22 Mart 2023, Çarşamba 13:30:36

İstanbul Havalimanı'na üst üste 3. kez yılın havalimanı ödülü

İGA İstanbul Havalimanı, dünya havacılık sektörünün önde gelen yayınları arasında gösterilen “Air Transport Awards” ödüllerinde, 2021 ve 2022 senelerinin ardından bu yıl da “Yılın Havalimanı” seçilerek büyük bir başarıya imza attı.
  • İga'da deprem izalatörleri yok diye bir haber vardı doğru mu?
  • "Atatürk havalimanı iç hatlara hizmet versin" fikrini bile üretebilen, neredeyse hiç kullanılmamış bomboş beyinler var ülkede :) Beyin o kadar boş ki iç hatlarda sefer yapan uçaklarla dış hatlarda sefer yapan uçakların farklı olduğunu sanıyor, "ben karşının taksisiyim abüü" :) Bak güzel kardeşim "yerdeki uçak zarar eder" diye bir söz vardır uçuşlar öyle ince planlanır ki bakım dışında yerde 1 saat bile duramadıkları olur. İç hattan gelir dış hat yolcusunu alıp havalanır dış hattan döner belki iç hatta belki dış hatta devam eder uçmaya. Masrafı, hava trafiğini artırması bir yana aynı şehirdeki bir pistten kalkıp diğerine inmesi 1 saat zaman kaybettirecekken söylesene nasıl olacak o iş !? Bak buraya bir uçağın yaptığı uçuşlardan bir kesit bıraktım, beynini doldurursun :) https://www.hizliresim.com/8itfzty
  • işini severek yapmayan thy personeline maaş vermeyin hem kıskançkar hem mutsuz
  • Son çırpınış reklamları. Burası tav’ın olacak sonunda
  • Güzelim Atatürk Havalimanı vardı, kendi kendimize takılıyorduk, Hub olunca başımız ğöğe mi erdi?
  • SHOW GÜZELDE İGA ÇALIŞANLARINA NEDEN PROMOSYON VERİLMİYOR
  • Eğer İstanbul Havalimanı Kalamış Marina'da deniz manzaralı kafe ise, diğer havalimanlarının tamamına yakını Eminönü, Mahmutpaşa. O kadar açık ve net söylüyorum. 8 gömlek fark var. Etihad Abu Dhabi'yi kullanıyor mesela. Git bir gör. Mahmutpaşa çantacılar çarşısı. İnsanlar iç içe. Kapılara giderken havaya azıcık zıplasan kafan tavana değecek. Karanlık. Basık. Metrocity alışveriş merkezi altındaki metroya giden yollar gibi. Yok arkadaş. Bizimki bildiğin güzel bir havalimanı ya. Sigara içtiğin smoking room'lara falan girmiyorum bile bak. Diğerlerindeki smoking roomlara bak. Nazi toplama kampı.
  • Yakında yılın cargo limanı olur Atatürk açılaçak
  • yanlış olmuş. yılın AVM si seçilmeliydi

İGA İstanbul Havalimanı, dünya havacılık sektörünün önde gelen yayınları arasında gösterilen “Air Transport Awards” ödüllerinde, 2021 ve 2022 senelerinin ardından bu yıl da “Yılın Havalimanı” seçilerek büyük bir başarıya imza attı.

Türkiye’nin dünyaya açılan kapısı olan İGA İstanbul Havalimanı, havacılık sektörünün 14 farklı kategorisini değerlendirip, ödüllendiren “Air Transport Awards” ödüllerinde üst üste üçüncü kez “Yılın Havalimanı” olarak seçildi.

Havacılık otoritelerinden görüş alınarak gerçekleştirilen oylamaya 4 binden fazla okuyucu ve havacılık sektörünün önde gelen yöneticileri katılırken, kazananlar oylama sonucu belirleniyor. Yarışmanın geçmiş yıllarda kazananları arasında Singapur Changi, Dubai, Lizbon ve Doha havalimanları bulunuyor. İGA İstanbul Havalimanı ise ödül tarihinde üst üste üçüncü kez en iyi havalimanı ödülüne ulaşan ilk havalimanı olarak bir tarihe imza attı. İGA İstanbul Havalimanı’nın “Yılın Havalimanı” seçildiği ödül töreni, sektör liderlerinin katılımıyla Kanada’nın Montreal kentinde gerçekleştirildi.

Sektörün gelişimine katkı sağlayan kişi, kurum ve şirketler ödüllendiriliyor

“Air Transport Awards” Ödülleri, Hermes – Air Transport Organizasyonu ve ATN (Air Transport News) ortaklığında düzenlenirken, Uluslararası Havalimanları Konseyi (ACI), Uluslararası Sivil Havacılık Örgütü (ICAO), Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA) gibi havacılık sektörünün önde gelen kuruluşları da seçici kurulda görev yapıyor. Air Transport News için dünyada havalimanları konusunda uzman olan, seyahat konusunda görüşlerine başvurulan, yolculuk ve konaklama gibi konularda görüş bildirenler tarafından her yıl oylama gerçekleştiriliyor.

