27 Ağustos 2020, Perşembe 09:35:12

Ukrayna sınırlarını yeniden kapatıyor!

Ukrayna, koronavirüs vakalarının artışa geçmesi üzerine yabancı ülke vatandaşlarına sınırlarını geçici olarak yeniden kapatma kararı aldığını açıkladı.
  • Bizde keyif catan ukraýnalilar ne olacak hemen sinirdisi etmemiz lazim.
  • Öyle goruluyor ki aşi bulunmayana kadar bitmeyecek. En az 10 sene basimizdan eksik olmaz bu
  • Ukrayna uçaklari hergun Antalya Dalaman ve Misira gidip turist tasiyor tabii ki virus vakasi cogalir.

Ukrayna, koronavirüs (Covid-19) vaka sayısının artışa geçmesi üzerine yabancı ülke vatandaşlarına sınırlarını geçici olarak yeniden kapatma kararı aldı.

Unian ajansının haberine göre, Ukrayna Bakanlar Kurulu, yabancı ülke vatandaşlarının ülkeye girişinin 28 Eylül 2020 tarihine kadar yasaklanmasını kararlaştırdı. Yasağın 29 Ağustos saat 00:00'da başlayacağı belirtildi.

Ukrayna Başbakanı Denis Şmigal, Bakanlar Kurulu toplantısının ardından yaptığı açıklamada, "Vaka sayılarının son haftalarda artışa geçmesi bizi daha kararlı hareket etmeye zorluyor" dedi.

Ukrayna İçişleri Bakanı Arsen Avakov, Ukrayna'da oturum izni olan, Ukrayna’da öğrenim gören, ülkeden transit geçen yabancılar, TIR şoförleri, uluslararası taşımacılık yapan araçların mürettebatları, NATO ülkelerinin silahlı kuvvetlerinin eğitmenleri, davet üzerine gelen kültür insanları, sporcular ve ülkedeki diplomatik temsilciliklerin çalışanları için yasağın geçerli olmayacağını açıkladı.

Ukrayna'da koronavirüs salgını nedeniyle yaklaşık 5 aydır uygulanan kısıtlamaların süresinin ise bazı kurallar sıkılaştırılarak 1 Kasım'a kadar uzatıldığı belirtildi.

UKRAYNA’DA SON DURUM

Ukrayna’da koronavirüs vaka sayısı son 24 saatte bin 670 artarak 110 bin 85’e yükseldi. Ülkede şu ana kadar 2 bin 354 kişi virüs nedeniyle hayatını kaybetti. Son 24 saatte 36 can kaybı yaşandı.

Ukrayna sınırlarını yeniden kapatıyor!

Yorumlar

Ee ~ 4 yıl önce
Bizde keyif catan ukraýnalilar ne olacak hemen sinirdisi etmemiz lazim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İşin esası ~ 4 yıl önce
İsrail’den yılın bu dönemi Ukrayna’ya giden Ultra Ortodoks Musevileri akınını durdurmak için sınır kapatılmasını İsrail istedi Ukrayna’dan. Nasıl bir akılsa antisemit karar almama (!) gibi bir akılla muhtemel Ukrayna otoriteleri tüm dünyaya kapattılar. Covidle ilgisi var ama dolaylı...
Covidan19 ~ 4 yıl önce
Öyle goruluyor ki aşi bulunmayana kadar bitmeyecek. En az 10 sene basimizdan eksik olmaz bu

Yanıtla

Kalan karakter 1000
B727-2F2 ~ 4 yıl önce
Ukrayna uçaklari hergun Antalya Dalaman ve Misira gidip turist tasiyor tabii ki virus vakasi cogalir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000