23 Mayıs 2024, Perşembe 14:28:25

TUSAŞ bir ilke hazırlanıyor

Türk Havacılık Uzay Sanayii (TUSAŞ) tarafından özgün imkanlarla geliştirilen platformlar ilk kez tatbikatta havalanacak.
  • Motor heykel yapmaya benzemiyor maalesef. Ayrica kims3de bu teknolojiyi vermiyor. Kendi cabalarinla ogrenip yapacaksin. O zaman da cok para ve cok zaman aliyor. Ama yinede tf6000 ve ts1400 motorlarini yapabildik. Burada turbofan motorun teknolojisinden bi haber cahil insanlar çamur atmak için çaba sarfediyorlar.
  • Fena dokundu galiba bazilarina. Ekrem baskana selamlarimizi iletebilirler...
  • Buyuk umutlarla Tei ye getirilen Aksit Tei yi es dost ve yandaslara emdirmekten baska gercekbir basari uretmedi; ucaklar, Ihalar hepsi ithal motor kullaniyor
  • ..........
  • Sende kına yak
  • turk bu motoru yapamaz. 100 yil gecsede. bekle gor.
  • hani motor yapmistik
  • motor kimin? bizim demeyin bu mumkun degil zira pancar motoru degil busubtract
  • acaba satiliyormu bu ucaklar? bizim burda havaalani var kullanabilirim
  • bu ucak lardan en as 1200 tane uretmeli ilk asamada ve zamanla 5000e ulastırmaliyız

Türk Havacılık Uzay Sanayii (TUSAŞ) tarafından özgün imkanlarla geliştirilen platformlar ilk kez tatbikatta havalanacak. ANKA ve AKSUNGUR insansız hava araçları (İHA) ile T129 ATAK taarruz ve taktik keşif helikopterinin ardından HÜRJET jet eğitim uçağı, HÜRKUŞ temel eğitim uçağı ile GÖKBEY genel maksat helikopteri ilk kez bir tatbikatta boy gösterecek.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin Ege Bölgesi'ndeki en büyük birleşik müşterek tatbikatı olan EFES-2024 Tatbikatı'na yerli ve yabancı birçok gözlemci katılacak. 23-30 Mayıs tarihleri arasında Seferihisar atış sahasında gerçekleşecek tatbikata geniş ürün yelpazesi ile katılan TUSAŞ, ANKA insansız hava aracının birebir ölçekli maketini sergileyecek. Öte yandan alanda milli muharip uçak KAAN, ANKA III muharip insansız uçak sistemi, HÜRJET jet eğitim uçağı ve T929 ATAK II helikopterinin 1/7 maketleri de yer alacak.

TUSAŞ’TAN gövde gösterisi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 30 Mayıs’ta tatbikat alanında yapacağı konuşma sonrası TUSAŞ tesislerinde geliştirilen hava araçları geçiş yapacak. Test uçuşlarının ardından ilk kez Ankara’dan ayrılarak Samsun’a giden ve 19 Mayıs törenlerinde gösteri uçuşu gerçekleştiren HÜRJET jet eğitim uçağı, T625 GÖKBEY genel maksat helikopteri ile önemli bir ihracat başarısı yakalayarak Türkiye’ye değer kazandıran HÜRKUŞ temel eğitim uçağı, Seferihisar atış sahasında katılımcıları selamlayacak. Ayrıca TUSAŞ üretimi T129 ATAK helikopteri ile ANKA ve AKSUNGUR insansız hava araçları da Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde tatbikatta sahne alacak.

TUSAŞ bir ilke hazırlanıyor

Yorumlar Tüm Yorumlar (25)

Battal ~ 22 gün önce
Motor heykel yapmaya benzemiyor maalesef. Ayrica kims3de bu teknolojiyi vermiyor. Kendi cabalarinla ogrenip yapacaksin. O zaman da cok para ve cok zaman aliyor. Ama yinede tf6000 ve ts1400 motorlarini yapabildik. Burada turbofan motorun teknolojisinden bi haber cahil insanlar çamur atmak için çaba sarfediyorlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tuncay DENIZ ~ 26 gün önce
Fena dokundu galiba bazilarina. Ekrem baskana selamlarimizi iletebilirler...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Necip ~ 23 gün önce
Ekrem Başkan 3 sefer kazanınca fena takıntı yaptınız.
Guvenilmez Aksit ~ 27 gün önce
Buyuk umutlarla Tei ye getirilen Aksit Tei yi es dost ve yandaslara emdirmekten baska gercekbir basari uretmedi; ucaklar, Ihalar hepsi ithal motor kullaniyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
AKINCI ~ 25 gün önce
Emin miyiz ? Sonra yalan olmasın? Mesela sen! Yerli mi? İthal mi ?....
Yüksel ~ 23 gün önce
Sen yap motoru... pd 170 - tf 6000 yapıldı, tf 10000 Kaan için çalışılıyor....konuşmak ve eleştirmek kolay; yapmak ve başarmak zordur.
Mbt ~ 22 gün önce
Sen neyin kafasini yasiyorsun. Heykel degil 2 senede piyasaya cikacak. Oyle kolay olsaydu motor yapmak su an her ulkenin motoru olurdu. Cok biliyorsan sende bur motor gelistirde kullansinlar. Lafla bir urun olusmuyor..
Bi bitmediniz ~ 27 gün önce
..........

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Seday ~ 27 gün önce
Sende kına yak

Yanıtla

Kalan karakter 1000
zor ~ 27 gün önce
turk bu motoru yapamaz. 100 yil gecsede. bekle gor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Zorbey ~ 27 gün önce
Türk yapamazda sen yapabilirmisin ?
Ümitsize cevap ~ 26 gün önce
Bir insan kendi ülkesine bu kadar basit ve basiretsiz halde olamaz.! Kardeş ne bu düşmanlığın.? Aklın yetiyor sa daha iyisini sen yap.! Sana alkış tutalım.! Hemen çamur politikaları üretmek amacın ne.? Ben bu yoruma çapsız lık derim.!
kolay ~ 26 gün önce
Sen biraz FRANSIZ kalmışın be gardaşım
tr ~ 27 gün önce
hani motor yapmistik

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hahaha ~ 26 gün önce
Senin gibi motorlar varken hiç niyetlenmemiş ülkemiz.
Bihtik ta ~ 26 gün önce
Zihniyetinizden
motor ~ 27 gün önce
motor kimin? bizim demeyin bu mumkun degil zira pancar motoru degil busubtract

Yanıtla

Kalan karakter 1000
satis ~ 27 gün önce
acaba satiliyormu bu ucaklar? bizim burda havaalani var kullanabilirim

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Poyraz ~ 26 gün önce
Simdi sen yorum mu yaptın. Oğlum şu korkak düsuncelerinizden, embesil ezik hallerinizden kurtulun. Onları geçtiğimiz onlardan daha iyisini yapacağımıza inanın lan. Korkarak nereye kadar
tan ~ 27 gün önce
bu ucak lardan en as 1200 tane uretmeli ilk asamada ve zamanla 5000e ulastırmaliyız

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000