15 Mayıs 2014, Perşembe 16:15:55

SHGM'DEN BAŞARISIZ KURSİYERLER İÇİN YENİ DÜZENLEME

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM), Uçuş Eğitim Organizasyonları'nın (FTO) uzaktan eğitim programlarındaki kursiyerlerin başarısız olduğunu belirterek konu hakkında düzenleme yapıldığını açıkladı.
  • Ne gerek var atpl sinavina bence elden dagitsin SHGM lisansi.ya ne guzel bu kadar guzel ,prestijli bir meslek elde edeceksin,cok guzel gelirin olacak am diyet odemeye gelince yok SHGM oyle yok bristol yok nasa sorusu,arkadas burda nasa sorusu koyuyolar diye yorum yapacagina git ders calis gecersin belki,ayrica bilgi yani ornegin lift in formulu ayni bilen nasa sorusuda yapar bristol de,hadi git bir kahve yap ve ders calis,hayatta herseyin bedelu var
  • İngilizcesi ve uçuşu çok iyi olan bodyim bıraktı; 6 yaşından beri bu mesleği hedeflemesine rağmen.Ne yazık ki Türkiye'de mantığın bittiği yerde Türk Sivil Havacılığı başlıyor demişti bana. İsteklerimiz mantık çerçevesinde olması gerekmekte hele ki bu kadar yüklü meblağlarda borçlanmamız bizden isteniyorsa; ancak göründüğü kadarı ile herkes tünelin sonundaki ışıktan bahsediyor ama mantığım bana bunun seni biçmeye gelen tren olduğunu pekala söylüyor demişti.Bıraktı ve yurt dışına yerleşti.Hayatına mutlu şekilde devam ediyor.Bizler ise hala debeleniyoruz.
  • Avrupa bizi EASA'ya almamis. Niye biz hala EASA kurallari altinda egitim yapacagiz diye cirpinip duruyoruz. Yazik bu genc pilot adaylarina. Bakin ortadogu ve asyadaki buyuk sirketlere. Hepsi kendi lisanslamasina tabi ama tum ICAO egitimlerinide Kabul ediyorlar. Bizim SHGM hala ayni tas ayni hamam. Zamaninda Haydar Yalcin'in baslattigi EASA/JAA hayranligi nedeniyle hala kendi lisanslamamiza gecemiyoruz. Hep adamlarin pesinde takipteyiz. BIr turlu ogrenemiyoruz bu isleri.
  • Yurtdışında ATPL sınavları halen Bristol V2 den yapılırken otoritenin NASA sorularına erişim yapıp nasıl kendi vatandaşının önüne ket vuracağını yakında bekliyorum.Hoş tüm yabancı pilotların validasyonlarına sorgusuz sualsiz onay veren sözde dindar yönetim altındaki SHGM nin KOLAYLAŞTIRMAYIP HEP ZORLAŞTIRDIĞI tüm vatandaşların bu ülkede artık ortak kanısıdır.
  • bu ülkede ne düzgün ki ? thy de laf olsun diye sınav yapıyor bugün özellikle yurtdışında müdür olanların çoğu o göstermelik sınavları bile geçememiş insanlardır bilen gayet iyi bilir !
  • SHGM ye sormak lazım bundan sonra yurtdışından alınan eğitimlerde %90 uzaktan eğitim veren (İngiltere gibi) yerden alınan eğitim ve sonunda da sınav sonuç belgesi ile gelen kişilere herhangi bir kısıtlama olmayacak. Çünkü sınav sonuç belgelerinde eğitimi nasıl aldıkları yazmıyor. Yani kredilendirilmiş asker ve polis devler uçucularının hepsi yurtdışından uzaktan eğitim yer derslerini alabilirler. Sadece %10 dershanede olacakları zaman sonrası orada sınava girip işlerini halledebilirler. Bu işler için giden kişiler yine doldur boşalt uçuşları ile tüm eğitimlerini orada tamamlayıp gelirler. Sonuç olarak SHGm eli ile ülkemde kalacak gözle görülmeyen ciddi bir potansiyel ve girdi yurdışına gidecek. Hayırlısı olsun.
  • Ayjet'den dolayı oldu bunlar.
  • HUBİF verilerine göre başvuru/başarı oranı %23 küsür. O da genel başarı. Modül 11 yada 13 te bu oran açıklanmamış ama %10 bile gelmez.
  • Ey SHGM Allah aşkına hak, hukuk, adalet için SHY-66 modüllerde başarı oranını bir incele, şu üvey evlatlarınızıda biraz düşünün, bu dünyanın diğer tarafıda var, yetişmiş teknisyenleri kuşa, kurda telef ettiniz.
  • Shy 66 için bir duzenleme yokmu moduller için

