü ve ayakta tedavi edileceklere ne yapılacağı, ilk kaza raporunun nerelere bildirileceğini ve ayrıntılı kaza raporunun nerelere bildirileceğini, Olay yerine yardıma gelen Kurum ve kuruluşların nasıl hareket edeceğini böyle tatbikatlar yaparak deneyim ve tecrübe kazanılmakta, araçların performansı denenmektedir. Tüm İTFAİYECİ arkadaşlara başarılar dilerim Fahri İtf. GÜV. GÖR.
  • bencede seferler baslamadan once yapılan bu tur tatbikatlar yararlı olur. Tatbikata katılan tum peronelin eline saglık. Acaba diger havalimanı isletmeleride bunu en az senede bir defa olsun yapıyorlarmı ? olumsuz bir duruma ne kadar hazırlar ?
Zonguldak Havaalanında Saltukova, Çaycuma ve Filyos belediyelerinin İtfaiye ekipleri işbirliği ile yangın tatbikatı düzenlendi. Tatbikat, havaalanı pistinde başladı. Daha sonra yangın ihbarı ile devam etti. İhbar ile birlikte garajda hazır bulunan personel ve araçlar olay yerine intikal ederek yangına kısa sürede müdahale etti.

Havaalanı Polisi tarafından, güvenli bölge oluşturmak, olay yerinde görevli olmayan personelin gereksiz bulunmasını engellemek amacı ile emniyetli bölge oluşturuldu. Tatbikatı Zonguldak Havaalanı Müdürü Hasan Özşahin takip etti.

Tatbikat sonrası açıklama yapan Zonguldak Havaalanı Müdürü Hasan Özşahin, "Uçak güvenliğine yönelik planlanan yangın söndürme tatbikatı, her türlü söndürme malzemesi kullanılarak, Vali Yardımcısı Cemalettin Özdemir başkanlığında koordineli bir şekilde organize edilip, birimler arası işbirliğini en iyi şekilde uygulanması sağlanmış, personelin bilgi ve becerilerinin arttırılmasına yönelik büyük katkı sağlamıştır. Uçak seferleri başlamadan yapılan bu tatbikat aynı zamanda, eksik ve aksaklıklar var ise onların görülüp giderilmesini sağlamakta büyük katkı sağlamış olup, sonuç olarak iyi bir işbirliği örneği ortaya çıkmıştır" dedi.


Zonguldak Havaalanı 2011 sezonu seferleri 5 Nisan'da başlayacak. İlk etapta Salı ve Perşembe günleri, saat 07.00 Düsseldorf-Zonguldak, saat 11.10 Zonguldak-Düsseldorf seferleri olarak planlanıyor. Ayrıca 14 Nisan itibarı ile Salı ve Perşembe Düsseldorf seferlerine ek olarak, saat 11.05 Dortmund-Zonguldak, saat 19.25 Zonguldak-Dortmund seferleri planlandı. Haftada 3 sefer ile başlayan uluslararası seferlere bir sefer daha eklenmesi, yaz döneminde haftalık sefer sayısının 6 ile 7'ye çıkacağı düşünülüyor.
SEFERLER ÖNCESİ YANGIN TATBİKATI

Yorumlar

Misafir ~ 13 yıl önce
İş birliği ve Koordinasyon: Havaalanı Uçak Kaza Kırım ve Yangınlarında Protokole dahil Tüm Kamu Kurum ve Kuruluşlarıyla MSHGP yer alan Acil Durum planı gereği böyle bir tatbikatı tüm liman ve meydanlar yapmaktadır. Seneryo gereği uçağın acil iniş yapması sonucu oluşacak bir kaza kırımda personelin nasıl davranacağını kimin ne iş yapacağını toplanma bölgesi, yaralı, ölü ve ayakta tedavi edileceklere ne yapılacağı, ilk kaza raporunun nerelere bildirileceğini ve ayrıntılı kaza raporunun nerelere bildirileceğini, Olay yerine yardıma gelen Kurum ve kuruluşların nasıl hareket edeceğini böyle tatbikatlar yaparak deneyim ve tecrübe kazanılmakta, araçların performansı denenmektedir. Tüm İTFAİYECİ arkadaşlara başarılar dilerim Fahri İtf. GÜV. GÖR.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
bencede seferler baslamadan once yapılan bu tur tatbikatlar yararlı olur. Tatbikata katılan tum peronelin eline saglık. Acaba diger havalimanı isletmeleride bunu en az senede bir defa olsun yapıyorlarmı ? olumsuz bir duruma ne kadar hazırlar ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000