26 Ocak 2010, Salı 09:15:18

Havacılık camiası Sapanca'da toplandı

Sivil havacılığının 2009 yılı değerlendirme toplantısı Sapanca’da yapıldı...
  • her devrin adami haydar yalcin,, seviyorum seni
  • Alş ARIDURUyu ben destekliyorum. Gn md olarak onun kafası gibi çalışan hantallığa ve tembelliğe tahammül edemeyen, haydar gibi bilgisi olan ve tecrübesini kullanabilen 10 teknik adamı olsa; bu güne kadar yapılmayan çok şeyi yapabilirdi. Gene de yaptıkları az değil. dingonun ahırı olmaktan kurtardı shgm yi. teşekkür ederim Sn ARIDURU.
  • çok kötümsersiniz ülkemizin sivil havacılık otoriteleri bir araya gelmişler sivil havacılık kanunu görüşmüşler en kısa zamanda çıkartılması yönünde kara almışlar bu kararın alınması için talpa diye adlandırılan bir kurum etkin bir rol oynamış her zamanki gibi falan filan
  • Gelişiyormuş, muş. Ne havacılığı yahu gel seni bir deniz uçağı ile bir nehire, bir baraja, bir göle indireyim o zaman anlarsın havacılığı. İşte 2010 yılında havacılığımız bu.Üç tarafımız deniz her şehirimize tarifeli deniz uçak seferlerı ile ulaşır ve de öyle OR-Gİ yi yapalım mı yapmayalım mı gibi geyiklerle uğraşmazsınız. Türkiye'nin üç tarafı PİST bunu unutma yeter. Ama nerede? Şeffaf olsan ne olur olmasan ne olur. Bu iş bitmiş işte. Günü kurtarmaya devam edin siz. Nasıl olsa hesap soran yok. Durmak yok, yola devam kafası işte.
  • Ne görüşmüşler acaba ?

Türk sivil havacılık sektörünün 2009 yılındaki çalışma sonuçları ve 2010 yılı hedefleri üzerinde görüş alışverişinde bulunmak üzere Türk sivil havacılık sektörü 23 Ocak Cumartesi günü Sapanca'da bir araya geldi.

Toplantıya Sivil Havacılık Genel Müdürü Dr. Ali Arıduru başkanlığındaki SHGM heyeti ve Türkiye Özel Sektör Havacılık İşletmeleri Derneği (TÖSHİD) yönetimi ile üyelerinden oluşan toplam 55 kişi katıldı.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından 2009 yılı içersinde gerçekleştirilen tüm alanlardaki çalışmalara yönelik bilgileri paylaşan Genel Müdür Dr. Ali Arıduru, ikili anlaşmalardan, denetim rakamlarına, bölgesel işbirliği oluşumlarından, mevzuat çalışmalarına yönelik yoğun bir yılın geride bırakıldığını, 2010 yılında da bu çalışmaların artarak devam edeceğini belirtti.

Hava araçlarına yapılan denetimler konusunda Türkiye’nin ECAC üyesi 44 ülke içerisinde Avrupa üçüncüsü olduğunu belirten Genel Müdür Arıduru,  uçuş emniyeti ve havacılık güvenliği açısından sivil havacılığın tüm alanlarına yönelik denetlemelerin 2010’da sıklaşarak daha da derinleşeceğinin altını çizdi.

Kamuoyunda SHGM ile oluşan algıda haksız bazı durumların yaşandığına vurgu yapan Arıduru, artık farklı bir yol izleyeceklerini belirterek: “ Sivil havacılıkta 150 değil, 22 bine yakın kişi çalışıyor. Bunu böyle görmek lazım. Bu 22 bin kişi de sivil havacılığın personelidir. Herkes yaptığı iş ve işlemlerden birinci dereceden sorumludur. Sektör yöneticilerini uyarıyorum, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü haberli habersiz denetimlerle işletmelerin yapmış olduğu iş ve işlemleri denetlemeye devam edecek. Yine uçuş emniyeti anlamında eksiklik ortaya çıkıyorsa, havacılık kuralları çerçevesinde, uçuş durdurma, yönetici formlarının iptali ve ruhsat iptallerinin sürpriz olmaması gerektiğinin bilinmesini istiyorum” diyerek sektöre önemli uyarılarda bulundu.

Arıduru ayrıca, bugüne kadar Genel Müdürlük tarafından sadece para cezaları, yönetici onay belge iptalleri, uçuş durdurma ve ruhsat iptallerinin yapıldığını fakat basın aracılığıyla kamuoyu ile paylaşılmadığını vurgulayarak, şeffaf yönetim gereği artık bunların kamuoyu ile paylaşılacağının altını çizdi.

Toplantıda TÖSHİD üyelerinden genel çeşitli istek ve önerileri de değerlendiren Sivil Havacılık Genel Müdürü Dr. Ali Arıduru, otorite olarak sivil havacılığın gelişmesi anlamında her zaman sektörün yanında bulunduklarını vurguladı.

Toplantı son olarak SHGM tarafından işletmelere hazırlanan değerlendirme dosyalarının dağıtılmasıyla sona erdi.

Havacılık camiası Sapanca'da toplandı

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

Misafir ~ 14 yıl önce
her devrin adami haydar yalcin,, seviyorum seni

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
Alş ARIDURUyu ben destekliyorum. Gn md olarak onun kafası gibi çalışan hantallığa ve tembelliğe tahammül edemeyen, haydar gibi bilgisi olan ve tecrübesini kullanabilen 10 teknik adamı olsa; bu güne kadar yapılmayan çok şeyi yapabilirdi. Gene de yaptıkları az değil. dingonun ahırı olmaktan kurtardı shgm yi. teşekkür ederim Sn ARIDURU.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
çok kötümsersiniz ülkemizin sivil havacılık otoriteleri bir araya gelmişler sivil havacılık kanunu görüşmüşler en kısa zamanda çıkartılması yönünde kara almışlar bu kararın alınması için talpa diye adlandırılan bir kurum etkin bir rol oynamış her zamanki gibi falan filan

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
Gelişiyormuş, muş. Ne havacılığı yahu gel seni bir deniz uçağı ile bir nehire, bir baraja, bir göle indireyim o zaman anlarsın havacılığı. İşte 2010 yılında havacılığımız bu.Üç tarafımız deniz her şehirimize tarifeli deniz uçak seferlerı ile ulaşır ve de öyle OR-Gİ yi yapalım mı yapmayalım mı gibi geyiklerle uğraşmazsınız. Türkiye'nin üç tarafı PİST bunu unutma yeter. Ama nerede? Şeffaf olsan ne olur olmasan ne olur. Bu iş bitmiş işte. Günü kurtarmaya devam edin siz. Nasıl olsa hesap soran yok. Durmak yok, yola devam kafası işte.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
Ne görüşmüşler acaba ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000