04 Haziran 2011, Cumartesi 08:41:30

A400M ilk defa Türkiye’de

Türkiye'nin birçok Avrupa ülkesiyle birlikte ürettiği A400M askeri nakliye uçağı 4-5 Haziran 2011’de Türk Hava Kuvvetleri’nin 100. Yılı için düzenlenen Türk Hava Gösterisi 2011’e katılmak üzere İzmir Çiğli’de bulunan ve gösterilerin düzenleneceği 2. Ana Jet Üs Komutanlığı’na dün saat 16:50’de indi.
  • Çocuğunu okutup, BAşka bir ülkeye gönderip, o ülkenin vatandaşı yapacaksan, sen git o ülkelerin sitelerine yorum yaz. Kafanı kumdan çıkar diyene bak! Ülkede neler olup bittiğinin çok farkındayım kusura bakma. Zaten senin gibilerin hevesini kırmak için katledildi o gencecik mühendisler. Sen de kuyruğunu kıstır bacak arana, kaç ve git. Daha sonra da seni veya senin gibileri aramıza ajan olarak geri gönderirler ve bir kaç bilim adamımızı da sen veya senin gibi gavur hayranı oğlun katleder belki.
  • aselsanda kim vurduya giden genç mühendislerdemi eğitimsizdi? ıspartada kim vurduya giden öğretim görevlileride mi eğitimsizdi? sen kafanı kumdan çıkarda bir bak bakalım ülkede neler oluyor...kusura bakma ama ben çocuğumu yurt dışında okutacağım....can bu kadar ucuz değil mi? sen istersen burada devam ettttt :))
  • Olumsuz yorum yapanlara sesleniyorum. Biz yapamıyoruz edemiyoruz, kazık yedik demekle olmaz. Sen yapamıyorsan eğer, çoluğunu çocuğunu yönlendir küçüklükten. Fakat yurtdışınada değil okusun adam olsun Türkiye'de uçak tasarlasın, hayalini hedefini biraz daha büyütsün uzay aracı yapsın. Hahaha! Hehehe! diye gülüp, kendi kendini hor görüp, aşağılık kompleksine girersen, sen ne ürettiğin şeyi beğenirsin, nede bu ülkeyi beğenirsin. sana bana bir tane toplu iğne tasarla ve üret desem, onu bile becerezsin.
  • avrupanın bize yeni kazığı hoşgeldinnnn :))
  • Acele eden ecele gider. Yakında kendi motor ve uçaklarımızı pistlerde görmeye başlarız.
  • Eyi anladık çok güzel süper ne zaman bu uçak türk hava kuvvetlerine teslim edilecek ondan haber verin..Her 6 ayda bi kriz oldu prje yarım kaldı kalacak para bitti para verin derken 5 sene geçti..neyi bekliyoruz hala.. Paramız var bastırın C-17 alın 10 adet alacağınıza 5 adet alın sonraki senelerde 5 tane daha alırsınız.. İngiltere, israil, hollanda, America, Qatar hava kuvvetlerinde dahi C-17 var hepsi de parayı bastırdı satın aldı bu iş böyle.. Neymiş ortk üretimmiş, yok kanadını üreteceğiz, yok burnunun sol tarafını yapacağız falan filan atı alan üsküdarı aldı geçti ey hava kuvvetleri uyanın uyan satın alma bölümü neyi bekliyorsunuz uçak ancak gösterilerde gelir, sonra arkasından su dökersin çabuk gelsin d
  • evet sizinle gurur duyuyoruz,size canimiz feda,fakat son zamanlarda Türk ordusunu kötü duruma düsüren bir kac kim idigi belirsiz yüksek rütbeli subaylarin amaclarinin ortaya cikmasindan sonra ordumuz yara almaya baslamistir. bu tür subaylardan ordumuzu temizlemek lazim. Ordumuza Canimiz Feda olsun.
Klaus Dietrich Flade kaptanlığında ilk defa Türkiye’ye inen 4 numaralı uçak (MSN4) Türk Hava Gösterisi’nin en büyük yıldızlarından bir tanesi olacak. 4 Haziran’da statik alanda yer alacak uçak aynı gün akşam saatlerinde fuar alanından ayrılacak.

Türkiye’nin A400M için toplam 10 siparişi bulunuyor ve Türk Hava Kuvvetleri ise Fransa’nın ardından uçağın ikincisi kullanıcısı olacak.

TUSAŞ (Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.), katılımcı ülkelerin (Almanya, Belçika, Fransa, İngiltere ve İspanya) havacılık endüstrileri ile birlikte uçağın tasarım ve üretiminde sorumluluk üstlenmiş bulunuyor.