"Havacılık sektöründe çok başarılı bir yılı arkamızda bıraktık”

İGA İstanbul Havalimanı’nın 2023 Air Transport Awards ödüllerinde, “Yılın Havalimanı” ödülüne tekrar layık görülmesiyle ilgili değerlendirmelerde bulunan İGA İstanbul Havalimanı CEO’su Kadri Samsunlu, konuyla ilgili şunları söyledi: “İGA İstanbul Havalimanı olarak havacılık sektöründe karşılaştığımız tüm zorluklara rağmen çok başarılı bir yıl geçirmeyi başardık. Üç yıl üst üste Avrupa’nın en yoğun küresel aktarma merkezi olmaya devam ederken, havalimanımız geçen yıl 64,5 milyon yolcuya hizmet vererek Avrupa’nın operasyonel olarak en dirençli havalimanlarından biri de oldu. Türkiye’de yaşanan yürek burkan deprem felaketi nedeniyle ödül törenine bizzat katılamadık ama Air Transport Awards tarafından “Yılın Havalimanı” ödülünü almak, ülkemizin ve İGA İstanbul Havalimanı’nın deprem gibi büyük bir felaketin ardından da ne kadar dirençli olduğunu gösteriyor. Önceliğimiz, yolcularımıza tüm segmentasyonlar kapsamında sorunsuz ve keyifli bir seyahat deneyimi sunmak.

Taahhüdümüz ise havalimanımızın çalışanlarına, paydaşlarına ve yolcularına ne kadar iyi hizmet verdiğinin bir yansıması olarak operasyonel mükemmelliğimizi sürdürmek... Bunu çabaları ve çalışmalarıyla mümkün kılan herkese çok teşekkür ediyorum.”

İstanbul Havalimanı'na üst üste 3. kez yılın havalimanı ödülü

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

İaGA ~ 1 yıl önce
İga'da deprem izalatörleri yok diye bir haber vardı doğru mu?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ali ~ 1 yıl önce
"Atatürk havalimanı iç hatlara hizmet versin" fikrini bile üretebilen, neredeyse hiç kullanılmamış bomboş beyinler var ülkede :) Beyin o kadar boş ki iç hatlarda sefer yapan uçaklarla dış hatlarda sefer yapan uçakların farklı olduğunu sanıyor, "ben karşının taksisiyim abüü" :) Bak güzel kardeşim "yerdeki uçak zarar eder" diye bir söz vardır uçuşlar öyle ince planlanır ki bakım dışında yerde 1 saat bile duramadıkları olur. İç hattan gelir dış hat yolcusunu alıp havalanır dış hattan döner belki iç hatta belki dış hatta devam eder uçmaya. Masrafı, hava trafiğini artırması bir yana aynı şehirdeki bir pistten kalkıp diğerine inmesi 1 saat zaman kaybettirecekken söylesene nasıl olacak o iş !? Bak buraya bir uçağın yaptığı uçuşlardan bir kesit bıraktım, beynini doldurursun :) https://www.hizliresim.com/8itfzty

Yanıtla

Kalan karakter 1000
fo ~ 1 yıl önce
işini severek yapmayan thy personeline maaş vermeyin hem kıskançkar hem mutsuz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Reklam ~ 1 yıl önce
Son çırpınış reklamları. Burası tav’ın olacak sonunda

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İstemezük ~ 1 yıl önce
Güzelim Atatürk Havalimanı vardı, kendi kendimize takılıyorduk, Hub olunca başımız ğöğe mi erdi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
heheh ~ 1 yıl önce
liman orda duruyor madem istemiyosun ver istifanı seni oraya alalım gelme la igaya
TGS ~ 1 yıl önce
SHOW GÜZELDE İGA ÇALIŞANLARINA NEDEN PROMOSYON VERİLMİYOR

Yanıtla

Kalan karakter 1000
.. ~ 1 yıl önce
Eğer İstanbul Havalimanı Kalamış Marina'da deniz manzaralı kafe ise, diğer havalimanlarının tamamına yakını Eminönü, Mahmutpaşa. O kadar açık ve net söylüyorum. 8 gömlek fark var. Etihad Abu Dhabi'yi kullanıyor mesela. Git bir gör. Mahmutpaşa çantacılar çarşısı. İnsanlar iç içe. Kapılara giderken havaya azıcık zıplasan kafan tavana değecek. Karanlık. Basık. Metrocity alışveriş merkezi altındaki metroya giden yollar gibi. Yok arkadaş. Bizimki bildiğin güzel bir havalimanı ya. Sigara içtiğin smoking room'lara falan girmiyorum bile bak. Diğerlerindeki smoking roomlara bak. Nazi toplama kampı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Az kaldı ~ 1 yıl önce
Yakında yılın cargo limanı olur Atatürk açılaçak

Yanıtla

Kalan karakter 1000
heheh ~ 1 yıl önce
hee açmış bak seni bekliyor hadi ver istifanı güle güle
fff ~ 1 yıl önce
yanlış olmuş. yılın AVM si seçilmeliydi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hüseyin ~ 1 yıl önce
Atatürk iç hatlara hizmet vermeliydi.Atatürk’e kıydınız resmen.Piste Cami

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000