01 Ocak 2010, Cuma 07:56:33

Ve KTHY çalışanlarına müjdeli haber...

KTHY çalışanlarının aralık maaşları hesaplarına yatırıldı...
  • Aynen doğru yazmış. Özellikle diğer havayollarının slot saatleri ya KTHY nin 10 dakika önünde ya arkasında. Tüm havayolları operasyonu 3 saatin içine sığdırılıyor. Bunlara slot veren zihniyet kim ? Ben söyleyeyim. Korku... İstediğim slotu vermezsen uçmam diyene, aman ne olur gel al sana slot diyen zihniyet. Bunları yaparken zerre kadar KTHY nı düşünselerdi bugün durum farklı olacaktı.
  • Mevcut durumu yaratanların çalışanlar olmadığının bilinmesi gerekmektedir. Ancak her zaman olduğu gibi KTHY sahip çıkan yine çalışanları olmuştur. KKTC nin diğer kurum ve kuruluşları hertürlü deseği bütceden alırken bayrak taşıyıcı mili hava yolunun slot satleri ile rakiplerine ayni parkur ve yakın slot saatleri verilmesi, düşündürücü olmuştur. Çalışanlar KTHY den vazgeçmeyeceğini biliyorum. Çünkü KKTC nin yaşaması ve ekonomisinin gelişerek büyümesi nekadar önemli ise KTHY nın yaşaması ve gelişerek büyümesi okadar önemlidir. Bir ülkenin milli havayollu olmasa olmazıdır. Çalışanlar gereğini yaptı artık kthy nin de çalışanlarında yüzü gülsün.. Sendikayı tebrik ediyorum. Rakiplerin fiyat politikalarını gündeme taşımak gerekir ...kdv.vs.
  • Ah sayın bakan ahhh. Uzman diye getirdiğin 2 senelik tecrübeli genel müdür mü bu durumu kurtaracak ? Bu hallere mi düştünüz ? İkramı bitirdiniz. Kargoyu bitirdiniz. CAS diye bir şirket kurup personeli bitirdiniz. Bu gidişle de ülkeyi bitireceksiniz.
  • Maaşın yatması bile müjde olarak veriliyorsa durum gerçekten vahim demek.Her ay başı bir kabus ve ardından da müjdeli haber beklentisi.Rus ruleti gibi.Çalışanların işi gerçekten zor.Havacılık zaten stresli bir iş üstüne bir de ekonomik koşullar bu stresi ikiye üçe katlıyor.
  • ilk once hasan tacoy cebini dolduracak sonra da calisanlara sira gelsin....
  • burda cıkan habere yorum yapılması bekleniyor 2. si işcinin ve emekcinin hakkı nasıl beleş hak oluyor anlayamadım bu hakları inceledinizmi neler olduğunu okuyun sonra yorum yapın.keşke kthy yönetimi de havasen kadar şirket için uğraşsa sendika üyeleri herzaman birçok fedakarlıklar göstermiştir,ama karşılığında mücadele vererek maaşlarını alabiliyorlar. sayın taçoy 31'de ödeme yapılamsı gerektiğini bilmiyormuydunuz illaki size hatırlatma yapılıması mı lazım çalışan için çok üzücü
  • KTHY de sendika olduğu sürece kendine gelmesi mümkün değildir. Bütün o beleş haklar sendika tarafından alınmıştır. Şirketi kötüye götürende bu haklar olmuştur.
  • işte gercek sendikacılık sirketini veişçi haklarını korumak ve şirketin zor gününde yanında olmak tebrikler buran atakan yazın ortasında grev yaparak şirketi zarara uğratanlar hala sendikacılık adı altında kthy de utanmadan dolaşıyorlar bunun hesabınıda uç senden soran olacak inşallah
  • KTHY deki personelin maaşları yattı diye haber çıkması bile nekadar acı.Artık heray bunun haberini dinleriz "BUAYDA MAASLAR YATTI" diye..Maasların yatmasını habere konu yapılacak duruma getirip.personeli ölümden korkutup hastalığa razı duruma getirme piskolojisi.. Neden THY personelininde maasları yattı diye haber çıkmıyo

Mali sorunlarıyla gündemdeki yerini koruyan Kıbrıs Türk Hava Yolları’nda çalışanların aralık ayı maaşları ek kaynak sağlanmasıyla dün saat 12.00 sıralarında ödendi. 13. maaşların da ocak ayında ödeneceği yönünde teminat verildi. 

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Hasan Taçoy, KTHY çalışanlarının maaşlarının planlandığı gibi önceki gün saat 17.00 sıralarında kaynağın serbest bırakılmasıyla Kıbrıs Türk Merkez Bankası’na aktarıldığını, ancak bankanın “sabah saatlerinde kapanması” nedeniyle işlem yapılamadığını kaydetti.

Merkez Bankası’nın saat 11.30’da yeniden açılmasının ardından yarım saat içerisinde işlemlerin süratle yapılarak maaşların çalışanların hesaplarına yatırıldığını ifade eden Taçoy, çalışanların maaşlarını gününde aldığını belirtti.

