09 Şubat 2015, Pazartesi 16:18:23

SHGM'NİN İLANINA YOĞUN İLGİ

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nün (SHGM) geçtiğimiz günlerde alım yapacağını duyurduğu havacılık uzman yardımcısı ilanına yoğun bir başvuru yapıldı.
  • THY'nin Ankara ofisine dönüştürülmüş bir SHGM veya Maltepe Vergi Dairesine dönüştürülmüş bir SHGM veya THK Üniversitesi yöneticileriyle aynı cemaat üyesi olmanın ötesinde hiç bir bağı olmaması gereken bir SHGMyönetimi ile karşı karşıya olduğumuz müddetçe ne alınan uzman ne alınan Pilot veya teknisyenin hiçbir kıymetiharbiyesi yoktur. Biz şu SHGM'nin 30-40 kişiyle çalıştığı günleri de biliriz. O kısıtlı imkanlarıyla sektöre herkese eşit mesafeda ve hafta sonu ve bayram tatili demeden koşaradım çalışıp bugünden daha çok iş ürettikleri günleri de biliyoruz. Şu anda SHGM'ye alınan her personel israftır ve Türk havacılık sektörüne hiçbir katkısı da olamaz. Şu anda SHGM'de aylarca yıllarca sonuçlandırılamayan hatta çıkmaza sokulan yüzlerce iş var. SHGM'nin öncelikle bu işlerin bir envanterini çıkarıp hangi işi neden çıkmaza soktuğunu bir açıklaması iyi olur. Gerçi Binali Yılırımdan sonra tüm havacılık Allaha emanetde...
  • Bir dost, dostum sizin sorununuz bu işte, hakkımda hiç bir bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak... Malum partiyi hangisini kast ettin bilemem ama tutturamadın parti siyaset vs işimiz olmaz :) ama üzülme , bizim ülkemizde çoğu insan senin gibi bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olur, açıp iki kelime birşey okumaz burda ahkam keser... Senin sesini kesmeye çalışan yok , yorumdan da okunacağı gibi BİZ SENİN SESİNİ KESERİZ yazmışsın, BİZ den kasıt kim pardon? Önce birey olmayı öğren, kendi düşüncelerini savunmayı öğren, insanları manipule edip kışkırtacaksan siyasete gir burada tehditvari konuşana kadar... Aslında sana neden cvp yazdığımı bile bilmiyorum , sen bu yorumla pilot da olsan astronot da olsan havacılık sevdası olan sade bir vatandaş da olsan birşey farketmez... Zihniyet bozuk bi kere....
  • Bu mehmet kesin malum partili dikkat edin burdanda surmeye burdanda sesimizi kesmeye calisiyor fikir beyan ediyoruz fikrimize karsi cik ama sesimizi kapatmaya calisma biz seni kapatiriz ayricada pilot formu degil burasi havacilikta pilotlardan ibaret degil burdan basla ogrenmeye...
  • İcınde devlet adi gecen her konudan ocu gibi korkuyorum bu uzm yardimciliginin kriteri neymis cok merak ettim.atc basvurusu yapilmamasi cok ilginc hepsinin isi var galiba yada isi cikmis.
  • Başvuru yapan teknisyen sayısı neden az aynı tecrübe ile şirketlerde daha yüksek maaş mı alıyorlar?
  • Havacılık mı varmış da havacılık uzmanı neyin calısmasını yapıyor milletin yaptıgına biz yaptık deme uzmanı mı yoksa?
  • O değil de bu sitede boş boş konuşup yorum yapan şu pilot olduğunu söyleyen yorum pilotu ekip niye başvurmamış ? Başvurup girseymiş ya herşeyi bilen o arkadaşlar?
  • 21 kisiden 20si malum partiden olur. 1 tane de araya serpistirirler
  • Sabah akşam çalıştay yapacak çalışmadan para kazanacaklar
  • Çok normal, Türkiyede uzman dan bol ne var. Her konuda hepimiz uzamanız nasıl olsa , konuşur dururuz :)

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nün (SHGM) geçtiğimiz günlerde alım yapacağını duyurduğu havacılık uzman yardımcısı ilanına yoğun bir başvuru yapıldı.

Resmi Gazete'de ilan yayınlayarak 21 havacılık uzman yardımcısı alımı yapacağını açıklayan SHGM'nin ilanına 350'nin üzerinde başvuru yapıldığı açıklandı.

6 Şubat itibariyle başvurular sona ererken, SHGM'nin 350'nin üzerindeki başvurudan uygun kriterlerde olanları değerlendireceği öğrenildi.