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM), Uçuş Eğitim Organizasyonları tarafından uzaktan eğitim verilen kursiyerlerin eğitimlerini gereğince takip etmedikleri tespit edildiğini, sınıf eğitiminin çok az olması nedeniyle de kursiyerlerin sınavlarda başarısız oldukları belirledi.

SHGM'den yapılan açıklamada konu hakkında genelge üzerinde düzenleme yapıldığı duyuruldu.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, "Uzaktan eğitim içeren kurslarda, FTO’nun kursiyerlerin eğitim sürecini takip etmesi ve eğitimin daha verimli hale gelmesi için gerekli tedbirleri alması gerekmektedir" denildi.

İŞTE SHGM TARAFINDAN DÜZENLENEN O GENELGE

SHGM'DEN BAŞARISIZ KURSİYERLER İÇİN YENİ DÜZENLEME

Yorumlar Tüm Yorumlar (15)

İsim / Rumuz ~ 10 yıl önce
Ne gerek var atpl sinavina bence elden dagitsin SHGM lisansi.ya ne guzel bu kadar guzel ,prestijli bir meslek elde edeceksin,cok guzel gelirin olacak am diyet odemeye gelince yok SHGM oyle yok bristol yok nasa sorusu,arkadas burda nasa sorusu koyuyolar diye yorum yapacagina git ders calis gecersin belki,ayrica bilgi yani ornegin lift in formulu ayni bilen nasa sorusuda yapar bristol de,hadi git bir kahve yap ve ders calis,hayatta herseyin bedelu var