A400M Uçağı’nın Ön Orta Gövde, Arka Gövde Üst Bölümü, Paraşütçü Kapıları, Acil Çıkış Kapısı, Arka Üst Kaçış Kapağı ve Kuyruk Konisi gibi ana yapısal komponentlerin yanı sıra en önemli uçuş kontrol yüzeylerinden olan Kanatçık (Aileron) ve Sürat Frenleri’nin (Spoiler) tasarım ve üretimi TUSAŞ mühendis ve teknisyenleri tarafından gerçekleştiriliyor.

Yapısal komponentlere ilaveten, A400M Uçağı’nın tüm iç ve dış aydınlatma sistemleri ile temiz/atık su sistemlerinin birinci derece tasarım ve tedarik sorumluluğu da TUSAŞ tarafından üstlenilmiş bulunuyor. Ayrıca, A400M uçağının tüm gövde kablo donanımı TUSAŞ mühendis ve teknisyenleri tarafından imal ediliyor.

21. yüzyılda dünya hava kuvvetlerinin ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanan A400M ileri teknolojisi sayesinde kısa, yumuşak ya da hazırlanmamış pistlere kolaylıkla inebiliyor, çok daha uzağa çok daha hızlı uçabiliyor. A400M taktik ve stratejik/lojistik görevleri yerine getirebiliyor. Özellikle çok büyük yükleri taşıyabilmek için tasarlanmış olan kargo bölümü sayesinde ihtiyaç duyulan noktalara gerek askeri gerekse de sivil birçok malzemeyi direkt taşıyabiliyor.
A400M ilk defa Türkiye’de

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

Misafir ~ 13 yıl önce
Çocuğunu okutup, BAşka bir ülkeye gönderip, o ülkenin vatandaşı yapacaksan, sen git o ülkelerin sitelerine yorum yaz. Kafanı kumdan çıkar diyene bak! Ülkede neler olup bittiğinin çok farkındayım kusura bakma. Zaten senin gibilerin hevesini kırmak için katledildi o gencecik mühendisler. Sen de kuyruğunu kıstır bacak arana, kaç ve git. Daha sonra da seni veya senin gibileri aramıza ajan olarak geri gönderirler ve bir kaç bilim adamımızı da sen veya senin gibi gavur hayranı oğlun katleder belki.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
aselsanda kim vurduya giden genç mühendislerdemi eğitimsizdi? ıspartada kim vurduya giden öğretim görevlileride mi eğitimsizdi? sen kafanı kumdan çıkarda bir bak bakalım ülkede neler oluyor...kusura bakma ama ben çocuğumu yurt dışında okutacağım....can bu kadar ucuz değil mi? sen istersen burada devam ettttt :))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Olumsuz yorum yapanlara sesleniyorum. Biz yapamıyoruz edemiyoruz, kazık yedik demekle olmaz. Sen yapamıyorsan eğer, çoluğunu çocuğunu yönlendir küçüklükten. Fakat yurtdışınada değil okusun adam olsun Türkiye'de uçak tasarlasın, hayalini hedefini biraz daha büyütsün uzay aracı yapsın. Hahaha! Hehehe! diye gülüp, kendi kendini hor görüp, aşağılık kompleksine girersen, sen ne ürettiğin şeyi beğenirsin, nede bu ülkeyi beğenirsin. sana bana bir tane toplu iğne tasarla ve üret desem, onu bile becerezsin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
avrupanın bize yeni kazığı hoşgeldinnnn :))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Acele eden ecele gider. Yakında kendi motor ve uçaklarımızı pistlerde görmeye başlarız.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Eyi anladık çok güzel süper ne zaman bu uçak türk hava kuvvetlerine teslim edilecek ondan haber verin..Her 6 ayda bi kriz oldu prje yarım kaldı kalacak para bitti para verin derken 5 sene geçti..neyi bekliyoruz hala.. Paramız var bastırın C-17 alın 10 adet alacağınıza 5 adet alın sonraki senelerde 5 tane daha alırsınız.. İngiltere, israil, hollanda, America, Qatar hava kuvvetlerinde dahi C-17 var hepsi de parayı bastırdı satın aldı bu iş böyle.. Neymiş ortk üretimmiş, yok kanadını üreteceğiz, yok burnunun sol tarafını yapacağız falan filan atı alan üsküdarı aldı geçti ey hava kuvvetleri uyanın uyan satın alma bölümü neyi bekliyorsunuz uçak ancak gösterilerde gelir, sonra arkasından su dökersin çabuk gelsin d

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
evet sizinle gurur duyuyoruz,size canimiz feda,fakat son zamanlarda Türk ordusunu kötü duruma düsüren bir kac kim idigi belirsiz yüksek rütbeli subaylarin amaclarinin ortaya cikmasindan sonra ordumuz yara almaya baslamistir. bu tür subaylardan ordumuzu temizlemek lazim. Ordumuza Canimiz Feda olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000