Bu arada SHGM'nin diğer ilanlarına beklenen ilgi gösterilmedi. Hava Trafik Kontrolörü alımı için hiç  bir başvuru yapılmazken iki pilot ve 5 teknisyen ilanlara başvuruda bulundu. 

SHGM'NİN İLANINA YOĞUN İLGİ

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

İsraf israf ~ 9 yıl önce
THY'nin Ankara ofisine dönüştürülmüş bir SHGM veya Maltepe Vergi Dairesine dönüştürülmüş bir SHGM veya THK Üniversitesi yöneticileriyle aynı cemaat üyesi olmanın ötesinde hiç bir bağı olmaması gereken bir SHGMyönetimi ile karşı karşıya olduğumuz müddetçe ne alınan uzman ne alınan Pilot veya teknisyenin hiçbir kıymetiharbiyesi yoktur. Biz şu SHGM'nin 30-40 kişiyle çalıştığı günleri de biliriz. O kısıtlı imkanlarıyla sektöre herkese eşit mesafeda ve hafta sonu ve bayram tatili demeden koşaradım çalışıp bugünden daha çok iş ürettikleri günleri de biliyoruz. Şu anda SHGM'ye alınan her personel israftır ve Türk havacılık sektörüne hiçbir katkısı da olamaz. Şu anda SHGM'de aylarca yıllarca sonuçlandırılamayan hatta çıkmaza sokulan yüzlerce iş var. SHGM'nin öncelikle bu işlerin bir envanterini çıkarıp hangi işi neden çıkmaza soktuğunu bir açıklaması iyi olur. Gerçi Binali Yılırımdan sonra tüm havacılık Allaha emanetde...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Mehmet ~ 9 yıl önce
Bir dost, dostum sizin sorununuz bu işte, hakkımda hiç bir bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak... Malum partiyi hangisini kast ettin bilemem ama tutturamadın parti siyaset vs işimiz olmaz :) ama üzülme , bizim ülkemizde çoğu insan senin gibi bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olur, açıp iki kelime birşey okumaz burda ahkam keser... Senin sesini kesmeye çalışan yok , yorumdan da okunacağı gibi BİZ SENİN SESİNİ KESERİZ yazmışsın, BİZ den kasıt kim pardon? Önce birey olmayı öğren, kendi düşüncelerini savunmayı öğren, insanları manipule edip kışkırtacaksan siyasete gir burada tehditvari konuşana kadar... Aslında sana neden cvp yazdığımı bile bilmiyorum , sen bu yorumla pilot da olsan astronot da olsan havacılık sevdası olan sade bir vatandaş da olsan birşey farketmez... Zihniyet bozuk bi kere....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
bir dost ~ 9 yıl önce
Bu mehmet kesin malum partili dikkat edin burdanda surmeye burdanda sesimizi kesmeye calisiyor fikir beyan ediyoruz fikrimize karsi cik ama sesimizi kapatmaya calisma biz seni kapatiriz ayricada pilot formu degil burasi havacilikta pilotlardan ibaret degil burdan basla ogrenmeye...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
bir dost ~ 9 yıl önce
İcınde devlet adi gecen her konudan ocu gibi korkuyorum bu uzm yardimciliginin kriteri neymis cok merak ettim.atc basvurusu yapilmamasi cok ilginc hepsinin isi var galiba yada isi cikmis.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 9 yıl önce
Başvuru yapan teknisyen sayısı neden az aynı tecrübe ile şirketlerde daha yüksek maaş mı alıyorlar?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ülkede ~ 9 yıl önce
Havacılık mı varmış da havacılık uzmanı neyin calısmasını yapıyor milletin yaptıgına biz yaptık deme uzmanı mı yoksa?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Mehmet ~ 9 yıl önce
O değil de bu sitede boş boş konuşup yorum yapan şu pilot olduğunu söyleyen yorum pilotu ekip niye başvurmamış ? Başvurup girseymiş ya herşeyi bilen o arkadaşlar?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 9 yıl önce
21 kisiden 20si malum partiden olur. 1 tane de araya serpistirirler

Yanıtla

Kalan karakter 1000
777fo ~ 9 yıl önce
ya ne sandın?
Çalış(ma)tay ~ 9 yıl önce
Sabah akşam çalıştay yapacak çalışmadan para kazanacaklar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
çalıştay ~ 9 yıl önce
ÖZellikle handling kuruluşları ve terminal operatörleri ile çalıştay yapmaya bayılırlar. Yapılan iş de havan da su dövmek. Tek bildikleri iş budur.
Uzman bolluğu.. ~ 9 yıl önce
Çok normal, Türkiyede uzman dan bol ne var. Her konuda hepimiz uzamanız nasıl olsa , konuşur dururuz :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000