Yanıtla

Kalan karakter 1000
... ~ 10 yıl önce
Alamadığımı nerenden çıkardın?Banana Republic denen ülkede diktatör pardon iktidar partisi BANANA BANANILARA BIRAKILAMAYACAK KADAR DEĞERLİDİR mottosunda hareket edip lise mezunu, Atpl bile alamamış CPL'li lise mezunu yabancı pilotları direk sınavsız BANANA HAVA YOLLARI'na alıyor mu alıyor.Banana sivil havacılık otoritesi buna çanak tutuyor mu tutuyor.Bu diktatör pardon iktidar partisi zamanında 5 tane Banana Eğtim bakanı aynı partiden olmalarına rağmen birbirine zıt eğitim politikaları ile çocukların beyinlerini yakıp en sonunda tüm okulları banana hatipe çevirdiler mi çevirdiler.Banana republic artık çağ atladı:Sadece banana üniversite sınav soruları çalınmıyor,askeri okulların sınav soruları da çalınıyor.Başari oranı 23% oran bile çok, yüksek enflasyon olmasın Maastrich kriterlerine göre yüzde 5 altına düşürülmeli ki kömür madenlerinde gak guk etmeyen 900 TL'ye talim edecek ölmeye hazır kaderci banana republic vatandaşı bulunsun.
imza ~ 10 yıl önce
Yazdıklarına imzamı atarım da şimdi uzun sana siyaset yapacaksan bröveni bırak da gel öyle siyaset yap diyebilir.
ADAY ADAYI ~ 10 yıl önce
İngilizcesi ve uçuşu çok iyi olan bodyim bıraktı; 6 yaşından beri bu mesleği hedeflemesine rağmen.Ne yazık ki Türkiye'de mantığın bittiği yerde Türk Sivil Havacılığı başlıyor demişti bana. İsteklerimiz mantık çerçevesinde olması gerekmekte hele ki bu kadar yüklü meblağlarda borçlanmamız bizden isteniyorsa; ancak göründüğü kadarı ile herkes tünelin sonundaki ışıktan bahsediyor ama mantığım bana bunun seni biçmeye gelen tren olduğunu pekala söylüyor demişti.Bıraktı ve yurt dışına yerleşti.Hayatına mutlu şekilde devam ediyor.Bizler ise hala debeleniyoruz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
logic ~ 10 yıl önce
Avrupa bizi EASA'ya almamis. Niye biz hala EASA kurallari altinda egitim yapacagiz diye cirpinip duruyoruz. Yazik bu genc pilot adaylarina. Bakin ortadogu ve asyadaki buyuk sirketlere. Hepsi kendi lisanslamasina tabi ama tum ICAO egitimlerinide Kabul ediyorlar. Bizim SHGM hala ayni tas ayni hamam. Zamaninda Haydar Yalcin'in baslattigi EASA/JAA hayranligi nedeniyle hala kendi lisanslamamiza gecemiyoruz. Hep adamlarin pesinde takipteyiz. BIr turlu ogrenemiyoruz bu isleri.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
... ~ 10 yıl önce
Yurtdışında ATPL sınavları halen Bristol V2 den yapılırken otoritenin NASA sorularına erişim yapıp nasıl kendi vatandaşının önüne ket vuracağını yakında bekliyorum.Hoş tüm yabancı pilotların validasyonlarına sorgusuz sualsiz onay veren sözde dindar yönetim altındaki SHGM nin KOLAYLAŞTIRMAYIP HEP ZORLAŞTIRDIĞI tüm vatandaşların bu ülkede artık ortak kanısıdır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ADAM ~ 10 yıl önce
Cumhurbaşkanlığı na yazı bu keyfi uygulamaları... Ingilizceyi hiç ölçmeyen SHGM sınav ölçüyor...
normal ~ 10 yıl önce
bu ülkede ne düzgün ki ? thy de laf olsun diye sınav yapıyor bugün özellikle yurtdışında müdür olanların çoğu o göstermelik sınavları bile geçememiş insanlardır bilen gayet iyi bilir !

Yanıtla

Kalan karakter 1000
SHGM Sormak Lazım ~ 10 yıl önce
SHGM ye sormak lazım bundan sonra yurtdışından alınan eğitimlerde %90 uzaktan eğitim veren (İngiltere gibi) yerden alınan eğitim ve sonunda da sınav sonuç belgesi ile gelen kişilere herhangi bir kısıtlama olmayacak. Çünkü sınav sonuç belgelerinde eğitimi nasıl aldıkları yazmıyor. Yani kredilendirilmiş asker ve polis devler uçucularının hepsi yurtdışından uzaktan eğitim yer derslerini alabilirler. Sadece %10 dershanede olacakları zaman sonrası orada sınava girip işlerini halledebilirler. Bu işler için giden kişiler yine doldur boşalt uçuşları ile tüm eğitimlerini orada tamamlayıp gelirler. Sonuç olarak SHGm eli ile ülkemde kalacak gözle görülmeyen ciddi bir potansiyel ve girdi yurdışına gidecek. Hayırlısı olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 10 yıl önce
Ayjet'den dolayı oldu bunlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 10 yıl önce
HUBİF verilerine göre başvuru/başarı oranı %23 küsür. O da genel başarı. Modül 11 yada 13 te bu oran açıklanmamış ama %10 bile gelmez.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
SHY-66 ~ 10 yıl önce
Ey SHGM Allah aşkına hak, hukuk, adalet için SHY-66 modüllerde başarı oranını bir incele, şu üvey evlatlarınızıda biraz düşünün, bu dünyanın diğer tarafıda var, yetişmiş teknisyenleri kuşa, kurda telef ettiniz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
... ~ 10 yıl önce
Haberde asıl pilotaj eğitimine işaret ediliyor sende alakasız yerde zıplamış teknisyen eğitiminden dem vuruyorsun. Kafa güzelmi?
ADAM ~ 10 yıl önce
Düzgün olan ne ki bu ülkede SHGM düzgün olsun.
budist ~ 10 yıl önce
Shy 66 için bir duzenleme yokmu moduller için

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000