Kıbrıs Türk Hava Taşıyıcıları Sendikası (Hava-Sen) Başkanı Buran Atakan da, 699 çalışanın maaşlarının dün saat 12.00 itibarıyla hesaplarına yatırıldığını belirterek, “Bunu hak etmedik. KTHY’de yaratılan kötü tablonun sorumlusu çalışanlar değil” dedi.

Atakan, yaklaşık 10 milyon TL’lik kaynağın 2 milyon TL’sinin maaşlara, kalanının da uçak kiraları ve yakıt gibi ihtiyaçlara harcandığını ifade ederek, ikinci kaynak paketi ile çalışanların 13’üncü maaşlarının ocak ayı içerisinde ödeneceğinin taahhüt edildiğini vurguladı.

“KTHY’nin ayakta kalabilmesi için” tasarruf önlemleri çerçevesinde maaşlardan kesinti yapılması konusunda hükümetle görüşmelerin devam ettiğini de anlatan Atakan, yönetimin yüzde 15 kesinti önerisine karşılık sendikanın önce yüzde 7, ardından yüzde 11 kesinti önerdiğini ve buna karşılık 2011’de maaşlara yüzde 3 artış isteminde bulunduklarını kaydetti.

Atakan, konuyla ilgili görüşmelerin sürdüğünü kaydetti.

Kıbrıs Gazetesi

Ve KTHY çalışanlarına müjdeli haber...

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

Misafir ~ 14 yıl önce
Aynen doğru yazmış. Özellikle diğer havayollarının slot saatleri ya KTHY nin 10 dakika önünde ya arkasında. Tüm havayolları operasyonu 3 saatin içine sığdırılıyor. Bunlara slot veren zihniyet kim ? Ben söyleyeyim. Korku... İstediğim slotu vermezsen uçmam diyene, aman ne olur gel al sana slot diyen zihniyet. Bunları yaparken zerre kadar KTHY nı düşünselerdi bugün durum farklı olacaktı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
Mevcut durumu yaratanların çalışanlar olmadığının bilinmesi gerekmektedir. Ancak her zaman olduğu gibi KTHY sahip çıkan yine çalışanları olmuştur. KKTC nin diğer kurum ve kuruluşları hertürlü deseği bütceden alırken bayrak taşıyıcı mili hava yolunun slot satleri ile rakiplerine ayni parkur ve yakın slot saatleri verilmesi, düşündürücü olmuştur. Çalışanlar KTHY den vazgeçmeyeceğini biliyorum. Çünkü KKTC nin yaşaması ve ekonomisinin gelişerek büyümesi nekadar önemli ise KTHY nın yaşaması ve gelişerek büyümesi okadar önemlidir. Bir ülkenin milli havayollu olmasa olmazıdır. Çalışanlar gereğini yaptı artık kthy nin de çalışanlarında yüzü gülsün.. Sendikayı tebrik ediyorum. Rakiplerin fiyat politikalarını gündeme taşımak gerekir ...kdv.vs.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
Ah sayın bakan ahhh. Uzman diye getirdiğin 2 senelik tecrübeli genel müdür mü bu durumu kurtaracak ? Bu hallere mi düştünüz ? İkramı bitirdiniz. Kargoyu bitirdiniz. CAS diye bir şirket kurup personeli bitirdiniz. Bu gidişle de ülkeyi bitireceksiniz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
Maaşın yatması bile müjde olarak veriliyorsa durum gerçekten vahim demek.Her ay başı bir kabus ve ardından da müjdeli haber beklentisi.Rus ruleti gibi.Çalışanların işi gerçekten zor.Havacılık zaten stresli bir iş üstüne bir de ekonomik koşullar bu stresi ikiye üçe katlıyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
ilk once hasan tacoy cebini dolduracak sonra da calisanlara sira gelsin....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
burda cıkan habere yorum yapılması bekleniyor 2. si işcinin ve emekcinin hakkı nasıl beleş hak oluyor anlayamadım bu hakları inceledinizmi neler olduğunu okuyun sonra yorum yapın.keşke kthy yönetimi de havasen kadar şirket için uğraşsa sendika üyeleri herzaman birçok fedakarlıklar göstermiştir,ama karşılığında mücadele vererek maaşlarını alabiliyorlar. sayın taçoy 31'de ödeme yapılamsı gerektiğini bilmiyormuydunuz illaki size hatırlatma yapılıması mı lazım çalışan için çok üzücü

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
KTHY de sendika olduğu sürece kendine gelmesi mümkün değildir. Bütün o beleş haklar sendika tarafından alınmıştır. Şirketi kötüye götürende bu haklar olmuştur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
işte gercek sendikacılık sirketini veişçi haklarını korumak ve şirketin zor gününde yanında olmak tebrikler buran atakan yazın ortasında grev yaparak şirketi zarara uğratanlar hala sendikacılık adı altında kthy de utanmadan dolaşıyorlar bunun hesabınıda uç senden soran olacak inşallah

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
KTHY deki personelin maaşları yattı diye haber çıkması bile nekadar acı.Artık heray bunun haberini dinleriz "BUAYDA MAASLAR YATTI" diye..Maasların yatmasını habere konu yapılacak duruma getirip.personeli ölümden korkutup hastalığa razı duruma getirme piskolojisi.. Neden THY personelininde maasları yattı diye haber çıkmıyo

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000